Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President HR-2510 - homologacja, legalne użytkowanie

30 Wrz 2006 16:33 2827 7
  • Poziom 15  
    Witam Wszystkich :)

President HR-2510 (Lincoln).

Chciałem zapytać jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o legalne użytkownie zarówno jako baza jak i mobile ???

Proszę o jakieś informacje, gdyż zapewniano mnie, że radio posiada homologację, natomiast nie ma go tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic164349.html

Z góry dziękuję za wszystkie informację :)

Pozdrawiam :)
    Grzegorz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Używam legalnie. Bez homologacji. Na 10m :)
    Były kiedyś sztuki indywidualnie homologowane, miałem 2 Lincolny, które były zarejestrowane. Teraz nie ma możliwości legalnego użytkowania na paśmie CB sprzętu tego typu.
    Michał
  • Poziom 15  
    SP5IT napisał:
    Używam legalnie. Bez homologacji. Na 10m :)
    no tak :)

SP5IT napisał:
    Były kiedyś sztuki indywidualnie homologowane, miałem 2 Lincolny, które były zarejestrowane. Teraz nie ma możliwości legalnego użytkowania na paśmie CB sprzętu tego typu.
    nawet jeżeli miałbym na niego homologacje ???

:)
    Ale nie ma czegoś takiego jak homologacja do Lincolna. Były sztuki, które przechodziły badania i dostawały PARowską książeczkę. A jak to jest, jak kupisz Lincolna z taką książeczkę teraz nie wiem. One były wydawane z terminem ważności i być może po tym terminie po prostu pozwolenie nie było przedłużane. W www.uke.gov.pl powinni wiedzieć.
    Michał
  • Poziom 15  
    No to w takim razie doradź mi proszę, czy jest sens zakupu takiego radia za ok. 800 pln z zasilaczem, drugim stacjonarnym mikrofonem z bajerami, częstotliwościomierzem???

Radio nie jest warte więcej jak 450 pod warunkiem, że żaden magik z lutownicą do rynien paluchów tam nie wkładał. Mikrofon nie wiem ile jest wart, a częstościomierz po co, skoro jest odczyt w radiu. Takie jest moje zdanie. Jeśli miałbym dać za to 800, to dołożyłbym 400 i kupił Kenwooda TS50.
    Handlarze teraz na łby poupadali z cenami radii CB.
    Michał
  • Poziom 15  
    Mam jeszcze prośbę o kilka informacji odnośnie HR-2510, gdyż mam go u siebie do testów i testuję sobie :)

1. Chodzi mi o pomiar SWR a dokładniej o kalibrację.
    Czy aby ustawić właściwie kalibrację, to trzeba zaświecić na wskaźniku słupek na: 9 u góry 3 na dole, czy też na trójkąciku na dolnej podziałce ???
    A może jeszcze inaczej ???
    2. Rozumiem, że po wykonaniu pkt 1 przełączamy na SWR i odczytujemy wartość z dolnej skali ???
    3. Do czego służy klawisz DIM ???
    4. Czy klawisz MIC GAIN to skokowe wzmocnienie mikrofonu ???
    5. Jeżeli zamontowałbym to radio w samochodzie (nie mając homologacji) bez podłączonego mikrofonu, czyli wykorzystywałbym je wyłącznie do nasłuchu tego co dzieje się na drodze, to uważasz, że w trakcie kontroli policyjnej mógłbym mieć również problemy ???

Z góry dziękuję za pomoc :)

ad. 1: Na trójkącik.
    ad. 2: Tak
    ad. 3: Przyciemnainie displaya
    ad. 4: Tłumienie :)
    ad. 5: Nie mam pojęcia. Jak będzie upierdliwy...
    Michał