Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trafo toroidalne spalone ??

29 Wrz 2006 14:53 1032 10
  • Poziom 12  
    Właśnie kupiłem nowe trafo toroidalne TTS 200/002, mam z nim problem ponieważ gdy chcę sprawdzi [youtubeś jego napięcie na wyj., to wolty strasznie skaczą na woltomierzu, a czasami nic nie pokazauje. Proszę o pomoc.[/youtube]
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 32  
    czym mierzysz, może zakres jest na napięciu stałym?
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Poziom 39  
    Pewno nie obejdzie się bez przestawienia woltomierza na odpowiedni zakres pomiarów.
  • Poziom 12  
    Nie, mierzę na napięciu zmiennym, miernikiem cyfrowym, a trafo dokładnie to TTS 200/002 2x26V 4A.
  • Poziom 39  
    po pierwsze jak nie jesteś pewien trafa to zmierz rezystancje uzwojeń .
    nbiestety miałem kiedyś przypadek że nowo nabyty transformator firmy indel toroidalny okazał sie mieć przerwę na jednym z uzwojeń wtórnych jak wykazała sekcja przerwa była tuż przy wyprowadzeniach więc odwinąłem jeden zwój i śmiga. co ciekawe pomiar woltomierzem cyfrowym napięc wykazywał że wszystko jest ok dopiero pod obciażeniem działy się cuda.
  • Poziom 27  
    A dobrze podłączyłeś? Skoro mówisz, że mierzysz na zmiennym to powinno działać. Sprawdź czy dobrze podłączyłeś wszystko! Jak nie wiesz jak podłączyć to zrób zdjęcia!
  • Poziom 33  
    I baterię w mierniku sprawdź.
  • Poziom 40  
    dobrze jest obciazyc wstepnie uzwojenia trafa zeby wyeliminowac pzrerwe w polaczeniach uzwojen. Mirnik cyfrowy jest na tyle czuly ze mimo przerwy nadal cos pokazuje. Najlepiej byloby obciazyc trafo dwoma zarowkami 24V i wetdy to nawet miernik nie potrzebny bo widac czy jest napiecie.
  • Poziom 20  
    Powinieneś sprawdzic na innym mierniku, bo to nie koniecznie musi być wina trafa, tymbardziej jeśli jest nowe. A gdyby było spalone (tak jak napisałeś w temacie) to na pewno byś to zauważył i poczuł od razu :D
  • Poziom 21  
    Sondy w mierniku też sprawdź, czasami się nadrywają druciki i tak sobie skacze.
  • Poziom 21  
    Podczas upadku trafa toroidalne sie uszkadzaja na przerwe w pierwotnym uzwojeniu dosyc często.