Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C -alarm OPL 400

02 Paź 2006 23:35 3563 21
  • Poziom 16  
    Witam
    Zwracam sie z zapytaniem dotyczacym alarmu OPL-400 ,gdzie znajduje sie bateria zasilania syrenki i jaka to bateria.Bede wdzieczny za informacje .

Pozdrawiam Krzysztof
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Nie jest to bateria tylko akumulatorek Ni-Cd lub Ni-MH. Składa się z pięciu ogniwek o wartości 1,2V każde czyli jest 6V. Znajduje się on w syrence.
  • Poziom 16  
    Witam
    ZMACIO -ja rozebralem ta syrenke ,zanim zadalem pytanie ,ale w syrence jest tylko plytka drukowanana ktorej kilka elementow .Moja syrenka jest wielkosci 1/3 puszki piwa,czyli malutka .Od niej wiazka wchodzi pod duza puszke pod podszybie i chcac to rozebrac trzeba sie troche pogimastykowac , wobce czego zadalem pytanie .Mimo wszystko dziekuje .

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 32  
    To może ta syrenka nie ma własnego zasilania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Może przewody przechodzą tylko przez puszkę do wnętrza samochodu, bo jest to syrena bez własnego zasilania. Alarm OPL 400 to nic innego jak Prestige 400mx z jajowatymi pilotami. Spróbuj Krzysiek odłączyć akumulator autka i przekonamy się czy coś wyje, czy nie. Skąd ci się nasunęło, że ta syrena ma akumulator, czy tam baterię?
  • Poziom 16  
    Witam
    Dziekuje za zainteresowanie tematem .Moze podam wiecej szczegolow tego alarmu , a bedzie to pomocne w rozwiazaniu mojego problemu .Do syrenki dporowadzone sa cztery przewody jeden czarny i jeden czerwony ,w obudowie syrenki jest wbudowany wylacznik alarmu na kluczyk.Pilot jest w ksztalcie rogala ,sterowanie pilotem jest prawidlowe , zapala sie diodka w pilocie , steruje alarmem i zamkiem centralnym, sprwdzilem to na otwartych drzwiach reaguja czujniki ruchu zalaczajac swiatla awaryjne .

Pozdrawiam Krzysztof
  • Poziom 16  
    Witam
    Dobrze sie domysliles -nie dziala srenka natomiast problem dla mnie to zlokalizowac zasilanie syrenki napisalem to jasno.Zadzwonilem do jednego z servisow Opla ,uslyszalem bardzo ciekawa odpowiedz , "zasilanie jest w syrence i nalezy ja co dwa lata wymienic ",widocznie zapmnieli wymienic podczas przegladu .Ja mimo wsztystko jednak musze zdemontowac podszybie ,bo stawiam ze tam jest zasilanie .

