Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie dobre ogniwa i ładowarke do cyfrówki

młody_student 26 Wrz 2006 22:44 2586 7
  • #1 26 Wrz 2006 22:44
    młody_student
    Poziom 9  

siemka,

Jakie akumulatorki polecilibyćsie (paluszki) z ładowarką do aparatu cyfrowego? Jest tego sporo na rynku i nie wiadomo co najlepiej wybrać..

Pozdro;)

• #2 26 Wrz 2006 23:43
    Mariopi
    Poziom 34  

Zależy jakie "paluszki" AA czy AAA ale chodzi pewnie o markę producenta więc markowe , chociaż ostatnio z AA zaryzykowałem i zakupiłem 4 szt. 2900 mAh Forever'a i jestem zadowolony - GP jakoś mnie ostatnio wkurzyły niby markowe i drogie, a się rozlazły - puściła folia termokurczliwa (na 10 sztuk 4). W sumie nie mocno eksploatowane bo używałem też do pilotów.
    Natomiast jeżeli chodzi o ładowarkę - tylko mikroprocesorowa z kontrolą stanu delta +/- i kontrolą temperatury ogniw, naprawdę warto w coś takiego zainwestować - zero problemów z liczeniem optymalnego czasu ładowania czy niebezpieczeństwem "przeładowania" ogniw.

• #3 27 Wrz 2006 19:59
    pasorzytek
    Poziom 16  

ładowarke polecam tą http://allegro.pl/item130100834_najlepsza_w_europie_procesorowa_z_lcd_110_230_12v.html (sam ją kupowałem od tego sprzedawcy)( jest nawet roczna gwarancja) jest świetna może nie ma 2h ale laduje bardzo dobrze i jest warta swojej ceny 85zl najwazniejsza sprawa sa cztery kanały czyli żadne aku sie nie niszczy o inne. no i mozliwosc rozładowaywania i kontrolne diody led.
    Cytat ze strony instrukcji na temat akumulatorków

Cytat:

Zalecamy stosowanie tylko akumulatorków posiadających certyfikaty bezpieczeństwa ,następujących producentów w technologi NiMh lub NiCd:

SANYO,ENERGIZER,GP,PANASONIC,DURACELL,SONY,PHILIPS,TOSHIBA,FOREVER, CAMELION,TDK,VARTA,MILLENIUM,ANSMANN,UNIROS ,THOMSON ,KODAK,OLYMPUS,NIKON, CANON,FUJI,HITACHI,JVC

Stosowanie akumulatorków innych producentów z pseudo certyfikatami ,nie spełniającymi żadnych norm bezpieczeństwa i jakości grozi uszkodzeniem aparatu oraz ładowarki poprzez ich wylanie lub nadmierne grzanie ,pożarem lub porażeniem prądem podczas ładowania ,co zagraża Państwa zdrowiu i naraża na duże niebezpieczeństwo domowników .

NIEZALECANE AKUMULATORKI

Nie zalecamy używania w ładowarkach przez nas sprzedawanych następujących marek akumulatorków ze względu na bardzo złą jakość (podróbki) -pod rygorem utraty gwarancji , a co zatym idzie na własną odpowiedzialność.

VOICE KRAFT,MODEM,PROFITEXX,EYEPOWER,MAXXCELL,STAR POWER,PENTAGRAM,UNLIMITED POWER,SUNNY,POWER HAUS,MPOWER,TRUST,POWER BASE,COLLECTION,MOTOMA,TECHNOLINE

• #4 28 Wrz 2006 21:09
    vikelf
    Poziom 12  

Używałem różnych akumulatorów, teraz mam tylko sanyo i forever.
    SANYO - naprawde b dobre akumulatory. Pierwsza partia jaką kupilem kilka lat temu nadal działa bez zarzutu.
    FOREVER - prosze nie sugerować się nazwą, akumulatorki padają jak muchy. Po niecałym roku użytkowania została juz tylko połowa. Kupiłem je tylko dlatego, że nie było SANYO AAA

• #5 30 Wrz 2006 17:00
    pasorzytek
    Poziom 16  

akumulatorki wedlug mojej listy ulozone sa wedlug jakosci... sanyo najlepsze pozniej energeizer pozniej gp.....

• #6 02 Lis 2006 02:22
    matisan
    Poziom 11  

co ciekawe paluszki typu aaa forevera sa do d... . jesli chodzi o aa to polecam..

• #7 23 Sty 2007 07:33
    seba_x
    Poziom 31  

potwierdzam forever AAA są do niczego , u mnie padły po 1 roku , mam jeszcze eyepower AA , wogóle nie używane przez rok , raz tylko podładowałem , przez 8 miesięcy leżały i nie straciły napięcia ,

bardzo dobre są GP AAA 750mHa i 1000mHa , używam od ponad 1,5roku na przemian w pilocie Cameleon (ładowane średnio co 1 tydzień)

• #8 02 Maj 2007 17:46
    margi85
    Poziom 16  

co sądzicie o pleomax (lub samsung), bo obie nazwy są na nich

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME