Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor laserowy. Czy ATmega128 pociągnie?

kamilekaaaaa 01 Oct 2006 16:14 2015 5
    kamilekaaaaa
    Level 23  
    Witam właśnie zabrałem sie do zrobienia takiego projektora i mam pewne wątpliwości. Po pierwsze czy procek ATmega128 pociągnie to.Konstrukcja tego projektora ma polegać na wychyłowych lustrach jedno w osi poziomej drugie w pionowej.Problem w tym że chce uzyskać jak najlepszą rozdzielczość obrazu.Czy myślał któryś z kolegów nad czymś takim i ma jakieś propozycje rozwiązania tego zagadnienia?
    Dar.El
    Level 40  
    Witam
    A czy zrobiłeś już mniej dokładny projektor. Dla dokładnego projektora są potrzebne precyzyjne galwanometry, które kosztują majątek. Sam jak zrobisz je to wysokiej precyzji nie osiągniesz. Jeśli uważasz że ATmega128 jest za wolny zawsze możesz użyć ARMy.
    kamilekaaaaa
    Level 23  
    Zgadza sie tylko myslałem nad zrobieniem cewki przeciw sobnej czyli jak jedna ciągnie druga puszcza.Widziałem coś takiego zrobionego ale na silniczkach z wirującym lustrem w niemczech i jakoś to działało.Optyke mam bo mam kilka projektorów zezłomowanych(brak czesci)
    Dar.El
    Level 40  
    Potrzebne jest sprzężenie zwrotnie z położenia lusterka, tylko tak można trochę poprawić dynamikę i dokładność. Jak chcesz to zrobić?
    kamilekaaaaa
    Level 23  
    Mam znajomego zegarmistrza i on oferuje mi pomoc.Z punktu mechanicznego nie widze tak wielkiego problemu tylko boje sie procka.Nawet jesli założe rozdzielczość 320*196 to i tak procek bedzie musiał nieżle zasówać.
    Dar.El
    Level 40  
    To są twoje życzenia, ale jak ty chcesz to zrobić. Przemiatanie wiązki tak jak na ekranach monitorów CRT, jak chcesz uzyskać 3kHz minimum wychylenia lustra?