Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie (pomoc) w konstrukcji wytrawiarki!

29 Wrz 2006 19:41 810 3
  • Poziom 13  
    Witam!

Jestem początkującym w dziedzinie elektroniki, chciałbym skonstruować sobie wytrawiarkę do płytek. Mam pytanie do szanownych kolegów: z czego zrobić "akwarium" do płytek? Chodzi mi o to czego kwas nie ruszy? (szkło to chyba oczywista sprawa, ale z czego wykonać łączenia? silikon? jeżeli tak to jaki rodzaj? i czy np. wężyk od zwykłego napowietrzacza nie zostanie strawiony? i jaką zastosować grzałkę?) wiem, troszkę dużo pytań, ale mam nadzieję że ktoś z bardziej doświadczonych kolegów mi pomoże.

Za pomoc z góry dziękuję!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam

Nie ten dział

Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Konstrukcje DIY
  • Poziom 28  
    Jak nie potrzebujesz profi wytrawiarki, to najlepiej mi się sprawdza kuweta fotograficzna (plastikowa), a zamiast grzałki mam lampkę biurkową z 80W promiennikiem podczerwieni (czyli tzw. "kwoką") i oświetlam z odległości ok 5...10cm. Kwoka tylko podtrzymuje ciepło. Używany wytrawiacz ogrzewam w słoiku, umieszczonym w garnku (podłóż ścierkę pod denko) i na gazie w kuchni. Granulowany wytrawiacz po prostu zalewam gorącą wodą (ale nie wrzątkiem). U mnie się świetnie sprawdza, ale trawię płytki raczej sporadycznie.
    pzdr