Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz i głośnik do skutera?

30 Wrz 2006 11:55 13208 16
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałbym sobie zrobić w skuterze takie mini car-audio. Miałem już wzmacniacz zrobiony na TDA 1554Q + jakieś głośniki po 10 W. Chciałbym coś mocniejszego. Myślałem nad głośnikiem 25 i do tego jakimś tanim wzmacniaczu. Wszystko byłoby w bagażniku. Co polecicie mi?
    Czy takie coś będzie warte uwagi:

Od razu mówię że nie zależy mi na jakimś super sprzęcie, bo po co.
    Linki z Allegro usunąłem [Sylwek]
  • Poziom 10  
    Witam ciekawy pomysl mam tylko pytanie jak to sie zmiesci i czy to wogle slychac z tego bagarznika i czy sluchasz jak stoisz czy jak jedziesz pozdrawiam .
  • Poziom 23  
    Ciekawe jak oni wyliczyli
    "moc maksymalna -350 Wat x 2ch 2 x 50 wat (RMS) "
    Ten wzmacniacz to prawiziwe perpetum mobile skoro
    " - prąd : 5A
    - napięcie : 12V" to przy założeniu niemożliwego ze sprawność wynosi 100% to na wyjsciu mam 60W czyli 2 x 30W a w warunkach naturalnych licząć ze bedzie sprawność 60~70% to trzeba by liczyc tak na oko 2 x 20W.

(z takiego racunku to UNITRA TOSCA 303 miała 1000W)
  • Poziom 2  
    Najlepszy jest wzmak 2x40W bo większej mocy wam nie udzwignie akumulator ponieważ prądownica nie będzie nadażała do tego głosniki 2x40W albo 2x35w najlepiej kupic dwudrozne głosniki
  • Poziom 23  
    adikos_14 napisał:
    Najlepszy jest wzmak 2x40W bo większej mocy wam nie udzwignie akumulator ponieważ prądownica nie będzie nadażała do tego głosniki 2x40W albo 2x35w najlepiej kupic dwudrozne głosniki

właśnie zakładam audio do jednego skuterka (nie będe tutaj sie rozwodził nad celowością takiego działania, zlecenie to zlecenie)

2 głośniki szerokopasmowe i jeden niskotonowy, całość zasilana z TDA1554q.
    10w na szerokopasmowe i 20w na basowy.
    Uważam że do skutera niema sensu wsadzać mocniejszego wzmacniacza ze względu na zastosowany akululator (12V 4Ah) juz przy takim wzmacniaczu na postoju (na pełnej mocy) będzie to grało około godziny

przy 2*40 to max pół godziny pociągnie...
  • Poziom 1  
    witam jestem tu nowy i chcialbym sie zapytac co mam zrobic zeby skuter mi pociagnal jakies 600 watt
  • Poziom 12  
    Musiałbyś zmienić silnik, alternator i akumulator. to wtedy by działało!!! Chyba ze masz na myśli wzmak 600Watt PMPO i poboru pradu 5A z allegro to bedzędzie grało, tylko wyrzuc obudowe bo sam wzmak jest 3razy od niej mniejszy!!!

Prosze was nie wyjeżdżajcie z takimi tekstami!!! Szkoda tego mądrego forum na takie pierdoły!!!:cry:
  • Poziom 16  
    Nie no ludzie... 600Watt... Jak dla mnie to jest łamanie regulaminu... Zaniżanie poziomu elektrody... Pewnie Ci chodzi o jakiś chiński wytwór w stylu Voice Kraft, BLG, First, który ma naprawdę 18Watt RMS, a 600Watt to chwyt marketingowy dla debilów (bez obrazy)...
  • Poziom 12  
    Jeśli chcesz zeby w skuterze cokolwiek dobrze zagrało to najpierw zainwestuj w dobry akumlator i alternator albo prądnice a potem zacznij myslec o sprzęcie =)
  • Poziom 10  
    No dokładnie tak.
    A ja widziałem też ludzi którzy wkładali do skutera w półkę radio samochodowe Heh. niby to jest 4x45 (4x13) ale prądu i tak ciągnie dość konkretnie...
    A tak patrząc realistycznie to koledzy dobrze mówią jakiś układ na TDA z dobrym radiatorem (akumulator lepszy) i wystarczy w zupełności:):D
  • Poziom 9  
    Da ktoś link gdzie mogę kupic kompletny wzmacniacz o końcówce TDA około 2x 20 wat rms?
  • Użytkownik obserwowany
    Ten odsłuch ma być dla Ciebie ? Wiesz jaki hałas robi takie "urządzenie " jak skuter? ,wydaje Ci się że bedziesz to słyszał ?
  • Poziom 23  
    Na dobrych głośnikach to bedzie to dosyć głośno grało, w końcu 2*20W do już wystarczająca moc.
    (dla porównania przeciętne głośniki komputerowe mają 2*3
    W) a jak głośno grają?
    Niestety w obecnych czasach zatraciło sie poczucie mocy, wszyscy myślą że musi być po 200~500W zeby grało.
    To wszystko przez chińskie wieże i wzmacniacze które mają po 20~40W a pisze na nich 200~800W "max power", "SUPER MAX BASS POWER" (i inne tandetne napisy)
  • Poziom 29  
    Aby sprzęt mógł długo i głośno grać jest potrzebny dodatkowy akumulator umieszczony w schowku ( oczywiście nie w każdym skuterze da się go wcisnąć). Taki akumulator możesz połączyć równolegle z tym pierwszym lub go nie podłączać. Mój kolega tak zrobił i jest zadowolony bo długo może słuchać muzyki.