Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długość kabli. Montaż suba w bagażniku.

01 Paź 2006 16:44 1453 10
  • Poziom 9  
    Witam,
    O opinię proszone są osoby które miały do czynienia z montażem suba w bagażniku, lub ktoś kto miał z tym styczność. Czy jesteście w stanie podać dokładne długości kabli? Jutro muszę dokonać ich zakupu. Wstępnie widzę to tak:
    - 1m masy (podłączana do karoserii)
    - 11m głośnikowego
    - 5-6m (20mm kwardat.) zasilania do wzmacniacza
    - 5m czincze od Monacora

Do tego oczywiście oprawka wraz z bezpiecznikiem. Powinno wystarczyć?

P.S. Wiecie gdzie w Łodzi znaleźć dobry sklep z tego rodzaju sprzętem
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    montowalem kable w renault newada kombi duzy i pojemny samochod i wszystko zalezy od tego jak je chcesz puscic (gdzie je upchniesz)

5mb 20mm2 zasilanie wzmaka starczylo na styk u mnie
    masowy przewod wystarczylo mi niecale 50cm
    chinche 5 m jeszcze ich zostalo troszke tak ze radyjko moge spokojnie sobie daleko wyjac z szuflady (tylko im wiecej przewodow w szufladzie tym ciezej radio wlozyc)
    glosnikowy mialem 25m bo mam hurtownie elektryczna wiec mialem w miare tanio ale sporo go zostalo wiec powinno starczyc to co masz

mam nadzieje ze cos pomoglem :D
  • Poziom 14  
    Powinno ci to w zupelnosci wystarczyc. Ale jak juz wyzej kolega napisal wszystko zalezy od tego jak puscisz te kable. A najwazniejsze to jak wielki jest samochod bo do Tico starczy ci polowa tego a do Laguny to co masz na styk :)
  • Poziom 42  
    pamietaj tylko ze kabel masowy musi byc tego samego przekroju co kabel plusowy:)
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    Zapomniałem najważniejszej rzeczy podać:
    Samochód to GOLF III..
    Kable będą przeprowadzane najprawdopodobniej w prograch.
    Ma ktoś może przykładowe schematy poprowadzenia tych kabli?

Pozdrawiam,
    Dex
  • Poziom 34  
    crazy_88: nie musi byc ale to juz szczegol... prosze sobie zobaczyc niektore zestawy wyzszej klasy, sprzedaję sie 20mm2 plusowego i 16mm2 minusowego
    to ze wzgledu na to ze kable minusowy jest 5 razy ktorszy niz plusowy i powoduje znacznie mniejszy opor, ale tego samego przekroju tez moze byc

wracajac do kabli to zalezy jaki masz wzmacniacz i jaki on pobiera prąd takie powinienes zastosowac kable
  • Poziom 9  
    gscgu wzmacniacz to Carpower 1502, głośnik stx 30 AP.
    Jesteś coś w stanie doradzić na temat tego zestawu? Przekroje kabli zaproponować..
  • Poziom 34  
    kable wez 20mm2, straty bedą rzedu 15W przy maxymalnym wysterowaniu
  • Poziom 11  
    stałym elementem zestawu audio w samochodzie powinien być kondensator...
  • Poziom 34  
    ponieważ? prosze przy swoich tezach podawać argumenty [jednoczesnie zaznaczam ze nie mowię iż sie z tym nie zgadzam]