Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie przed drukowaniem (prywatnych dokumentow)

30 Wrz 2006 12:55 1781 6
  • Poziom 10  
    Chodzi o to ze w pewnej firmie ludzie nagminnie drukuja sobie co popadnie... Zostalem poproszony o pomoc, ale jakos nie moge znalezc nigdzie sensownego rozwiazania... Chodzi o to zeby przy kazdym wydruku z danego kompa, zdjecia czy dokumentu, czegokolwiek, na wydruku byl jakis napis, znak wodny albo cos co bedzie wyraznie dyskwalifikowalo prywatne drukowanie
  • Poziom 22  
    za bardoz nie rozumiem problemu, chodzi o to zeby nie mogli drukowac okreslonych dokumentow, zeby przy KAZDYM wydruku bylo jakies wielkie lokogo uniemozliwiajace odczytanie (to po co drukarki) czy ocb, nie umiem tego odczytac....
  • Poziom 22  
    a ja zapytam ponownie:

w takim razie po jaka cholere drukarki?

skoro i tak kazdy wyrduk bedzie do wyzucenia:/

nie rozumiem dalej:/

jezeli chodzi o drukowanie konkretnych rzeczy to proponuje zrobic drukarke sieciowa i zabepieczenie drukowania przez administratora i juz:)

albo drukowanie plikow tylko i wylacznie utworzonych na danym komputerze,

nie nie mam pomyslu, powiedz o co ci dokladnie chodzi, o drukowanie czy o jego zabronienie, bo mnie sie kluci ze soba to co napisales...
  • Spec od komputerów
    A jaka to drukarka? Może sie da ustawić "znak wodny" z nazwa firmy, w sterowniku drukarki?
  • Poziom 10  
    zeby bylo jasniej, jest to szkola, i jakis tam pokoj wychowawcow gdzie drukuja sobie WSZYSTKO CO POPADNIE, a powinni drukowac same sluzbowe rzeczy, a mi chodzi o to zeby na kazdej wydrukowanej kartce byl jakis znak wodny, napis czy cokolwiek co bedzie wskazywalo skad pochodzi wydruk

Dodano po 37 [sekundy]:

drukarki hp 5550 bodajze, taki chlebak wiekszy
  • Spec od komputerów
    mosa25 - to sprawdzaj sterownik pod kątem wstawienia informacji znaku wodnego. Nikt tego za ciebie nie zrobi.
    System powinien być XP z NTFS.