Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atlon xp

Wojtuś1199 11 Lip 2003 09:23 5108 54
  • #31 11 Lip 2003 09:23
    qrchakos
    Poziom 20  

Mi i tak się nie podoba zostawienie rdzenia nawierzchu, bo cholernie łatwo to gówno ukruszyć zakładając radiator. I nie mówcie mi o miedzianych płytkach copper shime czy jakoś tak, bo to kolejny dodatkowy wydatek.
    Po co mam kręcić procesor o parę MHz, jak mam wydać 300zł na chłodzenie.
    Ja po prostu pójdę i sobie kupię procek o 300 droższy.
    Testy to nie wszystko. Użrtkowanie tego w normalnych warunkach to już co innego. Jak mówiłem testował ktoś podobne procesory AMD i INTELA w aplikacjach graficznych 3d?

• #32 11 Lip 2003 09:25
    NimnuL
    Poziom 15  

Thormaster - i co to ma znaczyc ? :)

"jest najbardziej stabilny, bo 2200XP przy 2,5 GHz potrafi się wywalić, a 1700 bedzie chodził zajebiście."

to dowodzi tego, ze AthlonXp 1700+ kręci sie lepiej a nie jest stabilniejszy . . . i niczego nie odkryles, bo nie od dzis wiadomo ze slabsze procesory kreca sie lepiej od tych z wyzszym zegarem . a gdybys byl w temacie to wiedzialbys, ze AthlonyXp 1700+ to underclockowane Axp 2600+ o czym jakis czas temu bylo dosc glosno .

• #33 11 Lip 2003 13:03
    spec
    Poziom 28  

Przeciez AThlony od 2500+ sa przystosowane do FSB333?! (chyba odrobine inna architektura) - to jakim cudem mogli zamiecic 2600+/333 na 1700+/266?. 2400+ to co innego!

Cytat:
    I nie mówcie mi o miedzianych płytkach copper shime czy jakoś tak, bo to kolejny dodatkowy wydatek.

Ten kolejny wydatek to mniej niz 10zl, a o ile ktos umie zakladac radiatory to jest to niepotrzebne! pozatym na rogach procesora sa takie czarne wystajace slupki. W duzym stopniu pomagaja w rownym zalozeniu, a co za tym idzie NIE ukruszeniu rdzenia!

• #34 11 Lip 2003 15:44
    NimnuL
    Poziom 15  

Dokladnie ... coper shim glownie chroni przed ukruszeniem sie krawędzi rdzenia CPU i warto w to zainwestowac , bo w porownaniu do ceny CPU to niewielka kwota a mozna przez nieuwage , niechcący wywalic 300 zy czy wiecej.

• #35 11 Lip 2003 21:26
    Wojtuś1199
    Poziom 11  

Wojtuś1199
    Te z typem B bardzo dobrze się kręci te z A słabiej.[/quote]
    A jak odróżnic który jest który??

• #36 11 Lip 2003 21:46
    djlexus
    Poziom 22  

Wiesz, ze szczerze mówiąc to nie wiem, chyba powinno być napiane na rdzeniu, ale nie jestem pweien,
    Moja wiedza na ten temat jest tylko teoetyczna.

• #37 13 Lip 2003 02:03
    Zbynia
    Poziom 31  

spec poczytaj o produkcji procesorów to będziesz wiedział dlaczego niby identyczne procki kręcą się lepiej lub słabiej , dlaczego jedne są bardziej stabilne inne mniej i dlaczego procek na szynie 333 jest przekrręcany na 266.........a później pisz bo jak narazie to bzdury widać.......
    (lepiej robić jeden procek w 6 modelach niż sześć modeli - przykład dlaczego 1700xp chodzi na szynie 333? - dziwne no nie??)
    A te okrągłe gumki na rogach to w niczym ci nie pomogą bo radiatora w życiu nie utrzymają - to tylko mięciutka gumka i nic więcej......

qrchakos - masz intela to się ciesz - niekażdego stać na intela a te 300 to kupię procek o wyższym zegarze - zamiast 1700xp to 2200xp i chłodzenie za 60 pln więc nie wiem gdzie ty widzisz problem.Co do grafiki to nie narzekam ale za to obróbka muzyki idzie na tym bardzo dobrze i nie mówię że na intelu gorzej - w każdym bądź razie 300 pln w kielni i jest to samo :D

co do podkręcania to zależy jaki procek trafisz - jedne kręcą się lepiej inne gorzej i ciężko określić które.........(1700xp mniej więcej namiar jest gorzej z innymi)
    co do wiatraków to jak chcesz podkręcać to za 50 pln to nie bardzo.....lepiej jakiś dobry miedziak.....

