Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Filament
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Pc] Pomysł/Problem Z Diodami LED

SweetDream 02 Paź 2006 17:41 2083 13
  • #1 02 Paź 2006 17:41
    SweetDream
    Poziom 2  

Mam pomysł, lecz nie wiem jak go wykonać :cry: Otóż chciałbym wykorzystać jakiś plugin który powoduje grę diody do rytmu muzyki! Ale... jest jeden mały problem :| Otóż potrzebuje żeby Dioda/y były podłączone do USB lub PS/2 (Potu Myszki)! A to z kilku powodów:
    LPT - za słabe napięcie i nie możność podłączenia diody "UltraLight"
    COM - trudno dostepne wtyczki
    To chyba tyle ze znanych mi pluginów... Mam jeszcze plugin do klawiatury lecz obsługuje on diody w klawiaturze (N/Lock, C/Lock, S/Lock)...
    Proszę o pomoc ponieważ mam extra plan, lecz sam sobie z tym nie poradze :cry:

Ps. Jeśli mi się uda zademonstruje film/zdjęcia z bardzo ciekawego efektu ;)

Pozdro!:D

0 13
  • Filament
  • #3 02 Paź 2006 18:03
    SweetDream
    Poziom 2  

Ale mi o to chodzi żeby diody były podłączone pod USB lub PS/2 a nie ten wkurzajacy LTP który ma za niskie napięcie i zbyt łatwo go uszkodzić!!

Czytaj Uważniej!!

0
  • Filament
  • #4 02 Paź 2006 22:25
    audittenter
    Poziom 15  

Ale na tej stronie poczytaj dokładnie troche angielskiego jest wszystko możesz nawt podłoączyć nie nawt ale chcesz coś silnieszego nawet na 220v żarówki 60w w dziale diy pozostałe jest taki sterownik tylko chęci i go znajdziesz na ps/2 to chyba tylko myszke podepniesz bo ja nie znam takiego plugina a na usb też będzie ciężko bo będzie czeba coś pisać oprogramowanie a chyba na tym się nie znasz i naet procek jakiś programować tak jak blutoth

Dodano po 20 [sekundy]:

Ale na tej stronie poczytaj dokładnie troche angielskiego jest wszystko możesz nawt podłoączyć nie nawt ale chcesz coś silnieszego nawet na 220v żarówki 60w w dziale diy pozostałe jest taki sterownik tylko chęci i go znajdziesz na ps/2 to chyba tylko myszke podepniesz bo ja nie znam takiego plugina a na usb też będzie ciężko bo będzie czeba coś pisać oprogramowanie a chyba na tym się nie znasz i naet procek jakiś programować tak jak blutacz lub blutoth

0
  • Pomocny post
    #5 03 Paź 2006 08:13
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam
    wsasdź między LPT a diode układ ULN2803
    koszt 2,50 :]
    ale w tedy możesz zasilac spokojnie diody UltraLight
    pozdro
    jak co to pisz pomogę :)

0
  • #6 03 Paź 2006 16:45
    Dawid90u
    Poziom 23  

ja tam podłonczyłem 8 diód ultralight niebieskie nawet bez rezystorów i jakos swiecą juz od paru miesięcy a z lpt się nic nie dzieje, ale to pewnie zalezy od płyty głównej

0
  • #7 03 Paź 2006 18:35
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam
    ale lepiej dać tego ULN2803 i być spokojnym :)
    koszt nie wielki ale można podpiąć na kanał chyba do 500mA
    :D
    pozdrawiam

0
  • #8 03 Paź 2006 22:10
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

a tego ULN'a yo na pająka lutować czy w płytke?? bo sam już nie wiem...

0
  • #9 03 Paź 2006 22:48
    Uszol 1990
    Poziom 29  

na pająka można bez problemu :))
    moge pokazać prosty sposub :D żeby sie bez pcb obyło :)
    pozdrawiam
    musze foto zrobic :)

0
  • #10 04 Paź 2006 08:33
    SweetDream
    Poziom 2  

A nie moglibyście zaproponować pod port ps/2? Bo akurat mam wolny a napiecie w nim jest w sam raz ;) A jak sie już uparliście na tego LPT to jak mam diody podłączyć (bez żadnych układów) tak żeby disco litez chodził ;) a diody dawały full mocą i się nie jarały ;)

pozdro!

0
  • #11 04 Paź 2006 15:37
    Uszol 1990
    Poziom 29  

SweetDream napisał:
    A nie moglibyście zaproponować pod port ps/2? Bo akurat mam wolny a napiecie w nim jest w sam raz ;) A jak sie już uparliście na tego LPT to jak mam diody podłączyć (bez żadnych układów) tak żeby disco litez chodził ;) a diody dawały full mocą i się nie jarały ;)

pozdrawiam!

witam
    pod lpt nie podłączysz wiele bo masz ograniczenie!
    a jak weźmiesz więcej mA z LPT to możesz uszkodzic płyte... a napewno lpt
    układ nie drogi ale efekt można wiele lepszy uzyskać bo można po 500mA na kanał wtedy podpiąć
    pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #12 04 Paź 2006 16:53
    SaraniS
    Poziom 26  

SweetDream napisał:
    pozdrawiam!

Co do PS2/ USB to masz problem, bo oba te porty to transmisja szeregowa, wiec bez ukladow cyfrowych sie nie obejdzie (przynajmniej zatrzaski przesuwne, a moze nawet uP? Zwroc uwage, ze zarowno klawiatura jak sprzet usb ma procesory w sobie a w przypadku myszy uklady tez sa skomplikowane. :P ) natomiast LPT jest portem rownoleglym, wiec bez zadnych kombinacji masz na nim 8 kanalow (scislej: 8 wejscia/ wyjscia i 8 sterowania :D ), a jak pokombinujesz, to ich ilosc mozna latwo zwiekszyc :D A ograniczenie pradowe masz na kazdym porcie, i nie patrz na to ze z USB jest 500mA a z PS2 bodajze 300mA, bo jak mowilem, na tych portach masz transmisje szeregowa, wiec ten prad musialby wystarczyc na wszystkie diody - policz, ile ich bedzie przy wydajnosci pradowej 500mA? Mniej niz z LPT :P
    A co do LPT jeszcze, to wystarczy na kazda diode jeden tranzystor i rezystor oraz zewn. zrodlo zasilania i juz mozesz sterowac dowolna ilosc diod na kanal (w granicach mozliwosci tranzystora) :) A daj zamiast tranzystorow optotriaki i na ich wyjsciach mozesz juz sterowac zarowkami 230V :)
    Co do schematu wspolpracujacego z discolitez, szukaj u nich na stronie, zreszta na Elce tez chyba schematy byly. W skrocie - podlaczasz diody do wyjsc portu od 2 do 9 (liczac od 1 nie od 0 ;) ) a drugie wyprowadzenia tych diod podlaczasz do masy portu (ostatni pin wtyczki, a scislej ostatnich 8 pinow ;) ). Oczywiscie polaryzacja diod ma znaczenie, ale zawsze mylila mi sie anoda z katoda :D wiec nie powiem tu dokladnie jak podlaczac ;)
    Pozdrawiam

0
  • #13 04 Paź 2006 19:40
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja nie wiem czemu SweetDream chce tal utrudnić prosty problem. Jak chcesz DiscoLitez to najlepiej LTP bo ma 8 kanałów, a jak chcesz to możesz sobie użyć RS'a. Zobacz ile arykułów na Elektrodzie jest na ten temat!!! I nie komplikuj prostej sprawy!!!

0
  • #14 25 Paź 2006 15:35
    116236
    Użytkownik usunął konto