Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi Concert + zmieniarka panasonic dp600. Pomocy!!!

01 Paź 2006 18:18 4184 8
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich. Posiadam radio audi concert szeroki panel dokupiłem do tego zmieniarke panasonica dp600 z kablem. Kabel z jednej strony wtyczka 13 pinów a z drugiej 8 pinów + 2 chincz i jeszcze jeden kabel żółty który podłączam do 12 V. Kupiłem również prześciówkę Vw - Panasonic na allegro. Po składałem to w całość magazynek wyskakuje płytę czyta i gra muzyka z głośników lecz nie da sie zmieniać piosenek oraz jak włożę np. 2 płyty to czyta ta pierwsza z brzegu a nie ta następną nie da sie przełączyć co może być przyczyną??? Proszę o pomoc!!!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Pali się??? co tu pilnego? nie pasuje jak zwykle...
    A jak uruchamiasz odtwarzanie płyty - przyciskiem na radiu? Tak to wygląda jakby był brak sterowania w stronę zmieniarki albo niekompatybilnosć kodów.
    A jak przełączysz na radio to przestaje kręcić płytą?
    To się czasami zdarza w tych niefabrycznych zestawieniach (pomijam uszkodzenie).
    Poszukaj lepiej na tym forum były omawiane takie przypadki.
    Pozdr. N.
  • Poziom 15  
    Przestaje kręcić. Szukałem i jakośtakiego przypadku nie znalazłem. Możesz jakies linki napisać. A możę coś w kablu jest nie tak na studio 24 kablomania są dwa przykłady połaczenia który powinie być ten co pisze orginalny zmieniacz + concert czy ten co pisze zmieniacz panasonica z logo audi + concert?

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Acha czy ma coś do rzeczy to ze radi do ktorego to podlaczam to jest audi concert ma uszkodzony procesor ten z motoroli 52 piny i nie da sie podglasnic ani sciszyc? Zauwazyłem równiesz ze jak sie podłaczy mase to sie dzieja ciekawe żeczy albo wyskoczy jakis blad albo zamiast np pisac cd 6 to pisze cd 0 itp.
  • Poziom 15  
    Witam ostatnio podlaczylem zmieniarke do radia panasonic i działało wszystko ok. A wiec z tego wynika ze zmieniarka jest wporzadku jest możliwość ze to wina radia czy jednak musi to być cos w kablu skopane ?
  • Poziom 33  
    Jak masz uszkodzony procesor to jak zmieniarka ma sie dowiedziec który klawisz nacisnięty?
    Wymień procesor bedzie dobrze tylko czy to się opłaca?
    Pozdr. N.
  • Poziom 15  
    Ale w radiu tylko nie działa podgłasnianie i ściszanie czy to ma jakis zwiazek ze zmieniarka? Poza tym byłem z radiem w naprawie i mi koles przeprogramował procka i narazie chodzi wszystko ok? Czy zeby zadzialala zmieniark trzeba dalej wymieniac procka?
  • Poziom 15  
    Panie Nawigator prosze odpisac na moje pytanko bo juz nie ma sily do tego sprzetu i nie wiem czy ma sprzedac ta zminierke i kupic inna dp 600 i bedzie chodzila czy wymieniac procka?
  • Poziom 33  
    Szanowny Kolego krg1!
    Bez serwisu tu się chyba nie obejdzie. Gdyby radio nie było naprawiane (dalej jest uszkodzone bo nie działa regulacja siły głosu) to można by dyskutować co by tu jeszcze sprawdzić. Ten procesor odpowiada też za komunikację ze zmieniarką i obsługę klawiszy radia więc jego wymiana może jest konieczna. Piszę może bo jest jeszcze po drodze do zmieniarki dużo innych elementów i tam też może być uszkodzenie.
    Kolejna sprawa to współpraca zmieniarki niefabrycznej Panasonic. Zdaje mi się że ten model radia miał kłopoty z tą zmieniarką, może ktos to jeszcze potwierdzi.
    Potrzeba te oba urządzenia sprawdzić oscyloskopem co widac na magistrali lub metodą na podmianę sprawdzić osobno radio i osobno zmieniarkę.
    Tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic388404.html było opisane podłączenie poprawne zmieniarki Panasonic wprawdzie z innym wtykiem ale porównaj oznaczenia sygnałów może cos wywnioskujesz.
    Kupowanie w ciemno następnych rzeczy nie daje gwarancji powodzenia.
    Tylko tyle niestety mogę doradzić na odległosć.
    Pozdr. N.
  • Poziom 15  
    Nie rozwiazalem problemu kupilem kabel aux i z mp3 gra elegancko.zamykam temat