Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCChips M571 V3.2 - zarażony i padnięty

08 Lip 2003 18:29 1206 4
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Drodzy znawcy tematu !!!
    męczę się z płytą oczywiście PCChips M571 V.3.2

Płyta wstaje przechodzi sekwencję biosa do odczytu danych z napędów i tak jej zostaje, czasami się restartuje i wkoło macieju.

Czasami dochodzi do pola math procesor i tak jej zostaje.

Podejrzewam zamieszanie we wsadzie biosa i (lub) usterkę kości flash SST29EE010 zgrałem stary wsad, podstawiłem nową kość i wsad ale do wersji V.3.2A ponieważ jeno :D taki jest na stronie producenta. Wówczas płyta zachowuje się nieco inaczej, dochodzi do tego samego momentu i zapala się dioda na stacji FDD i tak jej zostaje.
    Na starym wsadzie sytuacja się nie zmienia.
    Natomist stara kość miała maleńki problem z wyczyszczeniem co może sugerować jej usterkę.

Podstawiłem dobrą kość ASDAE29F1008.

Stacja FDD sprawna.
    Ustawienia w biosie defaultowe i to samo.
    Bateria podstawiona nowa.

Aha dodam, że na kompie wytępiłem trojana reboot.exe i na hdd znalazłem 15 bad sektorów

Czy ktoś ma prawidłowy-> sprawdzony wsad do w/w szrot płyty.
  • Poziom 22  
    Oczywiście clear cmos było? A próba uruchomienia "gołej" płyty tzn. bez kart (jedynie video najlepiej sprawdzone), HDD i CD-ROM na default cmos?
    Wygląda jak ostry konflikt sprzetowy lub błąd w ESCD :?
    Powyższe operacje były wykonane.

Płyty tego producenta głupieją jak nie mają podpiętych napędów.

A np. Claytony robią podobne numery przy słabej baterii, nawet nie wstają...

Tutaj dodatkowo ktoś się bawił z zasilaniem wiatraka, podłączył trójprzewodowy wiatrak dwoma kablami do zasilania hdd, trzeci kabel wisiał w powietrzu :x ale po wymianie na nowy i wpięciu w odpowiednie gniazdo Power Fan na MB sytuacja nie zmieniła się, no może płyta mniej się resetuje, może coś z dopasowaniem wiatraka lub funkcją typu ACPI.

Acha jeszcze jedna ważna informacja, płyta ma zintegrowaną grafę która pobiera sobie od 1-4M z pamieci ram, a tej jest 32MB.
  • Poziom 12  
    Mam wrazenie ze to nie BIOS a uklady
    I/O sa wywalone. Mialem taka plyte z podobnym problemem i nic sie nie dalo zrobic, choc przekladalem BIOS z dobrej płyty
    Przyłączam się do Twojego wrażenia :arrow: upior, bios podstawiony kilkakrotnie nawet na takiej samej nowej kości...

wypiąłem płytę z obudowy i lupa w dłoń, co się okazuje, na płycie znalazłem kilka miejsc w których są ślady jakby się coś wylało i podrzerało ścieżki (zielony nalot), chmmm, a w okolicy brak elek, czyżby ktoś wylał pepsi, lub coca colę, lub wodę z kwiatów.

To co mogłem to oczyściłem ale przecież płyta jest kilku warstwowa i ścieżki wewnątrz mogą być przeżarte.

Szkoda ponieważ startuje za każdym razem....

ścieżki podżarte są w okolicy układów:
    UT6164C64AQ-6
    UT61M256JC-12
    RB46 = 330 Ohm (mostek)
    15pin kości biosa zielony, ale oczyściłem.
    w innych miejscach również ślady nalotu.

Chyba nic z tej płyty nie będzie !!!