Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki zestaw satelitarny?

abc55555 27 Paź 2007 05:31 185693 116
  • #91 27 Paź 2007 05:31
    skryn
    Admin grupy AGD

Dyskusje, które nie są związane z tematem, proszę prowadzić na PW!

• Relpol
  • #92 06 Lis 2007 22:44
    Gepardos
    Poziom 2  

Prosze o pomoc? jaki kupić tuner satelitarny do CyfrowegoPolsat?
    Che kupić tacie tuner statelitarny. Mam już talerz i konwenter. Ma być prosty, tani, łatwy w obsłudze (odpowieni dla 80-latka) , bez dodatkowego wgrywania oprogramowania - abym nie miał kłopotu. prosta zasada: "włacz i ogladaj". zakupię tylko karte sieciowa i abonament. Prawodopodobne źródło zakupu to Allegro. Co byście zaproponowali?

• #93 21 Lis 2007 23:41
    slonyk5
    Poziom 10  

Jak dla mnie to Ferguson 7318. Za niewielką kasę, a jasny i czytelny. Polecam

• #94 09 Gru 2007 00:02
    Vanessa29
    Poziom 10  

Witam!!!Chciałabym kupić dobry-b.dobry zestaw satelitarny na 2-3 sat(Astra,HotBird)na 2 tunery,proszę o propozycje do kwoty 500zł.Bardzo dziękuję.Pozdrawiam.:D

• #95 09 Gru 2007 00:16
    emer
    Poziom 19  

Vanessa - za 500zł "dobry-b.dobry" i "na 2 tunery" tez bym "chciał"

nierealne ....

• #96 09 Gru 2007 00:22
    Vanessa29
    Poziom 10  

zapomniałam dodać że nie chcę żadnego Polsatu cyfrowego,czy innych za co się płaci co miesiąc,chcę wydać raz kasę a mieć co oglądać bez dalszych kosztów.Jeśli jest możliwe chciałabym ściągać polskie kanały,tylko juz nie wiem czy jeszcze są jakieś na HotBird.Ten zestaw może być do kwoty 700zł.Wielkie dzięki.Pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

oki EMER co proponujesz i za ile,jakoś to przeżyje tą kwote. hahaha:D

• Relpol
  • #97 09 Gru 2007 00:37
    emer
    Poziom 19  

legalnie - nic nie pooglądasz (ewent TRWAM TVPuls i własciwie nic innego)
    nielegalnie - nie to forum, nie to miejsce ...

Za 700zl nic nie kupisz z dwoma tunerami.
    I troszke namieszałes - na Astrze juz własciwie nie ma polskich kanałów, natomiast na HB jest własciwie wszystko co polskie.
    Do tego co piszesz potrzebny byłby Ci tuner z np linuxem (dreambox, relook, triple dragon i inne klony tych wymienionych) i dostepem do netu i duuuzo wiedzy ...
    Dwutunerowce .... hmmm .... DM7025 właściwe tylko z mozliwosciami o których piszesz, ale jak mówiłem - to nie jest forum na takie pogaduszki ....
    Bo zarobimy bana ... :D

Szukaj szukaj szukaj .... :)

• #98 09 Gru 2007 09:58
    Vanessa29
    Poziom 10  

Nie rozchodzi mi sie o nic nie legalnego,chce normalnie legalnie ściagać programy z satelity i o HotBirdzie pisałam że chce polskie kanały legalnie(tylko nie wiem czy jeszcze tam są jakieś),a Astre chce bo ma niemieckie kanały.Oki napisze teraz tak :chce zestaw satelitarny na 2 sat i żeby przygotować go już na 2 tunery(z czego drugi tuner mogę dokupić później),nie chce później robić sobie dodatkowych kosztów i wszystko zmieniać bo będę chciała dołożyć drugi tuner.wielkie dzięki

Dodano po 7 [minuty]:

Zapomniałam dodać że chcę oglądać to przez TV nie przez kompa,po prostu tradycyjnie satelita na ścianie tuner przy tv i patrzymy,bez łączenia się z netem i kompem --- o to mi nie chodzi.

