Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STOP - Serwis Elektroniki

gulson 12 Jul 2003 19:23 12988 45
 • #31
  marian-48
  Level 21  
  Pamiętam czasy kiedy królował na polskim rynku SE , aby załapać się na to czasopismo trzeba było mieć tzw. chody w sklepach sprzedających elektronikę. Co pewien czas SE częstował nas podwyżkami za swoje "wypociny" tłumacząc się podwyżkami energii, papieru itd....Dzisiaj taki numer to chyba by nie przeszedł. Zresztą od dłuższego czasu już nie ma problemu z zakupem czasopism z naszej branży.
  "Nemo" jestem przekonany, że masz 100% rację w Twoim ostatnim post'cie.
  ______________________________________

  pozdrawiam marian-48
 • #32
  Lukalago
  Level 26  
  A ciekawe ilu młodych elekroników serwisantów dzięki np. Elektrodzie poznało ze takie czasopismo istnieje i mozna tam wielu mądrych rzeczy się dowiedzieć... Przeciez internet to też medium, to też nie mała reklama.
 • #33
  Nemo
  Level 31  
  :arrow: marian-48: Dzięki, ale to tylko moje skromne spostrzeżenie. Jeśli trafiłem, cieszę się, że nie tylko ja tak myślę.
  Poza tym uważam, że czasopisma powinny współpracować z portalem, gdyż to często dzięki forumowiczom można wyłapać wierutne bzdury, albo błędy poczynione przez niektórych.
  Sztandarowy przykład: projekt czytelnika w EP 4/2003 i karygodny błąd podczas przerysowywania schematu z materiałów do druku w piśmie. Może jakby współpracowali ściślej z autorami, albo w wydawnictwie pracowaliby kompetentni ludzie, byłoby lepiej, ale jest jak jest.
  Pozdrawiam.
 • #34
  Bazyl
  Level 15  
  Mam wszystkie numery SE. Śledziłem rozwój tej gazety od samego początku i zdanie jakie sobie przez te lata wyrobiłem jest takie: ZESZLI NA PSY!!!. Kiedyś było to pisemko zupełnie na czasie i wydane na nie pieniądze bezpośrednio przekładały się na ilość zarabianych pieniędzy. Teraz publikują coraz więcej jakichs peryferyjnych artykułów i reklam a praktycznych informacji fachowych jest coraz mniej. Miałem "przyjemność" obejrzeć ich bazę serwisową, w której brakuje szeregu typowych usterek co pozwala przypuszczać że na codzień nie mają kontaktu z serwisowaniem sprzętu, a bazują jedynie na tym co nadeślą czytelnicy. Ci z kolei piszą czasem tak głupie rzeczy że aż nie mogę uwierzyc że to publikują. Przecież usterki typu "do odbiornika wlała się woda z kwiatków" "telewizor po burzy" "telewizor po upadku" są praktycznie niepowtarzalne a przez to kompletnie nieprzydatne. Tryby serwisowe wydawane przez nich trudno było napisać jeszcze większą czcionką, a serwisowcy na ogół wzrok maja dobry... słowem typowe wydzieranie pieniędzy. Problem czcionki dotyczy również samego czasopisma. Piszą takimi kobyłami że chyba tylko e Elmentarzu uzywaja wiekszej... Może powinni zacząć eksperymentować z Breilem...:))) Książki "Układy zaslilaczy" to praktycznie wolny zbiór aplikacji wynalezionych w internecie, gdzie tylko co kilka stron raczyli dopisać jakieś rozwinięcie czy komentarz, ale za to cene za te ksiązkę przywalili taką, że mało co mi kapcie nie spadły. Conajmniej jakby sami konstruowali te układy...Za co pytam tak wielkie pieniądze za piractwo?
  Jedynym pozytywnym aspektem jaki wypatrzyłem jest pojawienie się tam pana Karola Świerca, facet pisze z sensem i widać ze ma pojęcie. Zaczynał najpierw nieśmiało od skomentowania działania jakiegoś zasilacza (próbowali go nawet wyśmiac...) ale jakoś się przedarł i zaczął pisywać regularnie. Teraz jego artykuły stanowią 20% tego czasopisma a merytorycznie to chyba 50%... Ale i jemu zdarza sie posadzić buraka. Artykuł o GPS był owszem fajny ale zanim wykorzystam zawarte tam informacje w SERWISIE, bo przeciez o to chodzi, miną pewnie lata.

  Ech ale sie rozpisałem. Może powiesze ten post równiez na forum SE, ...:-))) Ale pora lądować.

  SE musi walczyć z pitactwem o wiele ostrzej niż inne czasopisma bo sprzedaż archiwalnych numerów jest dla nich żyłą złota. Nowe numery zawierają coraz mniej tresci. Ale ten kij ma dwa końce. Jezeli nie będą zabiegać o nowych czytelników i dbac o wyższy poziom biezących numerów -to po prostu się wywrócą i będziemy mieli wszystko za free.
 • #35
  kajro
  Level 15  
  marian-48 wrote:
  Ciekawi mnie czy SE bedzie ścigać Allegro za umożliwianie sprzedaży pirackich nagrań.
  _________________________________________

  marian-48


  Mnie W.H. tak nastaszył jakieś pół roku temu przy okazji niecnego allegrowania, że nie mogłem wieczorem spokojnie oglądać superprodukcji z B. Willisem. Człowiek jest kochany, ale metody stosuje straszne. Mam dzięki niemu jednego negatywa i pozytywa bo powysyłał maile do kontrahentów z informacją mniej więcej taką: jesteś paserem, jeśli chcesz przeżyć wskaż i obciąż winowajcę. Zgadnij co ja przeżywałem przy każdym kolejnym telefonie od tak zaalarmowanych ludzi :?: :!: 8O
 • #36
  henryk
  Level 16  
  Zgadzam się z poprzednim rozmówcą .Pronumeruję czły zestaw łącznie
  z ksiązkami.Te już ostatni raz.Te wydawane katalogi jest to przedruk z
  baz danych w internecie tylko okrojone.Wydawali kiedyś dodatki w których
  było trochę zawarte wiedzy,teraz wydają ksiązki które są zerznięte z internetu.Po jaką cholxxx pisać na kilku stronach usterki które sa i tak na
  płycie.Pojemność płyty duża cena jeszcze większa a wiadomość i schematów tyle co kot napłakał.Mało robić i dużo brać pieniędzy.Jest to
  czasopismo dla elektroników i dlatego pronumeruję (prowadzę zakład RTV)
  ale ostatnio rzeczywiście schodzą na psy.
  Co do zamieszczania artykułów z tego czasopisma jestem całkowicie przeciw.Ale jak tak dalej,to bedziecie zamieszczać chyba reklamy z SE.
  bo tam więcej nic nie będzie.Jestem prenumeratorem od pierwszego numeru.Kiedyś prenumerowałem przez kilkanaśćie lat Radioelektronik
  który to już całkiem szedł na dziady i przestałem.
  Redakcje tego typu czsopism powinny zatrudniać okraślonych fachofcy
  a nie przepiszywaczy jak napisał poprzednik.
  Jezeli to czasopismo nie poprawi się to zginie i nie pomoże mu zakas
  publikacji artykułw w internecie.Te tryby serwisowe to są w wszędzie tyle ze w innym języku.Warto żzeby podobne wypowiedzi przeczytali wydawcy
  czasopism i wyciągneli dla siebie wnioski
 • #37
  hiras
  Level 14  
  wniosek końcowy trzymajmy się elektrody.pieprz....... SE.Popieram i mam nadzieję,że większość forumowiczów przeczyta-ła ten temat i będzie egzekwować prośbę adminów.
 • #39
  gamid
  Level 17  
  a ja proponuje zrzute many many i trzymanie własnie naszego forum
 • #40
  marian-48
  Level 21  
  Odnoszę wrażenie, że czasopismo przeżywa głęboki kryzys ( odpływ kupujących ) i za wszelką cenę próbuje podreperować swoje finanse właśnie takimi akcjami może nie zawsze fair ale mądre przysłowie mówi, że kto mieczem wojuje to od miecza ginie czego ja osobiście nie życzę. Ciekawi mnie ilu forumowiczów Elektrody kupuje a ilu zaprzestało kupować.- nie mylić z czytającymi. A może któryś z szanownych kolegów zająłby się tym? :?: :?: :?:
  _____________________________________________

  pozdrawiam marian-48
 • #41
  Limi
  Level 18  
  Kiedyś kupowałem(nie prenumerowałem)całe roczniki 96-99.Teraz tylko kupuje archiwalne numery jeśli są mi bardzo potrzebne,bo często tylko jeden artykuł(schemat)na cały numer jest dobry reszta to makulatura.
  Pozatym SIŁA NAS jest na elektrodzie i nie damy się.
 • #42
  Malpa_gk
  Level 16  
  Widze że temat bardziej wyczerpany niż każdy inny. Znowu sobie wszyscy punkty zbierają :D
 • #43
  marian-48
  Level 21  
  Malpa_gk wrote:
  Widze że temat bardziej wyczerpany niż każdy inny. Znowu sobie wszyscy punkty zbierają :D


  Ja odnoszę wrażenie, że Ty właśnie to zrobiłeś ( oczywiście chodzi o nabijanie punktów ).
 • #44
  H3nry
  Level 32  
  Czy umieszczanie skanow np z SE obrobionych OCR-em to tez lamanie praw autorskich (lustrzane odbicie schematu lub podobnie kilka ciec np....)
  Bzdura by bylo przesylanie na E-@ tych materialow.
  Nie mam zamiaru lamac praw autorskich ale po przeczytaniu szeregu postow stoje przed dylematem --wyslac/nie wyslac -schemat instalki Forda 1.6 pochodzi z ksiazki ktora podobne prawa zadza.
  Zrobilem skany ,obrobilem opisalem spakowalem i... no wlasnie :cry:
 • #45
  bogsie
  Level 17  
  Chyba narobiłem trochę zamieszania z załącznikiem. Zamieściłem go w dobrej wierze.
  Myślałem, że zamieszczenie informacji o pochodzeniu aplikacji procesora jest wystarczającym zabezpieczeniem.
  Pozdrawiam.
 • #46
  Jarema
  User under supervision
  :arrow: TONI_2003
  Owszem widziałem kobietę w serwisie, nawet ją nacodzień widuję :) jest moją szefową :)
  A tak poza tym, w bezczelny sposób SE sciąga pliki i posty zamieszczając je później w SWOJEJ gazecie nie odpowiadając za to.
  Ja osobiście nie kupuję ŻADNYCH czasopism.
  W EP kolejne zegary, przekaźniki na pilota i inne pierdoły, dużo , bardzo dużo reklam nie do mnie skierowanych...
  Szkoda mi pieniędzy na papier z którego nic się sensownego nie dowiem/ wystarczy spojrzeć na ich stronę www/ .
  Wolę ELEKTRODĘ, tutaj jest kontakt z ludźmi dwukierunkowy.
  Tutaj można porozmawiać o problemach, a nie pisać list do szanownego redaktora, który po miesiącu coś odburknie i na tym sie sprawa zakonczy :)

  Pozdrawiam.