Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepustnica elektroniczna...

02 Paź 2006 20:19 1661 4
  • Poziom 21  
    Ostatnio gdy wpadł mi w ręcę unipolarny silnik krokowy wymyśliłem układ który mógłby działać jako przepustnica elektroniczna tzn.zamiast linką (mechanicznie) sygnał byłby przesyłany w postaci cyfrowej do krokowca.Silnik byłby ustawiany o kąt identyczny z kątem ustawionym na impulsatorze. Jedyny problem jest taki że nie wiem czy impulsy w stanie spoczynku (na impulsatorze A=1,B=1 a tym samym na uzwojeniach silnika A=1,B=1)nie uszkodzą silnika? Proszę o pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Po pierwsze zdejmij prowizje.
    Silnik krokowy w stanie bezprądowym nie będzie trzymał z odpowienią siłą i powinien działać przy zerowych obrotach. Co to jest impulsator?
  • Poziom 21  
    starob napisał:
    Po pierwsze zdejmij prowizje.
    Silnik krokowy w stanie bezprądowym nie będzie trzymał z odpowienią siłą i powinien działać przy zerowych obrotach. Co to jest impulsator?

1.prowizja zdjęta (była bo plik był większy niż 250kb)

2.No,właśnie chodzi o to że nie będzie w stanie bezprądowym :cry:

3.Impulsator - enkoder obrotowy - daję 2 przebiegi przesunięte względem siebie o 90 stopni.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Silnik nie spali się, z zasady działania i przeznaczenia silników krokowych.
    Po przejrzeniu schematu mam wątpliwości co do synchronizacji położenia gazu i przepustnicy.
    Wyobraź sobie,że wyłączysz zapłon przy wciśniętym gazie i ponownie włączysz przy puszczonym przepustnica sama nie powróci do zerowego położenia ( i po wolnych obrotach!) i odwrotnie.
    Należy trochę rozbudować układ i zrobić prawdziwe serwo. Impulsator jest tu trochę nie na miejscu, ponieważ daje informacje o ruchu a nie o położeniu.
  • Poziom 21  
    Ok.nie spali się - to najważniejsze :D .