Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Syriusz TC502 - korekcja

Gorgoroth 09 Jul 2003 21:58 1725 6
    Gorgoroth
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam!!
    Az wstyd pytac bo TV malo skomplikowany i usterka wydaje sie prosta, ale spedzilem nad nim kikla godzin i nic :oops: Usterka typu wszystko dobre a nie dziala.
    Otoz w w.w. TV brak regulacji trapezu i amp. H (z H to dziala tylko faza i synchro), sprawdzilem wszystkie elementy w tym obwodzie i nic podejrzanego nie znalazlem :? Moze ktos sie z tym spotkal ( obraz mam za szeroki i beczka [wklesla])
    jozefg
    Wojowałem z taką usterką :
    posprawdzaj: T504 , D518 - 521 i obowiązkowo elki
    Gorgoroth
    Te elementy juz posprawdzalem, elki zostawie sobie na jutro [dzis troche promili przybylo :wink: ] watpliwosci moje budzi elka C559, wg schematu jest 22u u mnie jest wstawiona 2,2u, blad na schemacie czy ktos wstawil zlego :?:
    Gorgoroth
    Wymienione : R610 (przegrzany), C570, C560, C559, C558, diody i tranzystory sprawdzone i sa sprawne, na kolektorze T504 mam 5,5V powinno byc 28V, napiecia na T502 i T503 tez zanizone ale tylko nieznacznie. Narazie sytuacja bez zmian :cry:
    mch
    Level 23  
    wylutuj BD285(t504?) izobacz co się dzieje.Jeśli dalej obraz za szeroki to wymień diody w modulatorze.Jeśli nie to sprawdź dławik który idzie na C BD,może zwierać.
    Gorgoroth
    Dziekuje za pomoc, wlasnie go pokonalem :) Uszkodzony okazal sie T504 (BD139), na miernik byl dobry a puszczal sie pod napieciem
    DAREK C
    Level 18  
    To możliwe, często ten tranzystor siada też w tv marki Helios (BD 284)
    dając podobne objawy. Oczywiście na miernik jest sprawny