Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z centralnym zamkiem

08 Lip 2003 23:04 4222 14
  • Poziom 20  
    Chcę podłączyć wyjscie alarmu aby sterowało CZ w fordzie Scorpio.Z alarmu wychodzą dwa przewody sterujące jeden zamykający drugi otwierający CZ.Znalazłem przewody w samochodzie odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie,jzeli do jednego podepnę masę to zamyka zamek, do drugiego to otwiera.Alarm powinien na 1sec(3sec) podać masę raz na jeden przewód(zamykanie),raz na drugi(otwieranie),sprawdziłem na omomierzu i nie jest to pełne zwarcie a ok 30ohm i niestety nie przełącza mi zamka.Jak mogę to rozwiązać aby chodziło poprawnie :?:
  • Poziom 23  
    w fordzie scorpio trzeba podać "mocną" mase, ja to robie stosująć przekaźnik- do wysterowania impuls z centralki al
  • Poziom 20  
    Próbowałem przez przekaźnik- nawet jego " niema siły"załączyć
  • Poziom 16  
    Ranyyy, to podaj masę przez przekaźnik i przez rezystor 300 Ohm.
    Będzieszz miał problem , napisz może coś wymyślę
    Pa
  • Poziom 14  
    Czy ten alarm to nie przypadkiem GEPARD.
  • Poziom 20  
    nie to jest INFERNO
  • Poziom 11  
    Naprawde nie ciagnie przekaźnika. Jezeli tak to pozostaje tranzystor.
  • Poziom 20  
    To wyjście z alarmu jest przystosowane do wysterowania sterownika cz... jest bardzo słabe i aby zasilić przekażniki musisz dożucić tranzystorki kture dopiero podadzą napięcie na cewki przekaźników! Możesz kupić gotowy sterownik koszt ok 30 zeta :)
  • Poziom 15  
    Koledzy,za przeproszeniem co to za szrot który nie potrafi wysterować przekażnika. Każdy szanująca się centralka alarmowa potrafi wysterować cewkę prądem min.200 mA
    tj.conajmniej dwóch standardowych przekażników samochodowych!!!
    Michał.
  • Poziom 20  
    zastosowałem przekaźniki kontaktronowe i wszystko zaczęło działać poprawnie.
    Dzięki wszystkim za pomoc. :D
  • Poziom 26  
    witam
    właśnie montuje alarm inferno do SCORPIO w dieslu z 96roku i mam problem z centralnym!
    możecie mi powiedziec jakie kolory przewodów są do sterowania zamkiem bo według instrukcji jest biały i żółty i sterowanie na nie plusem ale nie działa mi to!!! tak jakby nie miało siły macie jakąś sprawdzoną instrukcję podłączenia alarmu do tego modelu???kolory przewodów kierunkowskazów też się nie zgadzają!!
    proszę o pomoc!!!
  • Poziom 20  
    O ile pamiętam to dobrze masz rozpisane kolory do centralnego Biały i żółty.Zamek jest sterowany masą,do tego badziewia musiałem zastosować przekażniki kontaktronowe bo innych nie miało siły przełączać.
  • Poziom 26  
    wiem ze z alarmu wychodzi masa ale chodzi mi o to czy zamek w aucie jest sterowany plusem bo tak napisane jest w instrukcji a nie chce ciagnąc siłowników!!!!!!!!!!!
  • Poziom 20  
    zamek na 100% jest sterowny masą zobacz na mój pierwszy post miałem taki sam problem jak ty.
  • Poziom 26  
    auto to jest SCORPIO 2.5TD z 96roku wersja AMERYKAŃSKA.
    na biały i żółty przewód podawałem mase i bez efektu a jak podam + to siłowniki zabrzęczą ale nic nie zrobią!!!
    mase i plus podawałem prosto z akumulatora....
    przekopałem całą wiązke w drzwiach i zaden przewód nie zamknął ani nie otworzył zamków! tylko na białym i żółtym jest minimalna słyszalna reakcja......
    czy ktos robił amerykańską wersję????