Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

używana lodówka

27 Wrz 2006 19:26 3202 3
  • Poziom 10  
    niedawno zepsula mi sie 30-letnia poczciwa lodówka. Niestety jako student jestem bardzo ograniczony finansowo, wiec muszę się zdecydować na kupno używanego sprzętu (nie ma rady) i dlatego bardzo proszę fachowców o opinię:

1. ktoś zaproponował mi 2-3 letnią lodówkę Liebherr KSD 3142 (160 cm wysokosc, 2 szuflady zamrazarki na dole), za 570 zł, z wymienionym termostatem na whirpool. - czy warto kupić taki sprzęt? czy nie będzie problemów z ewentualnym serwisowaniem i czy koszty nie zjedzą mnie na dzień dobry? Bo szczerze mówiąc nigdy nie słyszałem o tej firmie.

2. inna osoba oferuje mi sprzęt Bosh lub Siemens, sprowadzany z Niemiec, lodówki używane i nowe (magazyny w Rembertowie-może ktoś zna?). Nowy Siemens o podobnych parametrach co ten Liebherr w granicach 450zl i 6 miesięcy gwarancji.
    Jakoś tak podejrzanie mi wygląda ta oferta. Wiecie coś może na temat takiego "sprzętu" sprowadzanego z Niemiec? Moze to jakiś złom ze śmietników? i tylko niepotrzebnie wpakuję sie w kłopoty (a ostatnio mi ich nie brakuje niestety)

zatem bardzo proszę o jakąś poradę lub podpowiedź. Nie znam się zbytnio na sprzęcie AGD i gubię się jak na razie w mnogości ofert :)
  • Poziom 29  
    Ważne jest aby lodówka dobrze mroziła i miała "szczelną" uszczelkę na drzwiczkach. Można pokręcić termostatem i sprawdzić, czy przy niskiej nastawie wyłącza się agregat. Dobrze było by włączyć ją na jakiś czas i sprawdzić mrożenie. Nic innego nie jesteś w stanie sprawdzić w sklepie.
  • Poziom 10  
    a czy warto kupowac te lodówki sprowadzane z Niemiec? Sprzedawca twierdzi, że nowe, ale czy to nie jest przypadkiem jakiś sprzęcior ze śmietników?
    Bo mam dylemat- wybrać taką sprowadzaną czy kupić tego naprawianego Liebherra z termostatem Whirpoola?
  • Poziom 29  
    Trudno jest doradzać, bo różnie można trafić.
    Dla mnie ważna byłaby gwarancja - im dłuższa, tym lepiej - dlatego zdecydowałbym się raczej na tego Siemensa.