Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwne zachowanie Sharana TDI AFN w trybie serwisowym

Dariusz7105 29 Wrz 2006 10:09 1029 0
    Dariusz7105
    Poziom 9  
    Witam!
    Jak ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku w Sharanie 1.9 TDI AFN. Przy próbie ustawienia VAG-COMem gdy osiągnę 30 w polu drugim grupy 0 w trybie 04 wartość zaczyna skakać z 30 na 255 silnikiem strasznie rzuca a z rury wydechowej wydostaje się zasłona dymna.
    Ostatecznie ustawiłem na ok 68% sterowanie nastawnikiem kąta (008/004 pole czwarte ). Taka wartość jest przy odłączeniu czujnika wtryskiwacza więc ustawiłem tak aby nie było różnicy w trakcie odłączania/podłączania czujnika. Jest optymalnie na biegu jałowym. Jednak pole drugie w trybie serwisowym 04/000 jest 0. temperatura paliwa 60 płynu 90 jeśli wyjdę z trybu serwisowego na polu 2 pojawia się 54. fazy rozrządu są prawidłowe, komputer sterujący i pompa wtryskowa ma numery właściwe dla tego silnika. Poza tym silnik jest słaby, nie mam laptopa by spradzić przepływkę w czasie jazdy. Z Nie wiem czy jest możliwe zamontowanie niewłaściwego wieńca czujnika poł. Wału lub zamontowanie go w złym położeniu (jak to sprawdzić w najprostszy sposób). Nie znam przeszłości tego pojazdu.