Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wgrany nowy BIOS. Nie ładuje się BIOS - jest czarny ekran.

29 Wrz 2006 14:48 2891 13
  • Poziom 9  
    Witam sparawa przedstawia się następujaco. Pewna osoba w serwisie(jakim to nie wiem) stwierdziła problemy z biosem. Tak więc wgrała nowy bios. Tylko że teraz po włączeneniu komputera w ogóle nie ładuje się bios, tylko czarny ekran. Niestety co dokładnie zrobiła ta osoba (komputer jest znajomego) to nie wiem i w najbliższym czasie się nie dowiem. Sprzęt jest stary, nie sprawqdze teraz programowo wersji biosu..... z oczywistych przyczyn, miał być pzreznaczony na serwer.
    Procesor celeron II a płyta intela (rok produkcji około 1997) jedyne co mogę przeczytać na płycie głównej to ms6119 ver 1.12 bx2, bios:award.
    Wymieniłem baterie, karte graficzna ale to nic nie daje. Wiem od znajomego że komputer był kilkakrotnie zawożony do tej osoby i twierdziła że wszystko działa tak że nie chcę kontynuować opowieści z cyklu urzekła mnie twoja historia.
    Czy Waszym zdaniem jedynym rozwiązaniem tego problemu będzie ponowne zaprogramowanie pamięci eeprom biosu i jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy w prof. serwisie? Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam[/i]
  • Poziom 9  
    Ok dzięki i za odpowiedź ale jak mam wgrać ten bios jeśli tak jak napisałem po włączeniu kompa nie ma nic (tak jakbyś odłączył zupełnie monitor) , nie mogę wejść do konfiguracji bios i zmienić aby uruchamiał się z dyskietki ?
  • Spec od komputerów
    Jak użyjesz zworki ClearCmos lub wyjmiesz na parę minut baterię to bios wróci do domyślnych ustawień i bootowanie będzie z dyskietki.
  • Spec od komputerów
    Jeżeli biosu nie ma, to co da resey CMOS?

Mattia_T - czy po podłączeniu FDD stacja w jakis sposob probuje cos odczytac?
  • Poziom 9  
    Witam ponownie tak jak powiedzialem biosu nie ma . wyjalem baterie, ponownie uruchomilem i nic. Stacja dyskietek jest podpięta ale nie czyta.
    Komputer nadal po właczeniu nie reaguje na nic dioda od dysku tawrdego swieci się caly czas . sam nie wiem cyzm to wszystko moze byc spowodowane
  • Spec od komputerów
    A skąd wiadomo że kość pusta ? Zostaw na płycie tylko procesor,głośniczek i PowerOn,reszta odłączona razem z przewodami,taśmami.I tak odpal płytę.
  • Poziom 9  
    Dalej nic - zadnego sygalu zglosnika niema.
  • Spec od komputerów
    No to albo płyta (bios ? ) albo procesor.Jak masz możliwość sprawdź procesor na innej płycie.
  • Poziom 9  
    Sparwdzilem procesor na innej plycie i wszystko działa bez zarzutu. Wygląda że z płytą główną jest cos nie tak. [/url]
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    No to zostało wgrać nowego biosa na programatorze (kolega isiek78 się oferował) lub na "hot flasha".
  • Poziom 9  
    Tak tylko odnośnie metody hot flash to potrzbuje do teog drugiej takiej samej płuyu a tak jak napisałem jest to stray model. Tak więc pewnie wynik tego wszystkiego sprowdzi się do kupna jakiegoś używanego modelu no w każdym bądź razie wszystkim biorącym udziałwq tym temacie dziękuje narciaz
  • Spec od komputerów
    Płyta n ie musi być taka sama,musi być taka sama kość biosu.
  • Spec od drukarek
    tronic1 ma racje, za dawnych czasów kiedy mogłem marzyć o programatorze robiłem w ten sposób brałem płyte gdzie jest taka sama kość lub podobna, startowałem z dyskietki z dosem, podstawialem zepsutą kość ładowałem dyskietke z programem fleshujacym i wsadem uruchamiałem, chwile czekałem, po wszytkim wyłanczałem i test na właściwej płycie.