Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodziarkozamrażarka Whirlpool ART 831-2/G- termostat

zarowka 01 Oct 2006 20:39 4125 3
 • #1
  zarowka
  Level 13  
  Witam.

  Zapoznałem się z archiwum na podobne tematy, ale zatrzymałem się na bagatelnym problemie - gdzie odczytam jaki posiadam model chłodziarki?
  Jest to 2 agregatowy Whirlpool kupiony jako dość wysoki model w 1998 - mimo, że posiadam jeszcze do niego dokumenty nie doszukałem się nazwy - modelu tej chłodziarki - wszędzie only whirlpool i tyle. Padł mi terez termostat chłodziarki i próbuję znaleźć nowy, nie wiem może jakiś zamiennik?

  Na termostacie ustaliłem (zamazane) znaki w rodzaju:

  R03 02552 D068 000 WhirlR290+ lub podobnie.

  Jaki powinienem kupić termostat - gdzie ewentualnie pytać o niego (jestem z małopolski) no i jaki jest ten model całości ustrojstwa, bo sam się już uśmiecham, że nie mogę go odnaleźć na chłodziarce.

  Treść tematu poprawiłem.
  <skryn>
 • #2
  reperator
  Level 18  
  Kolego, sprawdź tylną ściankę chłodzarki, czy nie jest miękka miejscami; termostaty bardzo często padają w wyniku rozklejenia tylnej ścianki chłodziarki. Oczywiście to nie reguła, ale sprawdź. Ewentualnie kup termostat z samorozmrażaniem, aby kapilara pasowała długością.

  Moderated By skryn:

  Post edytowałem na czytelny! Proszę w razie problemów użyć przycisku "pisownia"!!

 • #3
  zarowka
  Level 13  
  reperator wrote:
  Ewentualnie kup termostat z samorozmrażaniem, aby kapilara pasowała długością.  Ścianka wygląda na dobrą - termostat miał już kłopoty po dwóch poprzednich wyłączeniach lodówki do mycia - po załączeniu długo trwalo, zanim załapał. Teraz nie załapał niestety.
  Rozważam kupno oryginału. Chodzi mi o dobranie - ustalilem model chłodziarko- zamrażarki - ART 831-2/G
 • #4
  zbyszeks0
  Home appliances specialist
  Kup sobie termostat W-4.1 lub W-4.2 .Róż nica jest w długości kapilary.Wymontuj stary termostat zaznacz sobie kabelki gdzie idą(3,4,6)i w sklepie dopasujesz.Pozdrawiam.