• #38 13 Lip 2003 10:33
    spec
    Poziom 28  

Zbynia napisał:
    spec poczytaj o produkcji procesorów to będziesz wiedział dlaczego niby identyczne procki kręcą się lepiej lub słabiej , dlaczego jedne są bardziej stabilne inne mniej i dlaczego procek na szynie 333 jest przekrręcany na 266.........a później pisz bo jak narazie to bzdury widać.......
    (lepiej robić jeden procek w 6 modelach niż sześć modeli - przykład dlaczego 1700xp chodzi na szynie 333? - dziwne no nie??)

A no czytalem i to sporo. AMD przy wypuszczeniu serii FSB333 zmienilo conieco jej architekture w stosunku do 266.

Cytat:
    A te okrągłe gumki na rogach to w niczym ci nie pomogą bo radiatora w życiu nie utrzymają - to tylko mięciutka gumka i nic więcej......

Jak bedziesz na chama wszystko robil to nic Ci nie pomoze. Na moim procku to one wcale nie sa takie mieciutkie, a jesli dobrze sie przypatrzysz to wystaja nieco wyzej niz rdzen. Producent pewnie je tam wrzucil bez powodu... co nie:?: :!:

Cytat:
    masz intela to się ciesz - niekażdego stać na intela a te 300 to kupię procek o wyższym zegarze

Wg moich najswierzszych cennikow to intele wcale juz nie sa tak duzo drozsze od AMD.... a ludzie jakos w dalszym ciagu wola to ostatnie :)

• #39 13 Lip 2003 10:39
    qbus
    Poziom 21  

no to ja wrzuce cos od siebie (wlasciwie to prosbe :D ) - mam u siebie tego "slynnego" xp 1700 - jak sprawdzic czy pochodzi on z tych slynnych serii ktore mozna tak fajne podkrecac ?!

jakies linki dotyczace tego tematu byly by bardzo przydatne :)

• #40 13 Lip 2003 12:46
    spec
    Poziom 28  

Przedewszystkim zeby go podkrecic to chyba mostki L1 trzeba by polaczyc....
    A wg wczesniejszego opisu szanownych kolegow to porostu mozna!

PS. a jak sprawa wyglada z XP1600+? To tez takie super modele ktore do 2400+ mozna przekrecic?

• #41 13 Lip 2003 14:27
    djlexus
    Poziom 22  

:arrow: Wojtuś1199, poczytałem troche pooglądałem procka i już wiem jak sprawdzić jaki ma rdzen 8)

Dajmy na to ze na procku jest tak:
    AXDA1700DUT3C 9267... jakieś cyferki
    JIUCB 0251 RPMW

To ta litermka B lub jak jest A oznacza jaki ma rdzeń.

Można też sprawdzić programem AIDA32 - w informacjach o procesorze jest napisane jaki masz rdzeń, A czy B

• #42 13 Lip 2003 21:31
    dex
    Poziom 27  

ja mam xp 1,7 jak na zdjeciu .
    czy ta wersja to oznaczenie revision?
    Orginalny program gigabyte od podkrecania ma opcje krecenia ,magistrala ,napieciem oraz mnoznikiem ale mnoznik jest szary , czyli co musze cos zmostkowac?

• #43 13 Lip 2003 21:36
    spec
    Poziom 28  

:arrow: Dex - AthlonoyXP Palomino, a wiec od 1500+ do 2000+ (2100+ juz chyba sie dalo) trzeba zmostkowac aby mozna bylo zmieniac mnoznik! chodzi o to ze maja go fabrycznie zablokowanego!
    http://www.tomshardware.pl/howto/20011112/index.html
    tu znajdziesz opis co i jak. Jest jeszcze wersja Video 10MB
    http://www.tomshardware.pl/column/20011124/index.html
    (thanks 2 tomasz11r) 8)
    Jak przerobisz mostki L1 to sie odblokuje!
    zycze powodzenia!

No a co do procka to jesli patrze na dobre oznaczenie to jest on typu B

• #44 17 Lip 2003 21:31
    djlexus
    Poziom 22  

Witam!

