Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ratunku - ferguson 6318

oleszcz 27 Sep 2006 17:38 3743 17
    oleszcz
    Level 10  
    Krótko: mam 3 tunery Ferguson 6318 i spliter z kartami. Wszystko było dobrze do czasu gdy wgrałem nowy soft ze strony fergusona. Teraz wywala co chwilę. Czy można gdzieś znaleźc stary soft, ewentualnie co robic?
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jaki wgrałeś AA5 czy AB5??
    oleszcz
    Level 10  
    kriss51 wrote:
    jaki wgrałeś AA5 czy AB5??

AF6318CR_TSH_E6798_20060705_AUCPCnpc.auc
    Ten wgrałem ze strony Fergusona

A który mam wgrac AA czy AB bo mam juz dostepne oba?
    Szukam tez starego pliku Boot bo wgrałem nowy i chyba dlatego spliter nie działa...
    kriss51
    na AA5 powinno wszystko śmigać.
    oleszcz
    Level 10  
    kriss51 wrote:
    na AA5 powinno wszystko śmigać.

Niestety nadal wyskakuje. To chyba jednk wina pliku boot.
    Ja wgrałem ten ze strony fergusona AF6318CR.buc. Nie pamietam jednak jaki był wcześniejszy i gdzie go znaleźć.
    rj22
    Level 20  
    Witam
    Nawet jak znajdziesz starego boota to i tak go nie wgrasz bo nie da sie wgrać stasszego
    pozdro
    oleszcz
    Level 10  
    rj22 wrote:
    Witam
    Nawet jak znajdziesz starego boota to i tak go nie wgrasz bo nie da sie wgrać stasszego
    pozdrawiam

To co ja mam teraz zrobic? Trzy tunery... straszne... Teraz wgrywam AB5 zobaczymy... a może wymnienic spliter i karty? Sliter na PIC mam, może wymienie na atmel?
    rj22
    Level 20  
    witam
    z picem to już wogule lipa, a z tunerami to trzeba wgrać jtagiem całego flasha z bootem takim jaki był dla Ciebie najlepszy, jakiego miałeś boota
    pozdro
    oleszcz
    Level 10  
    rj22 wrote:
    witam
    z picem to już wogule lipa, a z tunerami to trzeba wgrać jtagiem całego flasha z bootem takim jaki był dla Ciebie najlepszy, jakiego miałeś boota
    pozdrawiam

Matoł ze mnie.... ale jak to zrobic ???
    kriss51
    nie powinno sie zmieniać bota jeśli jest większy od 11.1 i nigdy też nie wgrywaj mniejszego bota niż jest chyba że chcesz 8888 na wyświetlaczu.pozatym to nie wina bota,a raczej splitera.pozdro
    oleszcz
    Level 10  
    kriss51 wrote:
    nie powinno sie zmieniać bota jeśli jest większy od 11.1 i nigdy też nie wgrywaj mniejszego bota niż jest chyba że chcesz 8888 na wyświetlaczu.pozatym to nie wina bota,a raczej splitera.pozdrawiam

Ale na poprzednim oprogramowaniu (boocie) działało dobrze z tym spliterem... :-(
    Zbynex
    Level 26  
    Proszę wgrać na początek orginalne fabryczne oprogramowanie : https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=184042
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=176457
    Wersję należy wybrać w zależności od tunera. Sprawdzić poprawność działania. Czy sama karta działa bezproblemowo w tunerze z pominięciem splitera?
    Testowałem 6318CR z orginalnymi softami i edukacyjnymi na spliterach opartych o procesory atmel . Big na 3 tunery, oraz WiFi na 10 tunerów. Wszystko działało prawidłowo.
    kriss51
    dodam jeszcze że od wczoraj C+ zmieniła nano i wielu ma problemy ze spliterowaniem.strasznie zacina.pozdro
    oleszcz
    Level 10  
    kriss51 wrote:
    dodam jeszcze że od wczoraj C+ zmieniła nano i wielu ma problemy ze spliterowaniem.strasznie zacina.pozdrawiam

Czyli to, że zmieniłem boot i soft pobierając go ze strony fergusona nie ma wpływu. To raczej cyfra namieszała?
    Zbynex
    Level 26  
    Wszystkie tanie splitery zwłaszcza te na PICach powoduja zacięcia, najmniej zacięć jest na spliterach opartych na atmelach. Trzeba poczekać na poprawki w softach do spliterów.
    oleszcz
    Level 10  
    Zbynex wrote:
    Wszystkie tanie splitery zwłaszcza te na PICach powoduja zacięcia, najmniej zacięć jest na spliterach opartych na atmelach. Trzeba poczekać na poprawki w softach do spliterów.

Dziekuję za pomoc. Własnie skontaktowałem sie z dostawca mojego splitera. Powiedział, że już ma zgłoszenia o wywalaniui i będzie analizował problem :-) Zobaczymy jak długo...