Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto. Piecyk niby działa, ale nie grzeje.

27 Wrz 2006 21:11 15197 17
  • Poziom 31  
    Mam mały problem z webasto w moim samochodzie.
    Po załączeniu coś tak się dzieje, włącza się wentylator, piecyk tez niby działa, ale nie grzeje. Ostatni jak mu wcisnąłem trochę ropy to puścił dym, ale z (chyba)wlotu powietrza. To jest jakiś stary model założony w BMW z 93 roku. Jak odpiąłem wężyk pod paliwa to po włączeniu nic z niego nie leciało. Na co dzień zajmuje się alarmami i nie bardzo wiem jak do tego podejść.
    Zegar pracuje ok.po włączeniu coś tam tyka co parę sekund ale nijak nie wiem jak sie do tego zabrać , a zima się zbliża powoli
  • Poziom 18  
    u mnie trzeba poczekac troche, zanim zacznie grzac

w pierwszej fazie po wlaczeniu weze od malego obiegu powinny byc gorace a potem po wlaczeniu nawiewu w aucie cieplo leci do srodka
  • Poziom 25  
    Może zacznij od podania modelu i bardziej konkretne informacje o pracy elementów.
  • Poziom 31  
    Po długiej przerwie sprawdziłem
    Webasto dbw 46 , 144kv 12V
    Objew jest taki że dym idzie nie z tłumika a z wlotu powietrza. Pompa wody pracuje , reszty niewiem jak sprawdzić.
    Włącza się też dmuchawa w aucie.
    Od czego mam zacząć ??
  • Poziom 14  
    Witam ! sprawdź czy grzeje świeca żarowa oraz czy nie jest wypalona włóknina.
  • Poziom 31  
    Ok. narazie efekt jest taki że dym leci z wlotu powietrza, więc chyba coś tam się pali.
    W czwartek rozkręcam to badziewie , zobaczymy co tam w środku siedzi
  • Poziom 25  
    Prawdopodobnie na 99% uszkodzona dmuchawa powietrza spalania. Zdejmij z niej dekielek i sprawdź czy swobodnie się obraca. Potem zrób próbę podłączając 12V.
  • Poziom 31  
    A tą dmuchaew można gdzieś kupić??
    Pojechałem do gościa od webasto to na początek zaśpiewał mi 800 zł. troche chyba dużo .
    Jutroo to rozbiore wyczyszcze i zobaczymy co z tego bedzie
  • Poziom 25  
    Niestety, nowa kosztuje 860zł netto.
    Zadzwoń w godzinach pracy na 0-888-234567 i powołaj się na eletrodę. Dostaniesz jakiś upust.
  • Poziom 31  
    Działałem troche , udało mi się zdjąć tą pokrywke czarną z boku, po jej zdjęcie wylało się z pod niej ze 100ml ropy. Wszystkie złącza elektryczne w pożądku. Za dużo nie porozkręcałem bo musiał bym je wyjąć z auta , a nie miałem jak złączyś węża od obiegu płynu

Dodano po 41 [sekundy]:

Działałem troche , udało mi się zdjąć tą pokrywke czarną z boku, po jej zdjęciu wylało się z pod niej ze 100ml ropy. Wszystkie złącza elektryczne w pożądku. Za dużo nie porozkręcałem bo musiał bym je wyjąć z auta , a nie miałem jak złączyś węża od obiegu płynu
  • Poziom 11  
    Witam jesli dmuchawa chodziła to nie jest uszkodzona. A pompka dozujaca paliwo działa?? slychac tykanie w okolicach zbiornika?? Jesli nie to uszkodzona pompka paliwa lub sterownik nie daje na nią impulsów.
  • Poziom 31  
    No właśnie chyba dmuchawa nie chodziła. Jak kupiłem to auto to juz webasto nie działało, więc niewiem co sie przedtem z tym działo.
    Teraz jak juz wiem jak się za to zabrać , to poprostu sprawdzę na krótko czy dmuchawa działa czy nie, i bede miał sprawe jasną, no może nie do końca ale cos tam się wyjaśni
  • Poziom 10  
    Podepnę się. Mam webasto Thermo Top T (Typ BW50) s238. grzało w aucie. Po zimie je wyciagłem bo auto szło na złom. Teraz je na próbę podłączyłem na krótko i wygląda to tak:
    paliwo spala, z wydechu dmucha gorącym powietrzem, zegar świeci normalnie, wode tez pompuje ale niestety zimną i to dziwne. dlaczego tak sie dzieje? 2 przewody które szły do wentylatora nie podłaczyłem ale to chyba nie ma znaczenia
  • Admin grupy Samochody
    A jak długo sprawdzasz i przy jakiej ilości wody?
  • Poziom 10  
    około 10-15 min, a wody 2500 litrów (pod basen podłączyłem)
  • Admin grupy Samochody
    To poczekaj z dwa lata to może zagrzeje.
  • Poziom 10  
    ale powinna chociaż leciec na wyjsciu letnia. a wychodzi z webasta taka sama jak wchodzi. Porównuje węże na wejsciu i wyjsciu i nie ma różnicy
  • Poziom 10  
    ok. jednak grzeje. przy pomiarze czujnikiem temperatury ds18b20 pokazuje ze na wyjsciu jest 6-7 stopni cieplejsza niż na wejściu w basenie. Po około 1,5 h grzania temperatura w basenie podniosła się z 17 do 27 stopni. Dodam że świeciło słonce wiec tez ogrzewało wode.