Nie chiałem już mówić jakie to Intele są wspaniałe a AMD mniej, ale to co mi się przytrafiłe w tym tygodniu świadczy samo za siebie.
    Mianowicie, grzebałem przy moim Intelku no i musiałem założyć mu nową pastę, z domieszką srebra bo do Intela taka jest najlepsza, czego nie mozna zastosować w AMD.
    Ni niby wszystko pięknie, poskładałem no i komp chodził sobie tak od poniedziałku aż do dziś, i dziś właśnie zauważyłem ze jakoś dziwnie się grzeje, 58C na Intelu to kurcze troche dużo.
    Rozkręciłem kompa dotykam radia, i co ssss opażyłem sobie palucha :)
    No i co zdziwiło mnie niemiłosiernie, patrze a tam....... od poniedziałku komp chodził tylko na samym radiatorze z wyłączonym wiatrakiem.
    Założyłem wiatrak i temp. w przeciągu minuty spadła do 38C.

NO I TERAZ SEDNO CAŁEJ OPOWIEŚCI.
    A SPRÓBUJCIE TAK ZROBIĆ Z AMD :D

pozdrawiam

• #45 17 Lip 2003 21:56
    spec
    Poziom 28  

djlexus napisał:
    Witam!
    Nie chiałem już mówić jakie to Intele są wspaniałe a AMD mniej, ale to co mi się przytrafiłe w tym tygodniu świadczy samo za siebie.
    Mianowicie, grzebałem przy moim Intelku no i musiałem założyć mu nową pastę, z domieszką srebra bo do Intela taka jest najlepsza, czego nie mozna zastosować w AMD.
    Ni niby wszystko pięknie, poskładałem no i komp chodził sobie tak od poniedziałku aż do dziś, i dziś właśnie zauważyłem ze jakoś dziwnie się grzeje, 58C na Intelu to kurcze troche dużo.
    No i co zdziwiło mnie niemiłosiernie, patrze a tam....... od poniedziałku komp chodził tylko na samym radiatorze z wyłączonym wiatrakiem.

pozdrawiam

1) Kto powiedzial ze do AMD nie mozna zastosowac pasty z dodatkiem srebra?? Trzeba tylko uwazac zeby jej nie rozwalic po calym procesorze!
    TROCHE CIERPLIWOSCI I CZASU TRZEBA POSWIECIC, A NIE TYLKO NA LATWIZNE ISC!!! :twisted:

2) AMD od modelu 1500+ poprawilo jakosc wykonania obwodu zabezpieczajacego, wstawili tam o wiele czulsza i lepiej umiejscowiona diode termiczna co w zaleznosci od serii procesora sprawia ze wylacza sie on przy temperaturze w granicach 80 - 120*C!!

3) Ano testowalem kiedys to zabezpieczenie (XP 1700+ @ 1900+). Wylaczony wentylator - Po przekroczeniu 95*C komp sie zawiesil. Po restarcie i wlaczonym wentylatorkiem wszystko bylo OK po dzis dzien!!

• #46 17 Lip 2003 22:30
    djlexus
    Poziom 22  

No co to tych zabezbieczeń to juz miałem taki przypadek i to właśnie z tym nowym AMD po przekroczeniu temp. krytycznej właśnie najpierw spaliło się to zabezpieczenie :D

No ale jeszcze raz chcałem zaznaczyć nić nie mam do AMD, jest to tylko i wyłącznie kwestią wyboru potencjalnego własciciela kompa.

• #47 28 Wrz 2003 16:21
    Andrzej kt88
    Poziom 11  

Sorry czy ktoś wie na ile można bezpiecznie podkręcić Athlona 2500+ przy na płycie Epox 8RDA3 na 3000+ ma 48 stopni.

Ile maksymalnie może mieć stopni?

KT88 Dr.Tube

• #48 29 Wrz 2003 09:44
    AndRew__
    Poziom 12  

Andrzej kt88 napisał:
    Sorry czy ktoś wie na ile można bezpiecznie podkręcić Athlona 2500+ przy na płycie Epox 8RDA3 na 3000+ ma 48 stopni.

Ile maksymalnie może mieć stopni?

Temperatury maksymalne :
    do 1700+ : 90^C
    powyżej : 80^C

I tak zawsze bezpieczniej jest trzymać na poziomie 60-70^C.
    Mój XP 1700+@2000+ (0.18m) maksymalnie ma 39^C (z włączonym seti w tle) bez obciążenia : nawet 30^C, a to dzięki tubie powietrznej zrobionej ze zwykłego kartonu. Dodatkowo jeden wentylator pchający powietrze na procesor i jeden wiejący do środka obudowy.

