Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CC 704 problem z obrotami

29 Wrz 2006 15:52 1103 7
  • Poziom 13  
    Witam.

Mam dziwny problem z obrotami. Podczas jazdy po puszczeniu gazu i wciśnięciu sprzęgła obroty silnika gwałtownie wzrastają, po chwili maleja i utrzymują się na stałym poziomie. Jaka może być tego przyczyna?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Który masz rok tego cieniaska.I napisz czy gaźnik masz Webera czy Aisana japonskiego, sterowanego kupą bezsensownej elektroniki i podcisnieniem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    nie byłbym pewny z tym servem, chociaż to możliwe, ale jeśli ma Aisana to przyczyną mogą być popękane wężyki od podciśnienia "wokół" gaźnika (tak u mnie było) lub uszkodzony (zradzewiały) wyłącznik-czujnik położenia przepustnicy, wyłącznik rozwiera styki gdy przepustnica jest w pozycji wolnych obrotów, łatwo to można sprawdzić zwykłym omomierzem.
  • Poziom 13  
    Mam gaźnik Weber, rocznik 93 i pewnie do teraz nic z serwem nie było robione. Dzięki za informacje, sprawdze serwo i dam znać czy pomogło.
  • Poziom 12  
    Sprawdź czy przepostnica się nie wyrobiła.Może niec luz na dzwigience.
  • Poziom 13  
    Przepustnica chodzi bardzo dobrze, czyściłem gaźnik i sprawdzałem jak się wszystko sprawuje.
  • Poziom 12  
    W takim razie pozostaje do sprawdzenia jeszcze jedna część .Niezwiązana z elektroniką poniekąd.Przy gaźniku zamontowana jest membana (siłownik podciśnieniowy) regulujaca kilka parametrów pracy silnika.Odpowiada ona również za obroty. Podmnień na inną lub sprawdź w jakim stanie jest sama membrana i dzwignia która nią steruje.
    Pozdrawiam