Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacze STEREO, pochwalcie się swoim sprzętem!

Bartek JAMO 01 Aug 2007 11:36 378236 714
Texa Poland
    kowol1989
    Level 2  
    ja mam calkiem niezly sprzecik jak dla mnie to w zupelnosci wystarcza wzmagol to cat cs-907 do tebo mam podpiete 2x altuski 110 po drobnym tuningu czyli po wymianie gdn-ow na mocniejsze 2x mildton 70 po wymianie membran bo stare sie rozsypaly mam terz bofer cat-a ale jak dlamnie to za malo basu daje wiec przerobilem altusa 140 z olbrzymim basem na bofer i to wszystko chodzi tak ze mi prawie szyby wypadaja:))))pozdro

Proszę poprawić błędy i nie używać slangu.
    [jankolo]
  • Texa Poland
    ALTON
    Level 38  
    kowol1989 jak to przeczytałem to mi się Ciebie żal zrobilo..
    warka2119
    Level 19  
    "mam terzbofer cat-a ale jak dlamnie to za malo basu daje wiec przerobilem altusa 140 z olbrzymim basem na bofer i to wszystko chodzi tak ze mi prawie szyby wypadaja:))))pozdro"

Ciekawy jestem jak to wygląda. Daj jakieś fotki
    parish
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam. Posiadam radio przenośne UNITRA Sabina 1.5 W.
    Danielnis
    Level 16  
    Elo.
    Amplituner Diora Tosca 303(na sprzedaż-pisać jak coś, jest teraz na allegro)
    Amplituner Sansui AU-G55X 2x65W RMS-ładnie, czysto gra, bas nie jest taki mocny ale ma kopa.. :)
    A teraz będe składał-dzisiaj dostałem- wzmacniacz na 2x TDA7294...
    Kolumny to półroczne Tonsile Fenix II front
    Pozdro
    polakk
    Level 18  
    Jako że ostatnio nastąpiła u mnie diametralna zmiana sprzętu Audio (wcześniej była kompletna srebrna wieża Radmor 5400 z gramofonem Unitra GS-431), to się nim pochwale. Obecnie stoi u mnie komplecik Marantz'a z najlepszych lat działania tej firmy Od dołu:

Wzmacniacz PM-65AV- 110W RMS/150W Muzycznej(4Ω) przy THD<0.02%, S/N98dB- w środku wielkie trafo 360 Watt, zasilacz z kondensatorami Elna Audio, w końcówce 2 pary potężnych bipolarnych tranzystorów Toshiba 2SA1301/2SC3280, sterowanych przez STK 3062IV, sporo wejść/wyjść, w tym Video, 2 stopnie loudnes, Direct CD. Bardzo miłe dla ucha ciepłe, a zarazem klarowne brzmienie- z Radmorem 5412 nawet po modyfikacjach bez porównania doskonalsze, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów. Jeżeli kiedyś zamienię to na PM-64 MKII
    Tuner ST-64L- Chyba topowy model tej linii sprzętu, niesamowita czułość, genialna selektywność i rewelacyjne stereo- RMF Classic brzmi prawie jakby leciało z płyty CD- nie sadziłem ze z radia możliwa jest taka jakość dźwięku. Z ciekawszych funkcji nagrywanie PGM, dokładne strojenie co 100kHz, oraz możliwość wybrania szerszego bądź węższego odbioru pasma- bardzo przydatna przy słabych stacjach.
    Magnetofon SD-35- Po prostu porządny deck i tyle- full logic, ale bez auto-rewers'u dolby B,C. HX Pro, filtr MPX, automatyczne rozpoznawanie typu kasety, głowica stożkowa i miła rzecz w postaci regelacji prądu podkładu BIAS. Brzmienie jak na magnetofon całkiem ok, zwłaszcza przy kasetach Metal.
    OdtwarzaczCD-75mk.II- Na pokładzie rządz Philips- SAA7210P, SAA7020, 2 legendarne przetworniki TDA1541A oraz laser CDM1 MK.2 z szklaną soczewka, wysięgnik ramieniowy napędzany silnikiem hall'a. 2 pary wyjść- liniowe oraz regulowane, do tego optyczne i koaksjalne cyfrowe. Ani do brzmienia, ani działania nie mam zastrzeżeń, nie zamierzam też popadać w manie i niczego modyfikować
    Korektor EQ-551- 10 pasm, osobny tor wej/wyj na magnetofon i trochę dodatkowych ustawień, oraz analizator widma- raczej zostanie bo ciężko coś innego znaleźć do tej serii. Jedyne co to muszę wmontować przekaźnik mostkujący wejście z wyjściem przy wyłączonym korektorze.

No i to na czym słucham:
    Kolumny- małe ale jare Tannoy R1, które Ken Ishiwata podłączył do referencyjnego zestawy Marantza podczas AudioShow w Warszawie. wymieniłem w nich natomiast cewkę głośnika niskotonowego na powietrzną, i kondensator od wysokotonowca na Jantzen Audio.
    Jak na słuchanie na kolumnach nie mam ochoty to posiłkuje się słuchawkami- podłączone do wzmacniacza paraboliczne 2-przetwornikowe AKG K280, oraz do odsłuchu cd bądź magnetofonu AKG K240M- o obu nie ma co się rozpisywać, studyjna klasa sama w sobie.

Wzmacniacze STEREO, pochwalcie się swoim sprzętem!
  • Texa Poland
    Danielnis
    Level 16  
    na ile wyceniasz swój sprzęt?? bez kolumn oczywiście..??
    Xyrovaqs
    Level 23  
    Harman/Kardon PM655, Denon DCD 810, w kompie SB Live (w krotce moze cos lepszego) i podlogowki Jamo.
    HouseDeeJay
    Level 16  
    Wzmacniacz Unitra WST 102 Na KD 502 - 2 X 25 W 4 ohm
    Kolumny ZG 25 ....sprzęt ma prawie 2 raz latek co ja ,ale gra bardzo sympatycznie i jestem z niego dumny :D
    kam223
    Level 20  
    Wieża Diora Midi-055

WS 354 (2x30W, THD 0,07%, S/N 90dB.. może nie jakoś super, ale nie najgorzej)
    AS 252
    MDS 456
    CDF 050R
    i do tego (co prawda już nie midi) GS 467
    kolumny Space'86

Sprzęt praktycznie w fabrycznym stanie (lekko podtuningowany jakościowo WS i przestrojony tuner, jedyne zmiany w porównaniu do tego co oryginalnie Diora dawała) wszystkie elementy ulegające zużyciu wymienione na nowe-oryginalne. Słuchawki "nausznikowe" Philips SBC 3150. I jako ciekawostka radziecki mikrofon dynamiczny "Żtieva MD-382" :) bardzo przyzwoity. Wszystko dość leciwe, powyżej 14 lat, ale brzmienie... w porównaniu do dzisiejszego "hi-fi" w postaci plastik fantastik to niczego sobie :) Ale za najbliższy rok szykują się wielkie zmiany, najprawdopodobniej postawię na wieżę Denona opartą na wzmacniaczu stereo PMA-700AE ;)
    ALTON
    Level 38  
    Technics SU-8099... największa i najdroższa integra w historii technicsa prócz SU-MA10/SU-V100D. 25kg wagi. Złote lata produkcji - 1979r.
    W drodze cała wieża Diora 504B.. na czarną godzinę.
    MARR
    Level 17  
    Ja mam AIDA AWS 103 2×10W dwie sztuki

do tego kolumny Pioneera 40 W, dwa małe sub

wszystko podpięte pod kompa

Sprzęcik gra przyzwoicie choć posiada swoje lata !!!!!
    xTrEmE_baSS
    Level 23  
    odtwarzacz dvd thomson dth516
    wzmacniacz Technics SU-500 (2x65w dla 4 ohm i 2x40w dla 8 ohm)
    tuner Technics ST-600L (nieprzestrojony, stoi dla ozdoby xD)
    magnetofon Denon DRS-619 (nie używam)
    magnetofon Technics RS-B605 (nie używam)

Wszystkie technics'y mają powyżej 20 lat :)

Kolumny:
    -Altusy 110 z roku 1996r. :) (z głośnikami niskotonowymi STX GDN 25-100-8-SC)

Na razie tyle :)
    Gordon Commodore
    Level 15  
    Witam.

- Wzmacniacz Technics SU-V90D (2x100W 8Ω 765W RMS)
    - Odtwarzacz CD Technics SL-PS50
    - Magnetofon kasetowy Technics RS-BX626
    - Tuner Technics ST-610L (wkrótce zmiana, jakiś serwisant zamiast przestroić to wcisnął jakąs złej jakości głowicę i praktycznie zmienił całą elektronikę, na jakieś g..., nie nadaje się do niczego, z anteną odbiera tylko Trójkę i to na dodatek słabo.)
    - Gramofon Technics SL-230 (wkładka Grado Prestige Black)
    - Magnetofon szpulowy UNITRA ZRK M-2403 SD "Dama Pik"
    - Zestaw głośnikowy Tonsil Sat 2.1 (sekcja niskotonowa 2x120W 8Ω i satelity 2x40W 8Ω) - nic ciekawego, ZG 30 C114 biją je na głowę, jedynie sekcja niskotonowa jest znośna.
    - Kolumny UNITRA Tonsil ZG 30 C114 Hi-Fi (2x40W 4Ω)

- Odbiornik radiowy UNITRA Radmor 5102
    - Tuner AM UNITRA Radmor 5122
    - Gramofon UNITRA Fonica G-620 "Fryderyk" (wkładka MF-102)

- Magnetofon szpulowy ZRK ZK 145
    - Magnetofon kasetowy UNITRA MK-122 (do remontu)
    - Odbiornik Radiowy UNITRA Diora Jubilat

- Odbiornik Radiowy UNITRA Diora Amator 3
    - Gramofon GWS-302 (spalony jeden kanał we wzmacniaczu)
    - Odbiornik radiowy UNITRA Eltra Ania R-613

Pozdrawiam.
    4droot
    Level 12  
    Altus 300 + Pioneer A 757 Mark II (w planach zakup CD)
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    3x Radmor 5102 2x 5412 1x5471

Space86, ZgC-50-8-44, Altus110

X-fi Extreme music tryb 5.1 :)
    LuckyDj
    Level 33  
    O, a to moje :D A ten dżindżinier na górze pilnuje, żeby wszystko grało ;)
    Ale Kongo nie? :) A było tego trochę, Diory, Soniaki, LDM'y Ten to PIONEER :D Ale zszedłem na psy... Jeszcze gały brakuje...
    DarekBytom
    Level 18  
    No to i ja się pochwalę w dziennym pokoju wieżyczka Philips FW 530 C nie wiem ile mocy ma wzmacniacz w niej - końcówka na AN7164 steruje dodatkowo podwójną parą BDW 83/84 ,pobór mocy z tabliczki znamionowej to 370W . Do wieżyczki na front zapięte Voyagery 350 Tonsila które z nią grają super , na tył oryginalne kolumny z ww. Philipsa. W kuchni jakieś badziewne radio tranzystorowe które odbiera tylko RMF'a , w pokoju u syna na razie jakiś badziewny radiobudzik z CD marki Tesco kiedyś stanie coś lepszego jak dorośnie.
    User removed account
    User removed account  
    Kazimiesh
    Level 11  
    JVC M7050 2x 150 W 8 Ω 1100W poboru - końcówka mocy 79r
    Yamaha CR 840 2x 75 W 4 Ω, 2x 65 8 Ohm - amplituner 79r
    Yamaha MX 1000U 2x 260 W 8 Ω 1700 W poboru - końcówka mocy ok 94r
    Denon PMA 777 2x 80W 8 Ω 84r