• #49 29 Mar 2004 20:26
    lucyferus23
    Poziom 14  

djlexus napisał:
    Witam!

pozdrawiam

witam
    jesli chodzi o pozostawienie AMD bez wentyla to powiem jedno przez moja nieuwage AMD chodzil przez tydzien na samym radiatorze bez wentyla i powiem ze doscyc stabilnie wiec niepowiesz ze niemozna tego na AMD zrobic
    (dla ciekawskich posiadam Aflona XP 1800+ z radiatorem jamikon jakis aluminiowy z podstawka miedziana i temp. bez wyntyla byla okolo 60-70 wiecej niz na Intelu ale przezyl :P)

AMD it's RULEZ!!!!

• #50 29 Mar 2006 15:30
    Marcin1989
    Poziom 17  

Ja również dodoam coś od siebie kupiłem niedawno athlona xp 1700+ i nie miałem akurat zaczepu od radiatora i musiałem uruchomić go bez niego tylko przytrzymują c go do proca(ale to i tak nic nie dawał) wiec odpaliłem kompa bez radiatora wszedłem do biosu i temperatura z 39 C skakała co sekunde o 1 stopien w góre nie pamietam już przy jakiej to było temperaturze ale komputer sie sam wyłączył kikla razy próbowałęm i to samo z prockeim nic sie nie stało...Płytke mam ASROCKA K7VM2 wiem ze ma ona jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem proca i poprostuy odcina zasialanie....teraz podrkeciłem go do 2000+ 1.67ghz i działa stabilnie niestety nie moge zmienic mnożnika z poziomu biosu tylko fsb zostaje...teraz mam ustawione na 153x 11 jak zmienie płyte to napewno wyciągne z niego o wiele więcej.. Seria JIUCB

• #51 29 Mar 2006 23:34
    lukiifaz
    Poziom 17  

Powiem tak mam athlonaXP 2000+ thorton @ athlonXP 3500+ barton
    a chlodzenie to TT Tower 112CU .
    Moze napisze cos wiecej
    Normanle napiecie bylo 1,65v po modzie juz bylo 1,60 obecnie jest na poziomie 1,75
    temperaturka idle 43-44* stres 48-50* zaleznie od zakurzenia coolera i temp w pomieszczeniu .
    Wydajnosc tez oki :
    Everest Ultimate : cpu queen 1983pkt - co plasuje mojego proca o 4pkt wyzej niz Opterona248 2200MHz
    pozdro.

• #52 30 Mar 2006 00:20
    lucyferus23
    Poziom 14  

niestety niewiedziec czemu moj barton ugotowal sie po zatarciu sie wiatraka chodzil z godzine na idl i sie ugotowal :D teraz mam sempa 3000+ na 939 ladnie chodzi

• #53 30 Mar 2006 15:41
    Wojtuś1199
    Poziom 11  

jak ci sie zatarłwiatrak to chyba nei chodził:D wiec sie przegrzał. chociarz u mnei nei chodzi wiatrak i zabezpiecznie zadziałalo. chociarz chyba płytajest troche neihalo potym eksperymencie

• #54 30 Mar 2006 15:51
    lucyferus23
    Poziom 14  

ja niestety mialem plyte mercury ktora na moje nieszczescie lub szczescie nie miala zabezpieczenia termicznego

plyta poszla za 0 do innego kompa a ja mam asrocka dual sata2 i sempa 3000+ na 939 :D

ladnie sie kreci z 1800Mhz nawet do 2600 ale niestety jest nie stabilny stabilnie chodzi na 2300 a to i tak niezle :P

• #55 31 Mar 2006 13:24
    penia
    Poziom 10  

Heja. Spór na temat czy P4 czy AMD nigdy nie zostanie rozstrzygnięty. JA mam xp2200( chodzi jako xp2800 - 166x12,5) i jestem z niego jak narazie zadowolony. Napęcia nie podnosiłem wcale, wentylator mam noname tyle, że spory, ma rozmiar 10x10cm i utrzymuje mi temperaturę 42-44 stopnie niezależnie od tego co robię. A płyta wyłącza mi się przy 85 stopniach(A7V8X-X)- ustawienie biosa