Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon Motorola v547. proszę o pomoc przy wymianie taśmy.

30 Wrz 2006 19:47 1395 7
  • Poziom 9  
    witam. mam motkę v547 i pewnego dnia przestało działać podświetlanie wyświetlaczy. wiem, ze podobne problemy były już poruszane, ale jestem zielony w tej dziedzinie i potrzebowałbym szerszych wyjaśnień :)
    telefon miał kiedyś problem z słuchawką- oddałem do serwisu- 40 zł, elastomer ponoć. teraz to podświetlanie padło :( a telefon nie spadł ani nic. zadzwonił budzik- i od tamtej pory nie podświetla (chociaż czasami, przy poruszaniu klpką na chwilę się podświetla)
    Czytałem, ze wymiana taśmy w takiej motce wymaga tylko śrubokręta, a czasem wystarczy tylko coś przeczyścić... ale ja, jak mówiłem, się na tym nie znam, więc jeśli mógłby ktoś jasno wyłożyć co trzeba krok po kroku z nią zrobić, byłbym baaardzo wdzięczny.
    bo oddawać do serwisu za kolejne 5 dych to lipka :cry:

pomocy!

pozdrawiam. qleague.
  • Poziom 14  
    wg mnie jest to na 99% tasma, wystarczy ja wymienic jesli masz troxa to zrobisz sam bez problemu. pod klapka od bateri masz 2 widoczne srobki - odkrec je, odkrec rowniez te znajdujace sie pod gumowymi zaslepkami, takim sposobem otworzysz telefon, a jak to zrobisz to wymienisz sobie tasme:)
  • Poziom 17  
    to nie jest od v500 ale zawsze bedziesz mial jakies rozeznanie w rozbieraniu>> http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/dismantlev.htm bo u ciebie na 99,999% bedzie tasma a do do elastomer to wydaje mi sie ze albo ci przeczyscili go albo wymienili a kosst takiego to ze 1.5zł wiec troszke za robocizne sobie policzyli a teraz nie pomoze kawalek gumeczki tasma wymiana i smiga lata motka:D.
  • Poziom 9  
    wielkie dzięki :D nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu :)
    a może tej taśmy wcale nie trzeba wymieniać? może tylko przemyć alkoholem styki (coś podobnego gdzieś przeczytałem). bo mówię- jak ruszam klapencją to czasami się podświetla.
    czy do tego modelu (v547 pasują taśmy od innych modeli? np. v500, v300? czytałem też, ze są taśmy, które nie działają. że np. na 10 zakupioncyh sztuk działa kilka... i nie wiem, co mam wybrać...
    pozdrawiam. qleague.
  • Poziom 17  
    jasne ze pasuje od v500, v300. ale ty raczej masz mikropekniecie i nie zlikwidujesz ich samym czyszczeniem trzeba wymienic tasme i tyle.
  • Poziom 9  
    heh. łatwo powiedzieć :) ja nawet nie wiem, gdzie mogę kupić tę taśmę... na allegro są różne, różniste- od kilkunastu złotych, do kilku dych... mówię o tych do modelu v300/v500. ale nic- na razie kupię sobie torxa i rozkręcę moją motkę. zapoznam się z wnętrzem a potem pomyślę co robić dalej.
    dzięki. pozdro. qleague.
  • Poziom 17  
    a nie lepiej kupic torx-a 6 i tasme u jednego alegrowicza. jak pomoze czyszczenie tasmy to ta co kupisz zostanie ci na pszyslosc, lecz nie wieze zeby ci pomoglo czyszczenie:P.
  • Poziom 9  
    torx 6 za 2,99 z przesyłką :D mogę sobie pozwolić na taki wydatek :D pomijam fakt, ze jak odkręcę te kilka śrubek, to z tego torxa będzie szydełko, ale co tam :D od czegoś trzeba zacząć :)