Krzysztof
  • Poziom 32  
    Tak mnie zastanawia, co się w takim razie stało z akumulatorkami w tej syrence, skoro ich tam nie ma. Szczury zjadły? Dziwna sprawa! Powiedziałbym tajemnicza!...
  • Poziom 18  
    OPL 400 ma w zestawie syrenkę z własnym zasilaniem. Jak jest zrealizowane to nie wiem. Każda jaką rozebrałem miała akumulatory. No i nie rozbieraj pół samochodu w poszukiwaniu zasilania syrenki bo go nie znajdziesz.
  • Poziom 16  
    Norbert S -przypuszczm ze dzieli nas znaczna roznica wieku , w moim wieku mysli sie czasem wolniej ,a czasem sie mysli ,a zapomina napisac .Moje pytanie bylo sprecyzowane jasno :gdzie znajduja sie bateria syrenki alrmu typ OPL 400 i na to pytanie szukalem odpowiedzi.Zanim zadalem pytanie przejzalem instrukcje obslugi alarmu , ksiazke serwisowa (gdzie byla opcja wymiany baterii syreny alarmu do odznaczenia przy przegladzie ),rozebralem syrenke jak nadmienilem wyzej .W zwaiazku z tym ze obudowa skrzynki na podszybiu ma ciezko dostepne sruby i jest tam troche zabawy z tym ,zwrocielm sie z zapytaniem na forum by daremnie czegos nie rozkrecac .
    Jesli bym wiedzial ,ze zostne tu tak wysmiany za zadnie tego pytania ,zapewne chyba bym ta skrzynke rozkrecil,zeby sie przekonac czy jak kolega wyzej okreslil szczury nie zjadly, proponuje mu za ta odpowiedz dolozyc 100 pkt.
    P.s
    Dziekuje mimo wszystko wszystkim, wlasnie widze w tej chwili podpowiedz Kol Wojtka , rozbiore jeszcze raz jutro srenke -dziekuje .
  • Poziom 32  
    Niepotrzebnie się napinasz. Nikt nie chciał ci zrobić przykrości. W drugim poście Zmacio napisał ci konkretnie, że zasilanie awaryjne to pakiet akumulatorów i znajduje się we wnętrzu syrenki. Odpisałeś, że go tam nie ma, natomiast opis tej syrenki (4 przewody i kluczyk) wskazują, że jest to klasyczna syrenka z własnym zasilaniem i akumulatorami w środku. Stąd moja uwaga o myszach. Chodziło mi o to, że ktoś akumulatorki wymontował, a tego już nie rozumiem.
    Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony.
    Co do norberta.s. to niepotrzebnie na niego wylewasz swój żal, bo jasno ci odpowiedział na pytanie i doradził sprawdzenie przewodów (opisał, co powinno na nich być). Powiedzmy sobie szczerze, nie napisałeś precyzyjnie pytania, bo nie wiadomo było, czy syrenka przestała działać, czy może chcesz poprostu wymienić baterię (wtedy pewnie odradziłby ci trudną pracę i doradził wymianę syrenki na nową)
    I na koniec moja podpowiedź: nawet jeżeli w syrence akumulatory są uszkodzone lub wręcz wymontowane, nie wpływa to na wycie syrenki. Nawet z uszkodzonymi akumulatorkami syrenka podczas alarmu będzie wyła normalnie. Wniosek: wymiana akumulatorów nic nie da.
    Sprawdź jeszcze kluczyk, czyli wyłącznik, może to on nie kontaktuje (powinien być zwarty) Wtedy syrenka może być wyłączona.

Dodano po 12 [minuty]:

I jeszcze jedno, nie tylko do ciebie ale do wszystkich, którzy to czytają. Proponuję uzupełnić profil o miejscowość zamieszkania. Dzięki temu w takich sytuacjach ja twoja któryś z kolegów będący z twojej okolicy może zaproponować spotkanie i pomoc w "realu" a nie tylko wirtualnie. Oszczędziłoby to czas i twoją pracę.
  • Poziom 18  
    Co do jednego kolega ma rację. Uszkodzone akumulatorki nie wpływają na działanie syrenki. Już parę razy reanimowałem syrenki, które wyły same z siebie poprzez wyjęcie akumulatorów. W ten sposób była syrenka bez zasilania ale zawsze była.
  • Poziom 16  
    Witm
    Czas wreszcie pozwala na odpowiedz .Dziekuje za pomoc , rozebralem jeszcze raz syrenke ,przyznaje ze akumulator jest w srodku -ze wzgledu na niebieska folie na nim myslem ze to kondensator elektrolityczny.Ponadto okazlao sie ,ze zauwazylem w kilku punkatach takie jakby zimne luty , po przelutowaniu ich syrenka ozyla i nawet jest duzo glosniejsza .Jeszcze raz dziekuje i pozdrwiam.

Krzysztof
  • Poziom 26  
    Zmacio napisał:
    Alarm OPL 400 to nic innego jak Prestige 400mx z jajowatymi pilotami.

A to może piloty z Prestiga można wpisać do centralki OPL 400?
  • Poziom 16  
    W zwiazku z rowiazaniem problemu prosze o zamkniecie tematu .

Pozdrawiam Krzysztof