Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER DEH P6800MP jak wgrać animacje do tego radyjka?

lebster4 28 Wrz 2006 11:18 3559 22
  • #1 28 Wrz 2006 11:18
    lebster4
    Poziom 2  

Witam mam takie radyjko PIONEER DEH P6800MP i nie mam pojecia jak wgrac do niego animacje dodatkowe i jak zmienić kolor podświetlania przycisków a tak wlaściwie nawet nie jestem pewien ze da sie to zrobić ale podejrzewam ze tak prosze o pomoc. Pozdrawiam.

0 22
  • #2 28 Wrz 2006 11:58
    raveland
    Poziom 28  

nie da sie wgrac animacji normalnym sposobem
    producent nie przewwidzial takiej opcji
    na wylaczonym radiu wcisnij i przytrzymaj FUNCTION albo cos podobnego i bedziesz mial dodatkowe menu
    a tak na serio to poczytaj instrukcje

0
  • #3 28 Wrz 2006 12:24
    drrumin
    Poziom 16  

Najlepiej ściagnij sobie instrukcje i ja przejrzyj, a tak na marginesie czemu slużą animacje w radiu samochodowym, ma to znaczacy wpływ na poprawe brzmienia. ;)

0
  • #4 28 Wrz 2006 17:21
    lebster4
    Poziom 2  

Dzieki za podpowiedź ale nie mam instrukcji do tego radyjka a z tymi animacjami to ciekawe bo do innych modeli pionniera da się dograć poprzez nagranie płyty z taką animacją. A i jeszcz jedno mam moze ktoś taką instrukcje w j.polskim do tego modelu z góry dziękówa. Pozdro all

0
  • #5 28 Lip 2007 11:02
    kiko_tychy
    Poziom 15  

witam. ja mam radio pioneer deh-p7900ub i na 100% da sie wgrac animacje ale jak ?? nie mam instrukcji PL nie umie znalesc. moze ktos z Was ma albo wie gdzie jest na necie.

pozdrawiam

0
  • #6 28 Lip 2007 11:49
    raveland
    Poziom 28  

kiedys byl taki temat juz
    uzyj opcji szukaj a napewno znajdziesz odpowiedz
    wiem tylko ze nalezy nagrac plytke animacjami i wlozyc do radyjka a pozniej albo wcisnac jakis przycisk albo radyjko pobierze je samo
    dla pewnosci uzyj opcji szukaj
    lub poszukaj instrukcji na elektrodzie w dziale instrukcje

0
  • #7 28 Lip 2007 12:57
    williams
    Poziom 30  

NIE DA SIE WGRAĆ !!!!!!!!!

0
  • #8 28 Lip 2007 17:23
    renegatt
    Poziom 23  

Było to już opisane jakiś czas temu to prawda.

0
  • #9 28 Lip 2007 17:26
    crazy_88
    Poziom 42  

Prawda mam te radio i niestety nie da się tego zrobić , a to że animacje wpływają na jakość dzwięku jak pisał ktoś wyżej jest totalną gupotą.

0
  • #10 29 Lip 2007 00:06
    renegatt
    Poziom 23  

Generalnie się ta to wgrać tylko do najnowszych modeli z OLED matrycami np 9600MP (fotka w moim profilu) chodzi o DSP które tym między innymi steruje.

0
  • #11 29 Lip 2007 00:13
    wydma8
    Poziom 13  

Kolega ma alpine 9855 i tez sie zastanawia czy jest w nim mozliwosc wgrania jakis innych animacji niz standardowe:)

Ma ktos z was te radyjko?? moze wiecie jak agrac do nego animacje i skad je zassac??

Pozdrawiam

0
  • #12 29 Lip 2007 00:17
    tplewa
    Poziom 38  

wydma8 napisał:
    Kolega ma alpine 9855 i tez sie zastanawia czy jest w nim mozliwosc wgrania jakis innych animacji niz standardowe:)

Ma ktos z was te radyjko?? moze wiecie jak agrac do nego animacje i skad je zassac??

Pozdrawiam

Mam i nie da sie, a najlepiej wyglada display bez tych latajacych cudakow :)
    Te animacje w radiach to jakas paranoja, po co to komu - tylko czytelnosc wyswietlacza sie pogarsza...

0
  • #13 29 Lip 2007 00:29
    renegatt
    Poziom 23  

Kwestia gustu ja na stałe mam włączony gain level indicator albo analizator widma (korektor)

0
  • #14 29 Lip 2007 11:53
    raveland
    Poziom 28  

ja sie tym wyswietlaczem podniecalem tylko przez 1 teraz zawsze mam wylaczone tlo i same literki tylko sa wyglada najladniej i najczytelniej
    pozatym jak wgrasz te animacje to mocy radyjku napewno nei dodadza...

0
  • #15 29 Lip 2007 14:28
    renegatt
    Poziom 23  

A zamykam przedni panel i mam skromne radio nie rzucające się w oczy z podstawowymi danymi na przednim mniejszym wyświetlaczu, na codzień wystarczy.

