Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh aficio350 finischer-zaciecia papieru

biurotechnika 02 Paź 2006 08:25 1244 11
  • #1 02 Paź 2006 08:25
    biurotechnika
    Poziom 11  

Witam wszystkich. Jak w temacie-Po włączeniu kopiarki wyswietla sie komunikat o zacięciu papieru w R1-3. Otiwieram drzwiczki finischera, zamykam i just już wszystko ok do natsępnego wygaszenia kopiarki. Wtedy sytuacja sie powtarza. Co to może być? Czujniki ( wydaje mi się ) chyba sie nie zawiesiły.. Może ktoś ma jakis pomysł.. Pozdrawiam

• #2 02 Paź 2006 09:29
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

to proponuje najpierw sprawdzić bo wydaje mi się to nic nie znaczy. a zwlłaszcza czujniki mechaniczne czy nie mają zapatynowanych styków

• #3 02 Paź 2006 10:00
    cefram
    Poziom 29  

Witam
    Sprawdz czy wiązka przewodów nie jest uszkodzona - ta z otuliną w środku finiszera. Zobacz też czy masz dobrze ustawioną tacę odbiorczą.

• #4 02 Paź 2006 10:35
    Calculus
    Poziom 25  

Zwykle te problemy pojawiają się jeżeli taca odbiorcza jest za bardzo odsunięta od czujnika illości papieru na tacy, sprawdź, czy działa podnoszenie tacy

• #5 02 Paź 2006 12:03
    biurotechnika
    Poziom 11  

Zapomniałem dodać że po kazdym uruchomieniu kopiarki tacka odbioru papieru opuszcza się o pare cm aż po kilku razach dochodzi do samego dołu i zaczuna przeskakiwać sprzęgło... Dzisiaj posprawdzam styki.

• #6 02 Paź 2006 12:37
    cefram
    Poziom 29  

Witam
    Proponuje ją zdjąć i założyć jeszcze raz - dokładnie. Rowki na tacy muszą się pokrywać z zagłębieniami w finiszerze no i spinka.

• #7 02 Paź 2006 17:05
    suchy22
    Poziom 20  

A jaki masz model finischer'a. Miałem taki problem po podstawieniu z nowszego modelu.

• #8 02 Paź 2006 22:08
    Calculus
    Poziom 25  

Albo nie działa czujnik papieru znajdujący się na zewnątrz przy tacy, pod rolkami wyścia papieru - objaw taki, jakby był wciśnięty na stałe. Mnie się zdarzało , że się zawieszał.

• #9 03 Paź 2006 21:44
    salut
    Poziom 20  

jaki to jest model finishera?

• #10 09 Paź 2006 09:50
    gregg
    Poziom 12  

Witam . Podejrzewam że zacięciu papieru towarzyszy chrakterystyczny dzwięk zblokowanego silnika krokowego finiszera , są dwie możliwości , albo silnik albo elektronika sterująca tym silnikiem. To tyle co wiem z doświadczenia co się tyczy tych większych (sr730) finiszerów , z tymi mniejszymi (sr720) nie ma w zasadzie problemów .

Pozdrawiam

• #11 16 Lis 2006 09:03
    biurotechnika
    Poziom 11  

To jest ten duży stojący finisher na 3000 kopii. Narazie dałem klientowi swój mały finisher, ale i tak musze zrobić jego :)Wydaje mi sie że to jest coś z elektroniką bo pokazuje zacięcie papieru zaraz po włączeniu kopiarki a papieru niema - po otworzeniu i zamknięciu drzwiczek finishera juz jest wszystko ok do kolejnego wyłączenia i włączenia...Pozdrawiam

• #12 16 Lis 2006 17:50
    salut
    Poziom 20  

sprawdź i wyreguluj czujnik wyjściowy /jeden aktuator, który aktywuje dwa czujniki/ , sprawdź czujnik wysokości tacy wyjściowej i samo mocowanie tacy /czy nie odstaje za daleko/

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME