Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką kartę graficzną wybrać? Która będzie najlepsza do gier?

muir86 29 Sep 2006 15:53 1377 13
    muir86
    Level 16  
    Siemka mam dylemat. chce zakupic karte graficzna tak do 450 zeta. zastanawiam sie nad g7600gs g6600gt r1600pro rx800gto(400/700). Jak myslycie co bedzie najlepszym wyborem ? rzecz jasna pod katem giercowania ;]
    ninjafan
    Level 19  
    Karta ma być ma AGP czy PCIe?
    muir86
    Level 16  
    agp a i jeszcze g6800gs ale z szyna 128bit ;|
    warszawista
    Level 12  
    polecam dopłacić 50 zł i kupić Palit 6800GS 450/500(1000) mhz 256 MB RAM DDR3 128-bitowa szyna pamieci
    Lizak86
    Level 16  
    Witam mam ten sam dylemat chce przeznaczyc na karteokolo 480 zł na chipsecie nividi złacze to AGPx8 płyta głowna GA-8PE800-RS ilośc pamieci to 512 ddr. procek pentium 4 2.4Ghz krecony do 2.8Ghz. zastanawiam sie nad ta GIGABYTE GEFORCE 7600GS 256BIT 256MB ZALMAN AGP
    Producent
    GIGABYTE
    Producent chipsetu
    nVIDIA
    Model chipsetu
    7600 GS 12p / 6v 256 BIT
    Wielkość pamięci
    256 MB DDR2
    Taktowanie rdzenia
    400 Mhz
    Taktowanie pamięci
    800 Mhz
    Typ złącza
    AGPx4, AGPx8
    Wyjscia/wyjścia
    DVI, TV, HDTV, CRT
    Chłodzenie
    ZALMAN SILENTHEATINK
    Wersja produktu
    BULK
    Obsługiwane standardy
    DirectX 9 (Pixel Shaders 3.0)
    OpenGL 2.0
    Technologie
    UltraShadow III
    silnik CineFX 4.0
    Pixel Shader 3.0+
    nView Multi-display Technology
    High-Precision Dynamic-Range
    Intellisample 4.0
    128-bit High-Precision Graphics
    DVC (Digital Vibrance Control)
    Vertex Shader 3.0

lub MSI GF7600 GS 256bit 256MB DDR2 128b HDTV AGP x8/4
    Typ złącza magistrali: AGP x8/4
    Pamięć zainstalowana: 256 MB DDR II 2.5ns 128bit
    Częstotliwość taktowania procesora: 400 MHz
    Częstotliwość taktowania pamięci w 3D: 800 MHz
    Pixel Shader: 12
    Vertex Shader: 5
    RAMDAC: 400MHz
    Złącze D-SUB 15 pin: TAK
    Złącze DVI: TAK
    Złącze HDTV: TAK
    SLI: NIE

lub
    ta GAINWARD GF 7600GS 256MB DDR2 O/C TV&DVI AGP B
    Złącze
    AGP x8/x4/x2
    Procesor graficzny
    GeForce 7600Gs
    Pamięć [MB]
    256 MB DDR2 128-bit WYSOKI O/C
    Taktowanie rdzenia [MHz]
    400 MHz~500Mhz O/C
    Taktowanie pamięci [MHz]
    800 MHz ~950Mhz O/C
    Taktowanie RAMDAC [MHz]
    400 MHz
    Radiator/ wentylator
    wentylator
    Wejścia
    Brak
    Wyjścia
    DVI
    Wyjście HDTV
    Wyjście monitorowe
    Dołączone oprogramowanie

Wersja [Box/Oem]
    sterowniki, przejśćiówka
    Tuner telewizyjny
    Brak

według mnie ta ostatnia najlepiej pasowalaby mi. mam karte właśnie z tej firmy geforce mx440 64mb GAINWARD i nie mialem z nia zadnego problemu i mozna było ja krecic bez problemu. co mysłicie o tej karcie??
    pz0
    Level 17  
    do grania zdecydowanie nvidia model 6600gt na dzisiaj powinien wystarczyć, a na przyszłość i tak będziesz musiał przejść na PCI-X. Możesz też kupić coś lekko lepszego to na dłużej ci wystarczy.
    ninjafan
    Level 19  
    Witam ponownie. Wydajna karta na AGP w przedziale cenowym? Polecam zakup tych kart http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31152 lub to http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31060 . Te karty są naprawdę godne rekomendacji - doskonale skalują się z cpu, co owocuje naprawdę dobrą wydajnością w przetwarzaniu skomplikowanej grafiki 3D. Karty posiadają również spore możliwości overclockerskie - czyli miła informacja dla fanów tego "sportu". Wybór i tak należy do Was - ja tylko napisałem o produktach sprawdzonych osobiście - naprawdę nie będziecie rozczarowani. Chcę zaznaczyć fakt, iż można być posadaczem karty z lepszym gpu za te same pieniądze, ale jej wydajność będzie niższa, niż wspomniane modele. Dzieje się tak dlatego, że wielu tanich producentów nieprzemyślanie konstruuje swoje produkty - nie mogą sobie poradzić z odpowiednim zasilaniem gpu na płytce - rozmieszczają wiele kondensatorów wokół niego. Taka byle jaka konstrukcja przedkłada się później na byle jakie osiągi w grafice 3D. Pozdrawiam, proszę to dobrze przemyśleć, ponadto życzę udanych zakupów.
    muir86
    Level 16  
    mozesz cos wiecej podac o tej karcie . jak dla mnie to ma slabe pamieci ! przpustowosc rzedu 8 gb to malo jak dla mnie . mozesz zapodac jakimis fps albo wnikami z 3dmarka ?
    ninjafan
    Level 19  
    Witam! Jestem ciekawy, jaką da Tobie wydajność grafika po OC. Ile razy zaklniesz, gdy gra się Tobie wyłączy? Ile dodatkowych złotówek wydasz na dodatkowe chłodzenie, potrzebne przy OC? Na te pytania nie znam odpowiedzi i nie chce jej znać. Dobrze, do rzeczy. Gainward to karty, które zniosą wiele - extremalny OC również wchodzi w grę (choć będziesz zmuszony zakupić dodatkwy zestaw do chłodzenia do karty). Zapomnij jednak o ciszy. Gigabyte posiada masywny "grzejnik" - cisza w komputerze. Chcesz taką kartę kręcić? Nie ma problemu - dokupujesz jedynie wiatraczek, który poprawi przepływ powietrza między żeberkami radiatora. Karta posiada ponadto 3 lata gwarancji (przyda się, gdy przesadzisz :D z OC - producent wymienia bez pytania). W razie wątpliwości poczytaj komentarze (link > http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=31060# < ). Twoja propozycja jest jak najbardziej godna uwagi - karta nie jest jakimś tanim klonem z Chin. Obie firmy są renomowane i nie sprzedają z reguły klientowi bubla. Jeżeli cenisz sobie wydajność i ciszę - Gigabyte, jeżeli chcesz mieć suszarkę z mega OC - Gainward. Pozdrawiam - wybierz kartę, która wydaje się Tobie bliższa.
    muir86
    Level 16  
    ok dziekowa za odpowiedzi
    Lizak86
    Level 16  
    Ok, dzięki za radę. Skuszę się chyba na tego Gigabyte.