0
  • #16 04 Mar 2015 00:00
    mariusz_1988
    Poziom 12  

Witam nie chcę otwierać nowego tematu, postanowiłem odgrzać kotleta.
    Mam radio Pioneer deh-P7900ub i moje pytanie brzmi następująco:
    Skąd wziąć do niego animacje i jak wgrać?
    Najbardziej mi zależy na kultowych już delfinach.

0
  • #17 04 Mar 2015 00:07
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Delfiny były w Clarionach.

-1
  • #18 04 Mar 2015 00:17
    mariusz_1988
    Poziom 12  

qstosz napisał:
    W Pioneerach też widziałem na własne oczy w modelu z dwiema gałkami bodajże bez USB stary model.

0
  • #19 05 Mar 2015 14:46
    slavwek.ie
    Poziom 34  

qstosz napisał:
    W Pioneerach.
    Pierwsze "delfiny" czyli wyświetlacz OEL pojawiły się w modelu DEH-P6300R

0
  • #20 05 Mar 2015 16:59
    mariusz_1988
    Poziom 12  

mariusz_1988 napisał:
    Witam nie chcę otwierać nowego tematu, postanowiłem odgrzać kotleta.
    Mam radio Pioneer deh-P7900ub i moje pytanie brzmi następująco:
    Skąd wziąć do niego animacje i jak wgrać?
    Najbardziej mi zależy na kultowych już delfinach.

Pomoże mi ktoś w tym temacie czy dalej będziemy się spierać o drobiazgi?

0
  • #22 06 Mar 2015 12:40
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Clarion drx 9375 z 1997r.

Właśnie w jego animacji są delfinki.

Miałem takie radio.

0
  • #23 22 Lis 2015 13:47
    Mr.Macki
    Poziom 16  

qstosz napisał:
    Clarion drx 9375 z 1997r.

Właśnie w jego animacji są delfinki.

Miałem takie radio.

Super.
    Tylko czy to wyklucza możliwość pojawienia się ich u innych producentów? :D
    Akurat wspomniane "delfinki"(tj. animacja "Atlantis" wg. Pioneera) z tego co widać (np. choćby po portalach ogłoszeniowo aukcyjnych) dziwnym trafem stały się potocznym znakiem rozpoznawczym wysokich modeli Pionków (m.in. z wyświetlaczem matrycowym OEL). Czemu? Duża popularność akurat tych modeli na rynku? Wszechobecność akurat "delfinków" w różnych rodzinach Pioniera (w odróżnieniu od innych animacji które tylko "bywały")? Nieważne...
    Nie licytujmy się zatem kto je wprowadził i "czyje są" bo to bez sensu, zwłaszcza że jak na Moderatora to bardzo nieprofesjonalne zbędne zboczenie z tematu...

A skoro już jesteśmy przy właściwym temacie - niech autor zapozna się z linkami, gdzie dużo zostało już powiedziane i ewentualnie spróbuje ściągnąć z neta albo Pioneer OEL Screensaver Studio/Pioneer PC Link i coś przygotuje lub poszuka gotowców i poświęci płytę czy dwie i sam sprawdzi (nagrać trzeba sam goły plik animacji i podać do radyjka).
    Co do możliwości wgrania - wiem na 100% że w serwisie wgrywali jakoś (zwłaszcza jak "padały" - "file error"), ale czy metodą z płytą czy też flaschując soft radia podłączając je jakimś interfejsem to już ich słodka tajemnica. W każdym razie po serwisie czasem pojawiały się inne/dodatkowe niż te przed.

UPDATE:
    Nie dawało mi to spokoju, pogooglowałem więc trochę i kilka luźnych faktów na temat wgrywania animacji udało mi się znaleźć:

Do nowszych radyjek jest Pioneer Screen Saver Studio:
    http://pioneer.jp/car/pclink4/download/appli-e.html (lista obsługiwanych modeli w linku)
    Natomiast do starszych modeli jest Pioneer PC Link - tu uwaga - w różnych wersjach - od 1.0 do 4 (wraz z podwersjami np. a/b/c) np.:
    http://pioneer.jp/car/pclink/dl-e.html
    http://pioneer.jp/car/pclink3b/
    i w doborze odpowiedniej wersji według mnie może być klucz do ewentualnego wgrania animacji przez płytę! ;) Zatem ściągać, instalować i nagrywać kolejne płyty!

PS:
    Co do wgrywania materiałów do Pionków interfejsem - jest coś takiego:
    PIONEER DEH P6800MP jak wgrać animacje do tego radyjka?
    http://www.crutchfield.com/S-ZejEzh7cbEO/p_130CDPC1/Pioneer-CD-PC1.html
    ...i to chyba by załatwiało problem wgrywania w większości Pioneerów, tylko skąd to wytrzasnąć? :D

0