Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STOP - Serwis Elektroniki

gulson 12 Lip 2003 19:23 12352 45
  • #31 12 Lip 2003 19:23
    marian-48
    Poziom 21  

Pamiętam czasy kiedy królował na polskim rynku SE , aby załapać się na to czasopismo trzeba było mieć tzw. chody w sklepach sprzedających elektronikę. Co pewien czas SE częstował nas podwyżkami za swoje "wypociny" tłumacząc się podwyżkami energii, papieru itd....Dzisiaj taki numer to chyba by nie przeszedł. Zresztą od dłuższego czasu już nie ma problemu z zakupem czasopism z naszej branży.
    "Nemo" jestem przekonany, że masz 100% rację w Twoim ostatnim post'cie.

pozdrawiam marian-48

• #32 12 Lip 2003 20:01
    Lukalago
    Poziom 26  

A ciekawe ilu młodych elekroników serwisantów dzięki np. Elektrodzie poznało ze takie czasopismo istnieje i mozna tam wielu mądrych rzeczy się dowiedzieć... Przeciez internet to też medium, to też nie mała reklama.

• #33 12 Lip 2003 23:31
    Nemo
    Poziom 31  

:arrow: marian-48: Dzięki, ale to tylko moje skromne spostrzeżenie. Jeśli trafiłem, cieszę się, że nie tylko ja tak myślę.
    Poza tym uważam, że czasopisma powinny współpracować z portalem, gdyż to często dzięki forumowiczom można wyłapać wierutne bzdury, albo błędy poczynione przez niektórych.
    Sztandarowy przykład: projekt czytelnika w EP 4/2003 i karygodny błąd podczas przerysowywania schematu z materiałów do druku w piśmie. Może jakby współpracowali ściślej z autorami, albo w wydawnictwie pracowaliby kompetentni ludzie, byłoby lepiej, ale jest jak jest.
    Pozdrawiam.

• #34 15 Lip 2003 00:56
    Bazyl
    Poziom 14  

Mam wszystkie numery SE. Śledziłem rozwój tej gazety od samego początku i zdanie jakie sobie przez te lata wyrobiłem jest takie: ZESZLI NA PSY!!!. Kiedyś było to pisemko zupełnie na czasie i wydane na nie pieniądze bezpośrednio przekładały się na ilość zarabianych pieniędzy. Teraz publikują coraz więcej jakichs peryferyjnych artykułów i reklam a praktycznych informacji fachowych jest coraz mniej. Miałem "przyjemność" obejrzeć ich bazę serwisową, w której brakuje szeregu typowych usterek co pozwala przypuszczać że na codzień nie mają kontaktu z serwisowaniem sprzętu, a bazują jedynie na tym co nadeślą czytelnicy. Ci z kolei piszą czasem tak głupie rzeczy że aż nie mogę uwierzyc że to publikują. Przecież usterki typu "do odbiornika wlała się woda z kwiatków" "telewizor po burzy" "telewizor po upadku" są praktycznie niepowtarzalne a przez to kompletnie nieprzydatne. Tryby serwisowe wydawane przez nich trudno było napisać jeszcze większą czcionką, a serwisowcy na ogół wzrok maja dobry... słowem typowe wydzieranie pieniędzy. Problem czcionki dotyczy również samego czasopisma. Piszą takimi kobyłami że chyba tylko e Elmentarzu uzywaja wiekszej... Może powinni zacząć eksperymentować z Breilem...:))) Książki "Układy zaslilaczy" to praktycznie wolny zbiór aplikacji wynalezionych w internecie, gdzie tylko co kilka stron raczyli dopisać jakieś rozwinięcie czy komentarz, ale za to cene za te ksiązkę przywalili taką, że mało co mi kapcie nie spadły. Conajmniej jakby sami konstruowali te układy...Za co pytam tak wielkie pieniądze za piractwo?
    Jedynym pozytywnym aspektem jaki wypatrzyłem jest pojawienie się tam pana Karola Świerca, facet pisze z sensem i widać ze ma pojęcie. Zaczynał najpierw nieśmiało od skomentowania działania jakiegoś zasilacza (próbowali go nawet wyśmiac...) ale jakoś się przedarł i zaczął pisywać regularnie. Teraz jego artykuły stanowią 20% tego czasopisma a merytorycznie to chyba 50%... Ale i jemu zdarza sie posadzić buraka. Artykuł o GPS był owszem fajny ale zanim wykorzystam zawarte tam informacje w SERWISIE, bo przeciez o to chodzi, miną pewnie lata.

