Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

radmor 5102, 2 kolumny i unitra at9100, 2 kolumny???

toonsil 29 Sep 2006 20:39 2217 14
    toonsil
    Level 15  
    Witam! Mam radmora 5102, sa do niego podpiete 2 kolumny tonsila. Posiadam równiez unitre at9100, do niej tez mam podpiete 2 kolmny tonsila.
    Chciałem podłączyc ta at9100 do tego radmora i zeby to grało wszystko razem, wiec do at9100 podpiołem kabel jedna konicowke do gniazda aux,a druga do radmora do gniazda słuchawki. Wysztko to razem działa, tylko tu jest moje pytanie czy tak to moze byc podpiete, czy nic sie nie stanie??

Za wysztkie odpowiedzi z gory dziekuje, pozdrawiam
    Qbuś
    Level 38  
    Do "Radmora" podłącz pod gniazdo "magnetofon".Schemat jest na forum :D
    Poziom sygnału na słuchawkach jest zależny od ustawienia potencjometru głośności i może okazać się za mocny :D
    toonsil
    Level 15  
    musze cos przerabiac w tym radmorze?? a czy nie mozna tak tego podłączyc jak napisałem powyżej??
    toonsil
    Level 15  
    podłączyłem tak i nic, tzn. jedna konicowka kabla do gniazda aux w at9100 , a druga do radmora do gniazda magnetofon. ja chciałem słuchac radia z radmora i dodatkowo podłaczyc ta unitre at9100
    Qbuś
    Level 38  
    A kabelki we wtyczce DIN w radmorku dobrze podłączyłeś ?Sprubuj 1-4 lub 3-5 . 2-masa .Jedna z kombinacji musi działać
    toonsil
    Level 15  
    tylko tyle ze ja mam gotowy kabel jack na cinci czy jak to tam sie pisze i przejsciówke gniazdo jacka na wtyk dina. jeszcze jak miałem to podłączone pod to gniazdo "magnetofon" to te kolumny które grały na unitrze at9100 to grało to radio z radmora ale bardzo cicho i dziwiek był bardzo zniekształcony.
    Qbuś
    Level 38  
    Takie przejściówki nie zawsze są dobrze zrobione,proponuję ci zrobienie odpowiedniego kabla połączeniowego bez żadnych przejściówek,koszt to ok 5 -10 zł :D
    toonsil
    Level 15  
    troche pokobinowałem i znalazłem kabel din na dina, wiec go podłączyłem jedna wtyczke do tej unitry at9100 pod gniazdo "magnetofon2", a druga do radmora pod gniazdo "magnetofon" chodzą te kolumny co sa podłączone do unitry at9100 tylko tak jakby brakuje im tonów niskich
    toonsil
    Level 15  
    ale przeciez radmor nie mam wyjscia aux.
    toonsil
    Level 15  
    tak, chce słuchac radia z radmora
    oj
    Level 42  
    Po podłączeniu /Radmor/ DIN 1-4-2 --- /AT9100/ DIN 3-5-2 na płytce PPN Radmora zmienić wartość rezystorów R617/818 na ok. 2k2; dołączyć je równolegle do istniejących.

AT9100 ma zdecydowanie lepszy odbiornik/dekoder
    toonsil
    Level 15  
    Stwierdziłem, że nie warto bawić się w takie połączenia. Temat zamykam, wszystkim dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam