Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel vectra 1,6 16v. Gaz. Jaką instalację założyć?

hyhyhy 26 Sep 2006 19:11 2866 4
    hyhyhy
    Level 11  
    witam nosze się z zamiarem założenia gazu do vectry 1,6 16 v i mam pytanie jaką instalację z tych tańszych tzn bez sekwencji założyć jakiej firmy instalację możecie polecić aby autko długo i bez problemów służyło
  • Helpful post
    ciuqu
    Level 38  
    Witam

Jeśli masz vectre B z silnikiem X16xel ECO TEC polecił bym założyć gaz w jakimś bardzo dobrym warsztacie, gdyż ten silnik jest bardzo kapryśny na LPG, mam astre z tym silnikiem i ciągle mam problemy z wonymi obrotami reszta ok. moc prawie jak na benzynie, spalanie 9l na 100. Myślę że jest źle wyregulowany byłem już z 10 razy na regulacji i ciągle to samo, pojade jeszcze ostatni raz i im podziękuję, kupie kabel i sam go będe regulował, zobaczę co będzie. W instalacjach do nowego typu silników najważniejszy jest komputer sterujący, ja mam RAZMUS AF 800 raczej bym go nie polecał, ale to może tylko wina złej regulacji, wszyscy chwalą ALTRONIC'a AL700, ale ja nic o nim nie powiem.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    leinadzs
    Level 27  
    Ja mam taki sam silnik i mam założone Bingo S4, mikser fi 32 i reduktor AG 100HP i powiem tak: podstawa to sprawny układ zapłonowy bo potrafi strzelać i to ostro. Regulacje to przeprowadzałem już kilka razy, no i czysty filtr powietrza, szczelność w układzie dolotowym, to wtedy będzie chodził dobrze. Wydaje mi sie że mam za mały mikser bo powyżej 180 km/h zaczyna mu czegoś brakować i jak jest rozgrzany to czasami ma muła między 2-3 tys. obr. (prawdopodobnie przez długi kolektor dolotowy)
    hyhyhy
    Level 11  
    dzięki za radę
  • Helpful post
    tkaczyk ireneusz
    Level 16  
    Tylo LandiRenzo i bez kłopotów. Poważnie