Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny projekt przejściowy na studia.

27 Wrz 2006 17:50 2842 3
  • Poziom 10  
    Potrzebny mi jest projekt na studia (10-15stron opracowania), mam określone tematy, wystarczy że będę miał jeden:
    Czy ktoś może mi pomóc?

1. Układ pomiaru temperatury powietrza: zakres pomiarowy: -40oC…+60 oC.
    2. Układ pomiaru stęŜenia tlenku węgla CO; zakres pomiarowy 1000ppm CO.
    3. Akcelerometr do rejestracji przyspieszeń w crash-testach; zasilanie bateryjne
    (akumulator NiCd 9.6V, 600mAh)
    4. Akcelerometr do pomiarów wibracji o częstotliwości 50Hz; zakres pomiarowy ±1g
    5. Miernik ciśnienia gazów suchych, nieagresywnych; zakres pomiarowy:100kPa.
    6. ZwęŜkowy miernik przepływu powietrza; zakres pomiarowy: 10 1/s
    7. Wysokościomierz; zakres pomiarowy:0..5000m. n.p.m, zasilanie bateryjne 9V
    (bateria typu 6F22)
    8. Układ pomiaru temperatury wrzenia wody H2O, zakres pomiarowy:95 oC…110oC
    9. Układ pomiaru przesunięcia; zakres pomiarowy:0..1mm
    10. Analizator wiązki podczerwieni; zakres pomiarowy:0…1MHz
    11. Detektor przejść przez zero napięcia fazowego sieci elektroenergetycznej; zasilanie z
    sieci elektroenergetycznej 220V/50Hz; separacja galwaniczna w torze pomiarowym.
    12. Tensometryczny układ pomiaru napręŜeń; do pomiaru maksymalnych napręŜeń w
    belce o dł. 1m luźno zamocowanej na obu końcach z siłą 100N działającą na środek
    belki.
    13. Układ elektroniczny dla wagi tensometrycznej; zakres pomiarowy:0..500kg
    14. Miernik prądu stałego; zakres pomiarowy:0..±1mA; rezystancja wewnętrzna miernika
    nie większa niŜ 100W
    15. Miernik rezystancji: zakres pomiarowy:10M..1G, pomiar przy napięciu na
    mierzonej rezystancji nie większym niŜ 5V
    16. Układ pomiaru wilgotności powietrza; zakres pomiarowy: 10..90% RH
    17. Układ pomiaru pola magnetycznego; zakres pomiarowy: 2kA/m
    18. Układ pomiaru pola magnetycznego; zakres pomiarowy: 0,2kA/m
    19. Układ pomiaru stęŜenia metanu CH4; zakres pomiary:1000ppm CH4
    20. Układ pomiaru natęŜenia oświetlenia: zakres pomiary: 10lx
    21. Układ pomiaru prędkości wiatru; zakres pomiarowy:200km/h
    22. Miernik napięcia stałego; zakres pomiarowy: 1mV, rezystancja wewnętrzna> 100MW
    23. ZwęŜkowy miernik przepływu gazu, zakres pomiarowy:0.1m3/s
    24. Spirometr medyczny; zakres pomiarowy: dla badań wentylacji minutowej płuc
    25. Spirometr medyczny; zakres pomiarowy: dla badań natęŜonej objętości
    pierwszosekundowej płuc (próba Tiffeneau).
    26. Barometr elektroniczny
    27. Układ pomiaru ciśnienia tętniczego krwi; zasilanie bateryjne 9V (bateria typu 6F22)
    28. Układ pomiaru temperatury topnienia wody H2O; zakres pomiarowy:-5..5 oC
    29. Analizator widma częstotliwości wibracji podwozia samochodu
    30. Układ przetwornika napięcia na sygnał 4-20mA (pętla prądowa); zakres pomiarowy:
    1V
    31. Układ przetwornika prądu na sygnał 4-20mA (pętla prądowa); zakres pomiarowy-
    1..1mA
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    28. Układ pomiaru temperatury topnienia wody H2O; zakres pomiarowy:-5..5 oC

Polecam proste i przyjemne... zwykły termistor plus skala wskazówkowa, lub profesjonalniej i dość dokładnie to procek + jakiś czujnik gotowy scalony + wyświetlacz np. 7 segmentowy [druga wersja to temat woda]

Co do 14., 22. to chyba coś pomieszałeś, może nie te studia wybrałeś?

Widzę że na wiele z tych tematów powienieneś bez problemu coś znaleźć, więc albo nie szukałeś, albo nie wiem

Akcelerometr [układy Analog Devices], układy pomiaru temperatury [wałkowane tyle razy że szkoda gadać]...
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 10  
    Wiem,wiem:) na wszystko jest coś ,ale to zawsze mało.
    To są w miarę proste sprawy i dlatego opracowanie takich tematów kończy się wraz ze schematem góra na 3 stronach, a ja mam wydrukować 10,15 (ciekawe z czego i po co:)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    oj nie gadaj, chyba żartujesz? same akcelerometry to praktycznie temat woda, począwszy od układów scalonych Analog'a a skończywszy na starszy, mechaniczno-elektronicznych rozwiązaniach. Sam opis zasady działania układów scalonych to kilka stron wraz ze schematami. Schemat urządzenia to kolejne kilka stron jesli zaczniesz go omawiać... to jest naprawdę sporo...
    podobnie sprawa się ma z czujnikami temperatury. Jak jesteś inteligentny to przedstawisz schemat uproszczony do minimum a potem przez 15 stron możesz opisywać sposoby na jego unowocześnienie, na zmniejszenie poboru mocy... napiszesz o problemach wynikających podczas prac z tymi układami, zaprojektujesz jakiś mały układ działający np. z baterii 3V, potem coś ciekawszego 1.5V, a jak jeszcze poszukasz i się wysilisz to powinno ci się udać zmniejszyć napięcie jeszcze trochę, możesz rozważyć też schemat cyfrowego czujnika temperatury dostępnego w postaci układów scalonych, możesz dorzucić procesor, jego program, wyświetlacz i... 30 stron czcionką 10
    Pomiar prędkości wiatru to też fajne zadanie od najprostszych łopatek, przez jakieś fajne zabaweczki o ciekawych konstrukcjach, opis mechaniki, elektroniki i jest.

Tak więc większość czujników to tematy woda, układy bardziej od strony elektronicznej typu "Układ przetwornika prądu..." to też będzie temat woda kiedy przedstawisz różne projekty, a wierz lub nie ale takich projektów może być mnóstwo, można uwzględnić wiele cech, przedstawić charakterystyki, wady/zalety...

Moim zdaniem praca na 6+ to praca zrobiona samodzielnie, nie ściągnięta z internetu. Na niektóre układy można wydać sporo kasy, ale są też zadania prostsze i takie które można tanio zrobić, opisać, zbadać, przedstawić ich plusy i minusy, wysilić się i wyznaczyć ich parametry graniczne, porobić fotki urzadzeń i druknąć je lub podać w postaci linków lub przynieść i dołączyć osobno na płytce... naprawdę to wszystko zależy od ciebie i od twoich intencji...

Mi kojarzy się sytuacja w której brali udział uczniowie gimnazjum i ich nauczyciel. Wyobraź sobie że siedzą na informatyce i nauczyciel mówi, że ogłasza konkurs na bardzo dobrą ocenę: "Macie zaprojektować logo szkoły. Najlepsze wygra." A uczniowe zaraz zadają pytania, a co mamy tak naprawdę zrobić, jakie ma być duże itd... to nauczyciel odpowiada, że "np. jakiś plecak"... i co? Okazuje się że 90% uczniów na swoim logo będzie miało plecak, zero inwencji twórczej, nawet nie mieli pomysłów, nic... tak właśnie wygląda twój post... "dlatego opracowanie takich tematów kończy się wraz ze schematem góra na 3 stronach" racja, jeśli będziesz zwykłym uczniem to możesz zmieścić swoją pracę pomiędzy bibliografią a tutyłem i oddać pół strony wydruku czcionką 16...

PS. oczywiście to nawet jeśli praca ma być tylko opisowa to nie widzę problemu aby w domu posiadać działające, zbadane urządzenia, a do pracy dołączyć zdjęcia... wierz lub nie, ale poświęcenie może być więcej warte niż głupi opis z którego nic nie wynika, gdzie nie masz nic od siebie i w dodatku czegoś się nauczysz sensownego i praktycznego oraz poprawisz swój wizerunek :).