Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm fighter - problem z diodą i czujnikiem wstrząsowym

01 Paź 2006 15:55 3494 10
  • Poziom 11  
    Witam. Mam problem jak w temacie z diodą i czujnikiem wstrząsowym. Alarm jest podłączony i działa wszystko jak należy. Ale jak tylko podłącze do centralki kabelek od diody to przy uzbrajaniu syrena daje znak ok.2 sek. i po kilku sekunadach zaczyna wyć. To samo się dzieje gdy do centralki wepnę czujnik wstrząsowy - reakcja taka sama. Jak są oba wpięte również jest tak samo. Coś skopałem przy podłączeniu, czy może jest za niskie napięcie albo jakiś czujnik spadku napiecia? A może alarm uszkodzony? O co chodzi ??? Miał ktoś podobny przypadek?
    Samochód Fiat Punto 1995 rok z centralnym zamkiem.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Sprawdz wejscie NO czy jest zwarte. Napewno masz do niego schemat wiec wrzuc to cos poradze. Na 100% cos masz za malo podlaczone lub nie odpowiednio.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    Sorry ale nie wiem co to znaczy "wejście NO zwarte" - jestem laikeim w tej dziedzinie, i tak cud że podłaczyłem ten alarm choć jak widać nie do końćc dobrze.
    Przesyłam schemat - z podłaczeń ze schametu odpuściłem sobie temat podłaczenia do wyłącznika "stop" przy pedale hamulca. Resztę CHYBA podłaczyłem zgodnie ze schematem. Alarm działa bez zarzutu tylko ta dioda i ten czujnik wstrząsowy...
  • Poziom 18  
    To lecmy od poczatku. Na wszelki wypadek podlacz +12V do pomaranczowego przewodu od pedalu hamulca (pomaranczowy).

1. Czy bez podlaczonego czujnika i diody alarm mozesz uzbroic i po otwarciu np drzwi zostaje on wyzwolony (tj dziala/wyje itp)

2.Wyjscie typu NO oznacza normalnie otwarte tzn ze w normalnej pracy alarmu powinno byc otwarte. A w poprzednim poscie pomylilem sie bo chodzilo mi o NC czyli takie ktore powinno byc normalnie zwarte.

3. Jezeli patrz pkt 1 wszytko jest ok i dziala. To zerknij czy dobrze podlaczasz diode tj. odpowiednia polaryzacji. To samo czujnik. Dwa boczne od czujnika to zasilanie o srodkowy to sygnal zadzialania alarmu.Przewaznie po wykryciu intruza wystawia mase na niego.

4. Jezeli posiadasz miernik to zerknij jaki poziom panuje na srodkowym przewodzie od czujnika po podlaczeniu zasilania. Zarowno od strony centrali jak i czujnika. Sprobuj go odpalic tylko z podlaczonym zasilaniem bez podpinania srodkowej koncowki. I napisz jaki efekt.
  • Poziom 11  
    Nie udało się niestety. Ale od poczatku co robiłem:

1. Nie podłączałem do pedalu hamulca (pomaranczowego) bo według mnie nie ma to sensu.

2.Bez podlaczonego czujnika i diody alarm mogę uzbroic i po otwarciu np drzwi zostaje on wyzwolony (tj dziala/wyje itp). Innymi słowy alarm działa prawidłowo we wszystkich przypadkach oprócz tej diody i czujnika wstrząsowego.

3. Dioda i czujnik zakończone są wtyczkami których nie sposób pomylić ani źle wpiąć do centrali, po prostu się nie da.

4. Z miernikiem nie próbowałem ale za to podłaczyłem samą centralkę (tylko + i masa) i do tak podpiętej centralki podłaczyłem diodę - efekt alarm też wyje. To samo z czujnikiem ruchu więc podejrzewam uszkodzenie centralki.

Co o tym myślicie?
    Ja mam powoli dość, chyba sobie daruję tą diodę czujnik.
  • Poziom 18  
    Powiem ci tak najbardziej martwi mnie ta dioda. Jezeli chcesz jeszcze z nim powalczyc to sprawdzc to co napisalem ci w pod 4 w poscie powyzej.
    Czy kiedy podlaczysz ta diode i alarm zaczyna wyc to dioda sie swieci?
    A co sie z nia dzieje przed zadzialaniem alarmu?
  • Poziom 11  
    Dioda się świeci czyli działa (mruga). Czas jaki upływa od momentu uzbrojenia alarmu do momentu kiedy zacyzna wyć to zaledwie jakieś 3 sek. więc cięzko powiedzieć co się dzieje z diodą (chyba mruga).

Z wpiętą diodą już podczas uzbrajania alarmu syrena wydaje długi dzwięk, zupełnie inny niz bez wpietej diody. Od razu wiec mozna się zorientować że coś jest nie tak.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Moje pomysly sie wyczerpaly. Szczegolnie ze ta dioda jest na schemacie wiec nie moze byc ze nie jest w dobrym miejscu. Alarm pewnie z procem wiec bez znajomosci algorytmy w procu nie zrobisz nic. Raczej bym sobie go odposcil albo zostawil bez tej cholernej diody. I tak alarmy tej klasy sa raczej na lokalnych gnojkow wiec jak wyje po otwarci drzwi to spelnia swoja role.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Ponieważ alarm jest na gwarancji to zdecydowałem się oddać go do naprawy/wymiany w ramach gwarancji. Dam znać czy i jakie będą tego efekty. Ciekawy jestem czy rzeczywiście jest to wina uszkodzonej centralki. Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za okazaną pomoc.
  • Poziom 11  
    Dziś otrzymałem nową centralkę i wszystko juz jest w porządku z diodą i czujnikiem. Okzało się więc że wina nie leżała po stronie złego podłączenia tylko wady fabrycznej tego egzemplarza. Dziękuje za udział w dyskusji i zamykam temat.