Ech ale sie rozpisałem. Może powiesze ten post równiez na forum SE, ...:-))) Ale pora lądować.

SE musi walczyć z pitactwem o wiele ostrzej niż inne czasopisma bo sprzedaż archiwalnych numerów jest dla nich żyłą złota. Nowe numery zawierają coraz mniej tresci. Ale ten kij ma dwa końce. Jezeli nie będą zabiegać o nowych czytelników i dbac o wyższy poziom biezących numerów -to po prostu się wywrócą i będziemy mieli wszystko za free.

• #35 15 Lip 2003 01:47
    kajro
    Poziom 15  

marian-48 napisał:
    Ciekawi mnie czy SE bedzie ścigać Allegro za umożliwianie sprzedaży pirackich nagrań.

marian-48

Mnie W.H. tak nastaszył jakieś pół roku temu przy okazji niecnego allegrowania, że nie mogłem wieczorem spokojnie oglądać superprodukcji z B. Willisem. Człowiek jest kochany, ale metody stosuje straszne. Mam dzięki niemu jednego negatywa i pozytywa bo powysyłał maile do kontrahentów z informacją mniej więcej taką: jesteś paserem, jeśli chcesz przeżyć wskaż i obciąż winowajcę. Zgadnij co ja przeżywałem przy każdym kolejnym telefonie od tak zaalarmowanych ludzi :?: :!: 8O

• #36 18 Lip 2003 08:04
    henryk
    Poziom 16  

Zgadzam się z poprzednim rozmówcą .Pronumeruję czły zestaw łącznie
    z ksiązkami.Te już ostatni raz.Te wydawane katalogi jest to przedruk z
    baz danych w internecie tylko okrojone.Wydawali kiedyś dodatki w których
    było trochę zawarte wiedzy,teraz wydają ksiązki które są zerznięte z internetu.Po jaką cholxxx pisać na kilku stronach usterki które sa i tak na
    płycie.Pojemność płyty duża cena jeszcze większa a wiadomość i schematów tyle co kot napłakał.Mało robić i dużo brać pieniędzy.Jest to
    czasopismo dla elektroników i dlatego pronumeruję (prowadzę zakład RTV)
    ale ostatnio rzeczywiście schodzą na psy.
    Co do zamieszczania artykułów z tego czasopisma jestem całkowicie przeciw.Ale jak tak dalej,to bedziecie zamieszczać chyba reklamy z SE.
    bo tam więcej nic nie będzie.Jestem prenumeratorem od pierwszego numeru.Kiedyś prenumerowałem przez kilkanaśćie lat Radioelektronik
    który to już całkiem szedł na dziady i przestałem.
    Redakcje tego typu czsopism powinny zatrudniać okraślonych fachofcy
    a nie przepiszywaczy jak napisał poprzednik.
    Jezeli to czasopismo nie poprawi się to zginie i nie pomoże mu zakas
    publikacji artykułw w internecie.Te tryby serwisowe to są w wszędzie tyle ze w innym języku.Warto żzeby podobne wypowiedzi przeczytali wydawcy
    czasopism i wyciągneli dla siebie wnioski

• #37 18 Lip 2003 23:09
    hiras
    Poziom 13  

wniosek końcowy trzymajmy się elektrody.pieprz....... SE.Popieram i mam nadzieję,że większość forumowiczów przeczyta-ła ten temat i będzie egzekwować prośbę adminów.

• #38 19 Lip 2003 21:23
    kachu23
    Poziom 14  

ja też popieram w 100%
    ale jak ktoś zna jakieś fajne stronki ze skanami czasopism to chętnie przejrze. :wink: :wink: :wink: :wink:

• #39 26 Lip 2003 12:55
    gamid
    Poziom 17  

a ja proponuje zrzute many many i trzymanie własnie naszego forum

• #40 26 Lip 2003 15:07
    marian-48
    Poziom 21  

Odnoszę wrażenie, że czasopismo przeżywa głęboki kryzys ( odpływ kupujących ) i za wszelką cenę próbuje podreperować swoje finanse właśnie takimi akcjami może nie zawsze fair ale mądre przysłowie mówi, że kto mieczem wojuje to od miecza ginie czego ja osobiście nie życzę. Ciekawi mnie ilu forumowiczów Elektrody kupuje a ilu zaprzestało kupować.- nie mylić z czytającymi. A może któryś z szanownych kolegów zająłby się tym? :?: :?: :?:

pozdrawiam marian-48

• #41 26 Lip 2003 15:24
    Limi
    Poziom 18  

Kiedyś kupowałem(nie prenumerowałem)całe roczniki 96-99.Teraz tylko kupuje archiwalne numery jeśli są mi bardzo potrzebne,bo często tylko jeden artykuł(schemat)na cały numer jest dobry reszta to makulatura.
    Pozatym SIŁA NAS jest na elektrodzie i nie damy się.

• #42 26 Lip 2003 16:52
    Malpa_gk
    Poziom 16  

Widze że temat bardziej wyczerpany niż każdy inny. Znowu sobie wszyscy punkty zbierają :D

• #43 26 Lip 2003 21:07
    marian-48
    Poziom 21  

Malpa_gk napisał:
    Widze że temat bardziej wyczerpany niż każdy inny. Znowu sobie wszyscy punkty zbierają :D

Ja odnoszę wrażenie, że Ty właśnie to zrobiłeś ( oczywiście chodzi o nabijanie punktów ).

• #44 26 Paź 2003 13:08
    H3nry
    Poziom 28  

Czy umieszczanie skanow np z SE obrobionych OCR-em to tez lamanie praw autorskich (lustrzane odbicie schematu lub podobnie kilka ciec np....)
    Bzdura by bylo przesylanie na E-@ tych materialow.
    Nie mam zamiaru lamac praw autorskich ale po przeczytaniu szeregu postow stoje przed dylematem --wyslac/nie wyslac -schemat instalki Forda 1.6 pochodzi z ksiazki ktora podobne prawa zadza.
    Zrobilem skany ,obrobilem opisalem spakowalem i... no wlasnie :cry:

• #45 28 Paź 2003 07:31
    bogsie
    Poziom 17  

Chyba narobiłem trochę zamieszania z załącznikiem. Zamieściłem go w dobrej wierze.
    Myślałem, że zamieszczenie informacji o pochodzeniu aplikacji procesora jest wystarczającym zabezpieczeniem.
    Pozdrawiam.

• #46 10 Lis 2003 01:45
    Jarema
    Użytkownik obserwowany

:arrow: TONI_2003
    Owszem widziałem kobietę w serwisie, nawet ją nacodzień widuję :) jest moją szefową :)
    A tak poza tym, w bezczelny sposób SE sciąga pliki i posty zamieszczając je później w SWOJEJ gazecie nie odpowiadając za to.
    Ja osobiście nie kupuję ŻADNYCH czasopism.
    W EP kolejne zegary, przekaźniki na pilota i inne pierdoły, dużo , bardzo dużo reklam nie do mnie skierowanych...
    Szkoda mi pieniędzy na papier z którego nic się sensownego nie dowiem/ wystarczy spojrzeć na ich stronę www/ .
    Wolę ELEKTRODĘ, tutaj jest kontakt z ludźmi dwukierunkowy.
    Tutaj można porozmawiać o problemach, a nie pisać list do szanownego redaktora, który po miesiącu coś odburknie i na tym sie sprawa zakonczy :)

Pozdrawiam.

Szukaj w 5mln produktów