Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda felicja problem ze stacyjką

30 Wrz 2006 21:24 11885 11
  • Poziom 13  
    Witam. Mój problem polega na tym że dziś zepsuła mi się stacyjka. Niemożna włożyć kluczyka. W związku z tym mam pytanie czy przy wymianie stacyjki tzreba udostępniać kluczyk orginalny (nie używany w ogóle, fabryczny) w celu zakodowania immobilajzera, czy jest to przewód zakładany na stacyjkę (3 przewody). Jest to nowa wersja z kluczykiem frezowanym po środku.Proszę o szybką odpowiedź ponieważ chcę w Poniedziałek zacząć dzuiałać w tej sprawie. Pozdrawiam i do zobaczenia:D
  • Poziom 26  
    tam nic nie trzeba bedzie kodowac bo naprawia ci tylko stacyjke a cewka immo przeciez zostanie nie ruszona
    pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    CZyli że klucze do stacyjki będą inne niż do drzwi:?: Słyszałem kiedyś że w samochodach z centralnym zamkiem wkładki dopasowuje się do klucza. Czy to prawda:?:

Dodano po 3 [minuty]:

Mam też takie małe pytanko czy możliwe jest obejście stacyjki żeby można było używać samochodu, czy też nie jest to możliwe bez niej, a jeśli możliwe to jak to zrobić?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Zabardzo nie widzę co jest złego w tym że prubuję uruchomić własny samochód który jest sprawny oprócz małego badziewia i musiał paść właśnie teraz kiedy jest najbardziej potrzebny. Oczywiście taka informacja może być wykorzystana do innych celów ale nie o to mi chodzi. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam. :(
  • Poziom 11  
    kolego mozna to połączyc na niesprawnej stacyjce ale klucz bedzie musial byc bo w przeciwnym razie immobilaiser bedzie rozlanczał układ zapłonowy

Dodano po 3 [minuty]:

kolego pytanko czy nieda sie włożyć klucza do stacyjki czy klucz wchodzi tylko nieda sie przekrecic
  • Poziom 13  
    Kluczyk niewchodzi do końca, brakuje ok.2mm, przekręcić też się nieda
  • spec od auto-elektro
    Sprawdż czy nie oderwała się jedna część blokady i nie została wciśnięta do środka .To taka malutka blaszka zamykająca otwór po wyciągnięciu kluczyka.Pozdr
  • Poziom 12  
    Jeśli potrzebujesz auto na już to wymontuj stacyjkę, oryginalny klucz włóż do cewki immo a auto odpalaj śrubokrętem (przekręcając nim kostke stacyjki)..
    Generalnie jednak nei wiem w czym problem, by się zjawić u pierwszego lepszego elektryka i zaadoptować nowy zestaw kluczy??
  • Poziom 20  
    U mnie urwał się taki cyndzel od blokady kierownicy kluczyk nie wchodził do końca można to naprawić, ale po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 nawet bez wyjmowania kluczyka kierownica będzie zablokowana, jeśli wymienisz stacyjkę będziesz musiał używać dwóch i trzeba doprogramowac nowy klucz potrzebny kod dostępu (ze zdrapki), bo wkładki mimo raczej nie przełożysz.
    Jest jeszcze możliwość przełożenia blaszek kodowych ze starej stacyjki do nowej i kluczyk pozostaje stary ja tak zrobiłem jest z tym trochę zabawy, bo obie stacyjki trzeba wybebeszyć ale udało się
  • Poziom 13  
    Dziekuję wszystkim za podpowiedzi. Problem zostanie usunięty. Pozdrawiam i zamykam temat.:D:idea: