Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stworzenie 2 Kolumn i jednego suba ...

28 Wrz 2006 00:16 1928 21
  • Poziom 10  
    Drodzy panowie jestem kompletnym amatorem w dziedzinie Audio !! odnosze sie dowas o pomoc w sprawie stworzenia 2 Kolumn i jednego suba !! Głosniki jakimi dysponuje zostały mi podarowane !! sa to 2 głośniki KOPPA 120W MAX 4Ohm 24oz Model NO: LW650 SUBWOOFER !! Nastepny glosnik jest to głosnik
    Firmy Altronix Model : SP-AT121364 Max : 450W 4Ohm !! Przepraszam za Głupie Pytanie ale pomóżcie amatorowi !! Czy da sie zrobic z tego cokolwiek ??
  • Poziom 33  
    Pewnie że się da ale do czego chcesz ich używać. Gdzie mają pracować ? Na jakim sprzęcie ? Poprzez wzmacniacz czy odrazu do jakiegoś radia czy wieży ? Jaka impedancja wyjściowa wieży radia czy czego kolwiek :). Nie ruszymy z miejsca jak nie podasz takich informacji.
  • Poziom 10  
    Głosniczki maja pracowac w domu w mojej komnacie ::D Wzmacniacz jaki posiadam to Technics SU-VZ320 RóWNIERZ GO DOSTAłEM ::D
  • Poziom 10  
    Panowie wiem ze mój temat jes strasznie glupi jak na wasze tematy na tym forum !! Ale fora sa głownie od tego aby pomagac takim ludziom jak ja :) Wiec bardzo prosze o zrozumienie i rady :cry:
  • Poziom 27  
    Ten wzmacniacz taki kiespski nei jest. Mialem go kiedys. o ile pamietam to odda on jakes 2x50W przy 4ohm. (tak prawdziwa moc, bo jest napisane 2x100 ale ja w to nie wierze jak biere z sieci 175W).

Wiec kolumny do tego. Hmm. Przy twojej wiedzy nie podrywal bym sie na robienie kolumn. Pozatym ten altronix 450W to szmelc i nic z tego nie bedzie a przy 45W sie spali.... Te koppa to tez chnski badziew za 10zl/szt. Wez je komus sprzedaj w okolicy jakis dres napewno kupi do swojej bawarki.

Najlepszym rozwiazaniem do tego wzmacnaicza beda jakies efektywne kolumny.
    Czesto pod te wzmacniacze podpinali ALTUS75 ale altusy sa barrdzo do muzy typu umcy umcy. Wiec najladniejszego dzwieku nie wydaja i dudnia dziwnie. POlecam ci zato kolumny MILDTON70 jest to bardzo fajny zestawik. Sam mam takie w domu i graja ladnie nawet bez przerobek. A sa mocne i maja fany niski bas i przedewszystkim nie dudnia jak altusy. KOSzt takiego MILDTONA to ok 150zl/szt w dobrym stanie bo do remontu to juz za 150zl dwie dostaniesz... tylko broń cie Panie Borze wkaldac tam innych glosników niz orginalne.
  • Poziom 10  
    Hmm wielka szkoda myślałem ze z tego co mam da sie cokolwiek stworzyć :cry: A co do mojej stolarki niema az tak źle :D
    Wiec może zapytam inaczej jaki moge kupic głośnik (lub głośniki) aby stworzyc dobrego suba ??
  • Poziom 33  
    Hehe co ci po stolarce jak mało znasz się na elektroakustyce :D ?
    Radzę po prostu nie rwać się na żadne DIY tylko kupić Mildtony 80-tki (ALE Z ORYGINALNYMI GłOśNIKAMI :!: :!: :!: )

mlody_elektronik napisał:
    ale altusy sa barrdzo do muzy typu umcy umcy. Wiec najladniejszego dzwieku nie wydaja i dudnia dziwnie.

Do sierpnia słuchałem muzyki na nieudacznym sprzęcie rodziców - "kolumny" na 888-podobnych głośnikach 16cm, gwizdkiem też chińskim i pseudo-zwrotnicą, ktora morduje średniotonówki Tonsila od 400Hz :D . Kiedy kupiłem i podłąćzyłem Altusy 75 to przeżyłem ogromny szok. Ale kolumny mają kilka wad - basówki lubią mocne wychyły (obudowa zła) i piszczały średnio-wysokie. To się zabrałem za delikatny tuning Altusków, dzięki czemu słucha się o wiele lepiej. A bas - tu nic nie trzeba zmieniać (no najwyżej obudowę jak komuś za słąby lub wkurzają go wychyły GDNa :D ). I wcale nie dudnią (poza małymi pomieszczeniami).
  • Poziom 10  
    Panowie ale od czegos chyba trzeba zaczac a z mała pomoca moze cos z tego wyjsc :) Mam w domu zajefajne kolumny ale niesa robione przezemnie tylko kupione a chce dokonac czegos samemu :) znacie to uczucie jak zrobicie cos sami :) Na tym polega cala zabawa
  • Poziom 14  
    witam

jako ze jestes poczatkujacy w tej tematyce polecam przeczytanie turtoriala na temat podstawowego narzedzia konstruktora:]jakim jest WinIsd oraz przeczytaniu kilku artykolow o tematyce audio co da Ci teoretyczne podwaliny Twojej wiedzy o elektroakustyce. Gdy juz posiadziesz podstawowa wiedze wtedy bedziesz mogl zaczac konstrukcje swego "wymarzonego" sprzetu. Jako ze nie uscisliles wymagan co do preferencji suba polecam glosniki stx'a np GND 27-150-XXX (sam od tego zaczynalem)glosniki te potrafia duzo wytrzymac pod wzgledem dostarczonej im mocy.Jest tez wiele innych i lepszych firm np. tonsil visaton itp itd, ale zrob najpierw na stx w razie zawodu nie stracisz duzo kasy.Pozatym okresl sume pieniedzy jaka chcesz przeznaczyc na suba wtedy bedziemy moigli pomoc badz dyskutowac na temat obranej przez Ciebie drogi konstrukcyjnej...ale sie rozpisalem(elektroakustyka temat rzeka;D)

pozdrawiam
  • Poziom 27  
    DLaczego chcesz zbudowa suba ?? Przy tym wzmacniaczu 100razy lepiej sie sprawdzi zestaw dwoch kolumn. Jak juz chesz koniecznie sam budowac to srob kolumny a nie zestaw dwie kolumienki plus sub. WYjdzie duzo bardziej ekonomicznie i bedzie lepiej gralo.
  • Poziom 10  
    Głosniczki posiadam jak juz pisalem wczesniej bardzo dobr głosniczki !! Suba chce zrobic dlatego ze moze zawsze sie przydac czy do autka czy gdziekolwiek :) Poczytam troche wiecej postów podszkole sie i zaczne cokolwiek majstrowac
  • Poziom 27  
    o kant d....py potluc te glosniki. Zbuduj na STX albo TESLI jak chesz tanio. Jak drozej to Tonsil abo jakis visaton czy vifa...
  • Poziom 21  
    Riczi25 napisał:
    Głosniczki posiadam jak juz pisalem wczesniej bardzo dobr głosniczki !! Suba chce zrobic dlatego ze moze zawsze sie przydac czy do autka czy gdziekolwiek :) Poczytam troche wiecej postów podszkole sie i zaczne cokolwiek majstrowac

mlody_elektronik napisał:
    o kant d...py potluc te glosniki. Zbuduj na STX albo TESLI jak chesz tanio. Jak drozej to Tonsil abo jakis visaton czy vifa...

Koledze chdzilo chyba o kolumny ;)

PS. Zobacz ile projektow jest w dziale DIY, poszukaj czegos co Ci odpowiada i skopiuj/zmodyfikuj czyjs projekt. Jest tego cale zatrzesienie(subow). Na pierwszy raz bedzie to odpowiedni sposob

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No własnie to robie !!:PP Staram sie jak najlepiej ale co z tego Wyjdzie zamieszcze w dziale DIY!! Dziekuje za rady i pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Mam kilka programów do symulowania pasma przenoszenia głośników i kilka do elektroakustyki (jak np boxplot itp) Jakbyś potrzebował pisz :) a udostępnie to tutaj na forum.
  • Poziom 10  
    Kazda pomoc bedzie przydatna z waszej strony bardzo Dziekuje a co Do programów to prosiłbym takze o opis ich użytkowania:)
  • Poziom 13  
    jest dział jakie obudowy stosowac do głosników noname, kup do tego zwrotke 2d i jakis gwizdek stx, to samo z tym wooferem na suba, mozesz sie pobawic w strojenie na słuch albo od razu wsadzic do closed, wykończysz ładnie i bedzie git (jak dostales glosniki za free to pokombinuj-szkoda wyrzucic, a prezentow sie nie sprzedaje:D)
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mi tez szkoda tych głosniczków dlatego zaczołem robic juz suba a do Kolumienek zaczynam sie dopiero przygotowywac !! Mozesz mi podac mniejwiecej jakie obudowy zastosowac do tch kolumn i jakie zwrotnice
  • Poziom 10  
    Korzystałem z tego postu przy robieniu suba ale dziekuje
  • Poziom 10  
    SUBA SKONCZYłEM ROBIC DZISAJ :) POWIEM WAM ZE EFEKT WIZUALNY NARAZIE JEST NIEZACIEKAWY ALE CO DO DZWIEKU JESTEM W SZOKU :) GRA TO NAPRAWDE NIEźLE PRZY ZAMKNIETEJ OBUDOWIE I DO TEGO JESZCZE BEZ ZWROTNICY ZANIEDLUGO ZABIORE SIE ZA KOLUMIENKI