Kolumny zmieniam co jakiś czas, teraz zostałem przy starych monitorkach RFT BR 25 E. Małe ale potrafią zaskoczyć :D
    ALTON
    Level 38  
    mariusz.o na półce widzę trafko po simensie RE-777 ? :)
    LuckyDj
    Level 33  
    U mnie też zmiany ;) Teraz stary pionek poszedł w zapomnienie, a paczusie zasila końcówka wbudowana w stół mikserski VP-308D

Brakowało mi tego poweru na suwaku pod palcem :D
    Tomek_18
    Level 18  
    Ojć troche stary post ale pozwólcie, że też sie pochwale, co mi szkodzi ;)

Mój sprzęt:

1) Dwie kolumny samoróbki, wymiary takie same jak w Altus-ach 200 lecz 2 way i z dwoma Br na dole :) Także na głośniku Tonsil GDN25/60 lecz w planach zamiana na GDN 25/80.

2) Dwie kolumny Firmy Cat T207 " w remoncie "

A napędzam to moim stary wzmakiem SONY TA-A400 180W.

Pozdrawiam Tomek_18
    thornlab
    Level 11  
    Witam,

Mój amp to Pioneer A-616 mark II. Zestawy KODA F-51 i D&K 300 na głośnikach ARN Tesli. Jeśli chodzi o wzmacniacz to polecam każdemu tą serię. Wiek 17 lat ale niech mi ktoś znajdzie w tej cenie wzmacniacz tej klasy. Kiedyś byłem fanem głośnego słuchania. TErazz kiedy słucham jazzu i innej muzyki z naturalnym instrumentarium to szczęka mi opada. Ten wzmacniacz nie okłamuje ucha. Teraz chętnie kupiłbym dobrej jakości kolumny, bo na tym co mam teraz, to marnuje mi się ten wzmacniacz. Co do jego mocy to w zasadzie nie jest ona odczuwalna. Słyszałem jakiegoś KENWOOD'a i też grał głośno (pobór 200W a nie 650W). Jednak ten wzmacniacz to klasa sama w sobie. Szczerze polecam serię Pioneera z tamtych lat. Nie ma tam oszczędności. A-616 MKII mocno się grzeje, ale coś za coś. Brzmienie jest niesamowite. Chciałbym posłuchać go na np. Phonar P30s czy Radmor LS 40 albo innym zestawie kolumn dobrej klasy. Niestety nie stać mnie na zakup takich zestawów. Zdjęcia dodam w przyszłości.

Pozdrawiam wszystkich zwolenników dobrych starych wzmacniaczy audio.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    U mnie też się zmieniło.. dałem na "7" i rozerwałem basówkę w Space86 ... :/
    kam223
    Level 20  
    U mnie kosmetyczna zmiana, dokupiłem sobie cyfrowy tuner Diora AS 952 :D
    ogur3k
    Level 33  
    Aurex made by Toshiba
    Z ciekawostek, przełącznik odczepów na trafie, do obciążenia 4/8ohm.
    Popędza mi Altusy 110 z basowymi 25/80/3 ;)
    W tunerze, o ile dobrze rozumiem, regulacja szerokości łapania danej stacji?

Ciekawi mnie czy ktos wie, co dokladnie z opcją "Clean Drive".
    Oraz czy były, a jak tak to jakie klocki do kompletu? Sprzęt paskudnie rzadki na allegro, na ebayu tylko wzm. najczesciej "mit defekt" :P Moj przeżył zwarcie na wyjsciu przy pełnej mocy.... Klikały sobie tylko przekaźniki :)

Jak bedzie potrzeba, zapodam real foto.