Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuje czujnika temperatury

stroop 01 Paź 2006 11:20 1851 3
  • #1 01 Paź 2006 11:20
    stroop
    Poziom 11  

witam. Poszukuje schematu czujnika temperatury współpracującego z jakimś alarmem ( np. syrena). Wiem że na forum jest dużo takich schematów ,ale one dotyczą temperatur przekraczających jakiś próg wzwysz. Mnie interesuje spadek temperatury ( do szklarni żebym miał informacje kiedy temperatura spada nie wzrasta). dziękuje

0 3
  • #2 01 Paź 2006 12:35
    fryzbi
    Poziom 15  

Czujnik + syrena ??? Na pewno nie będzie działać.
    Proponuję np regulator temperatury. Odczyt będziesz miał cyfrowy. Ustawiasz sobie dolny alarm (granica minimalnej temperatury) jeżeli wystąpi spadek temperatury styk przekaźnika włączy ci np. syrenę.
    To jaki czujnik zastosujesz zależy od regulatora.
    Robiłem znajomemu sterownik - gdy temperatura spadła poniżej określonej to włącza mu się wiatrak na wymienniku ciepła i grzeje tunel to określonej temperatury a następnie wyłącza gdy ja osiągnie. Później znowu gdy temperatura spadnie znowu mu się włącza. W ten sposób podczas zimnych nocy miał pewność, że ma temperaturę na określonym poziomie i nie zużywał zbędnej energii.
    Zastosowałem mu sterownik firmy GECO
    http://www.geco.pl

Cena sterownika + 30 m czujnika wyszła na poziomie około 250 zł.

To tylko propozycja, ale może i ty powinieneś nad takim systemem pomyśleć a nie wstawać w nocy i podkładać do pieca.
    Sterownik jest przykładowy bo może znajdziesz inny i tańszy. Dodam jeszcze, że ten dość ciężko się programuje ale to tylko na początku.

Pozdrawiam

0
  • #3 01 Paź 2006 19:06
    Robert H
    Poziom 20  

Witam Serdecznie Zaprojektowałem i sprzedaje takie urządzenia gdzie sygnalizują wzrost temperatury lub spadek temperatury w zależności od konfiguracji dodatkowo jeszcze sygnalizują spadek i brak napięcia na urządzeniach schładzających lub podgrzewających, posiada czujnik zalania i czujnik wilgotności powietrza. Sygnalizacja może być za pomocą syreny lub komunikatów głosowych przez głośniki. Oczywiście może informować o zdarzeniach telefonicznie po przez dialery. Posiada akumulator w razie braku zasilania. Mam zainstalowane takie urządzenia w serwerowniach gdzie chronią serwery i inne urządzenia, które są warte grubą kasę.

0
  • #4 02 Paź 2006 11:02
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto