Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry zestaw do Kappy. Firmowe radio Blaupunkta. Wzmacniacz Signat RAM 2 MK II.

Roger7 28 Wrz 2006 15:23 1293 6
  • #1 28 Wrz 2006 15:23
    Roger7
    Poziom 9  

Poszukuję dobrego zestawu caraudio do Lancia Kappa 2.4 JTD.
    Auto ma firmowe radio Blaupunkta (nie ma wyjść rca, tylko zwykłe kabelkowe przód + tył) + zmieniarka CD.
    Auto ma z przodu w drzwiach miejsce na 13 cm głośniki ale płytkie -
    mieszczą się np. Sinuslive 130-flat o głębokości montażu 38 mm, do głębszych trzebaby przerobić trochę drzwi (ciąć blachę).
    Na tweetery jest miejsce w płasko desce.
    Myślę o głośnikach Infinity Kappa 50.7 CS - cena 799
    Do tego używany wzmacniacz Signat RAM 2 MK II, 4 kanały (lub Signat RAM 1 MK II - 6 kananłów).
    Subwoofer w bagażniku - nie wiem jaki, chciałbym, żeby zabrał mi jak najmniej przestrzeni

Zależy mi na dynamicznym, czystym dźwięku i dobrym basie.
    Co uważacie o tym zestawie ?
    Może zaproponujcie coś innego w tej klasie.

Pozdrawiam
    Roger

0 6
  • #2 28 Wrz 2006 16:04
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

napisz jaka kwota wchodzi w grę.jeżeli chodzi o wzmaka to jest ok.no i preferencje co do nuty.pozdro.dan

0
  • #3 28 Wrz 2006 16:49
    crazy_88
    Poziom 42  

jak dobrze zrozumialem potrzebujesz glosnik ktory dobrze gra w malej skrzyni tak?

0
  • #4 28 Wrz 2006 17:26
    powalla
    Moderator CarAudio

Będziesz wymienial radio(wyjścia na wzmak),bo jeśli planujesz podpiąć wzmaka do HI INPUT we wzmaku i chcesz kupować głośniki za 800zł ,to trochę chyba przesadziłeś.Poszukaj najpierw osobę ,która zrobi ci line out z radia,bo jak podepniesz do hi input to stracisz na jakości,a chyba zależy ci na jakości dźwięku skoro kupujesz za 800 głośniki.Dźwiek zależy od najsłabszego ogniwa w systemie wiec po co tracić jakość zaraz na początku,a dorobienie dużo nie kosztuje.

0
  • #5 29 Wrz 2006 00:28
    Roger7
    Poziom 9  

Kwota całego zestawu max. 2000 pln. Zależy mi na porządnym sprzęcie.
    Jeśli nie warto wywalać 800 pln na kappy, to może coś innego do tej kwoty (powebass, rs audio, phase) - nie za bardzo znam się na tym.
    Co do muzyki słucham różnej od ambientu w stylu Delerium, Dead Can Dance, po industrial jak Nine Inch Nails, czy mocne elektro :Wumpscut:

Tak, zależy mi, żeby sub zajmował jak najmniej miejsca i grał do tego bardzo dobrze (co prawda mam 525 l bagażnika ale będę go potrzebował :) )

Nie chce zmieniać radia i wiem, że trzeba będzie wyprowadzić jakoś line out z tego radia - ale jak ?

0
  • Pomocny post
    #6 29 Wrz 2006 10:21
    norti
    Poziom 18  

Roger7 napisał:
    Kwota całego zestawu max. 2000 pln. Zależy mi na porządnym sprzęcie.
    Jeśli nie warto wywalać 800 pln na kappy, to może coś innego do tej kwoty (powebass, rs audio, phase) - nie za bardzo znam się na tym.
    Co do muzyki słucham różnej od ambientu w stylu Delerium, Dead Can Dance, po industrial jak Nine Inch Nails, czy mocne elektro :Wumpscut:

Tak, zależy mi, żeby sub zajmował jak najmniej miejsca i grał do tego bardzo dobrze (co prawda mam 525 l bagażnika ale będę go potrzebował :) )

Nie chce zmieniać radia i wiem, że trzeba będzie wyprowadzić jakoś line out z tego radia - ale jak ?

wez sygnal z przed wejsc na kostke wzmocnienia (znajdz odpowiednie piny), mase z obudowy lub plytki

0
  • #7 29 Wrz 2006 12:59
    Roger7
    Poziom 9  

A co myślicie o wzmacniaczach:

1. JBL GTO 75.4
    2. JBL GTO 755.6
    3. JBL GTO-6000
    4. MAC AUDIO Z4200

Nie wiem, czy to ta sama liga co Signat

0
TME logo Szukaj w ofercie