• #99 09 Gru 2007 12:10
    emer
    Poziom 19  

Programy niekodowane polskie na HB to własciwie nie warto ogladać ... jakies polonia1, tele5, TVPolonia TVPuls i inne bzdety reklamowe - po prostu nie warto w to chodzic ...
    Na Astrze jest TRWAM i pozatym własciwie chyba nic ... jedynie te niemieckie (jak ktos takie cos lubi) warte są może obejrzenia - moze przedewszystkim ze względu na jakość obrazu (nie HDTV).

Więc naprawde szkoda w takie coś wchodzic i inwestować , jeżeli nie ma sie w przyszłości kupić coś z PayTV ...
    I co wg Ciebie znaczy "sciągać programy z satelity" ? Nie ma takiego pojęcia - mozna po prostu oglądać programy czy kanały TV nadawane przez rózne satelity ... A są one niekodowane lub kodowane róznymi systemami kodowania.
    Do tego potrzeba nie li tylko jakies karty danego providera i dekoderem ze slotem do którego wkłada sie tą karte - nawet dekoder musi miec mozliwość dekodowania danego systemu kodowania. Są dekodery, które moga dekodować jeden system, niektóre wiecej, niektóre jeden + maja możliwość za pomoca dodatkowego tzw modułu dostepu dekodować inne systemy (karta do modułu, moduł do dekodera) - ale koszt takiego modułu jest niebagatelny, moze to być nawet grubo ponad 200-300zł ...
    Innna sprawa to dekodery z dwoma tunerami - tego co piszesz, oto chyba o to ci chodzi. To ma sens jezeli chcesz ogladac jeden program, a nagrywać na jakims VCR lub magnetowidzie cyfrowym inny program. I takie cos to rzadkość i sa duzo droższe ... A są takie i maja jeszcze twardy dysk, na którym mozesz nagrywac dany program.
    A może chodzi Ci o to czy mozna za pomocą jednego dekodera oglądac dwa rózne kanały np Cyfry na dwóch (lub więcej) TV ? Wtedy trzeba jakies dwa dekodery (na SECA2 - system kodowania Cyfry) z dwiema antenami sat (lub jedna z konkretnym układem konwerterów) i dokupić tzw splitter, który umożliwi za pomocą jednej opłacanej karty (Cyfry), oglądanie dwóch róznych programów cyfry na dwóch telewizorach (w ramach jednego mieszkania, domu czy rodziny - inny układ nielegalny).

Więc właściwie nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ....

• #100 09 Gru 2007 20:08
    daise
    Poziom 2  

Witam! Proszę o pomoc doradzenia.Chciałabym wykupić sobie np.polsat cyfrowy miec go w jednym pokoju razem z Astra,a w drugim samą sat. Astre,i mieć tylko jedna satelitę na ścianie domu,czy tak idzie i co potrzebuje.(jeśli zmniejszyło by to koszta,chociaż trochę to mam samą antenę sat.,bez konwertera i tunera),nie potrzebuje jakiś dekoderów z nagrywarką - prosta a dobra.Dziękuję.

• #101 04 Sty 2008 21:55
    morfeus77
    Poziom 10  

Witam Wszystkich!
    Krótkie pytanko , na które mam nadzieję uzyskać jasną ale krótką odpowiedź jeśli można:)))
    Mam zamiar oglądać C+ i zastanawiam się czy wziąć dekoder z salonu czy może kupić tylko kartę?????
    Zaznaczam ,że na grzebaniu w bebechach tych urzadzen sie nie znam i jakos nie mam do tego zacięcia więc o przeróbkach nie moze byc mowy.
    Jest taka możliwość, że kiedyś będzie w środku przek........... karta.
    Czym różnią się poszczególne modele dekoderów.????
    Czy jest różnica w jakości odbioru????Kolory, rozdzielczość itp?????
    Czy i jaka jest różnica w czytelności i szybkości obsługi?????
    I najważniejsze pyt: czy ja , prosty użytkownik jestem w stanie te różnice zauważyć????Proszę o rady fachowców))
    P.S. pralkę już dzięki temu forum kupiłem:))))
    Pozdrawiam

• #102 07 Sty 2008 19:08
    m2303
    Poziom 14  

Moduł dostępu CI Cyfrowego Polsatu kosztuje 79 zł!!!!

• #103 27 Sty 2008 15:19
    ArturAmstaff
    Poziom 12  

a ja mam satelite (ta antene talerzowa) i chce kupic dekoder, na ktory moza wgrac oprogramowanie do odbioru MTV VIVY i innych muzycznych kodowanych kanalow. Jedno wiem: z tylu musi byc port szeregowy.

Ale jak dokonac dobrego wyboru??

i gdzie mozna poczytac o flashowaniu zaczynajac od podlaczenia kabla, skonczywszy na dostrojeniu kanalow??

• #104 30 Sty 2008 02:28
    iglar11
    Poziom 2  

najlepsza jest "N"

• #105 30 Sty 2008 08:15
    emer
    Poziom 19  

iglar11 - na peeeewno wiesz co mówisz i odpowiadasz na pytania ArturaAmstaffa ?
    Więc moze powiesz cos więcej? "wgrywanie oprogramowania" , "flashowanie" w "N" .... nieźle :D

"N" to ciagle raczkująca platforma, mająca wg mnie na razie beznadziejną oferte programową, programy w czystym HD to ciągle rzadkość ...
    Świetny jest recorder "N-ki" mające spore mozliwości - HD i recorder (twardy dysk)
    Jeżeli faktycznie uda sie cos z tym boxem "zrobić edukacyjnie" - bedzie to hicior wśród HD tunerów, dekoderów, recorderów ...

• #106 30 Maj 2008 09:15
    debian30
    Poziom 10  

daise napisał:
    Witam! Proszę o pomoc doradzenia.Chciałabym wykupić sobie np.polsat cyfrowy miec go w jednym pokoju razem z Astra,a w drugim samą sat. Astre,i mieć tylko jedna satelitę na ścianie domu,czy tak idzie i co potrzebuje.(jeśli zmniejszyło by to koszta,chociaż trochę to mam samą antenę sat.,bez konwertera i tunera),nie potrzebuje jakiś dekoderów z nagrywarką - prosta a dobra.Dziękuję.

najlepszym rozwiązaniem będzie kupno konwentera monoblock ale twin. Ma on możliwość podpięcia dwóch tunerów osobno i w tym przypadku możesz i na jednym i drugim w tym samym czasie oglądać cos innego. Ważne tylko że monoblocki są przeznaczone do anten o średnicy 80-90 cm. Co do tunerów to do Polsatu dostaniesz dekoder od nich a do drugiego pokoju wystarczy każdy z cyfrowych można je dostać nowe od kilkudziesięciu złotych a o allegro juz nie wspomnę. (oczywiście do kanałów FTA).

• #107 24 Wrz 2008 15:05
    mp107
    Poziom 12  

Jaki wybrzc tuner sat i antene???
    Do 300 zl za tunera i do 100 za antene.
    Jestem poczatkujacy jaki wybrac??
    Ma miec mpeg2 i odbierac kanaly FTA
    Wystarczy ferguson af-3100 ?
    Prosze o odpisanie
    Jestem poczatkujacy.
    dzieki :-)

• #108 25 Sty 2009 12:04
    attyla2001
    Poziom 1  

Witam
    Mam pytanie o zestaw satelitarny. Mam obecnie to, co dostałem z cyfry+ (kenwood DTF1), ale chciałbym się "usamodzielnić" (sam telewizji nie oglądam, a "udomowione"dziewczyny męczą :D ). To, co chcą mieć, to jedynka, dwójka, tvp info, tvn, tvn24, polsat, polonia, tvp historia. Czy te programy są dostępne na "darmowych" satelitach? Czy muszę kupić jakiś nowy sprzęt, czy da się wykorzystać, to co już mam? Jeżeli da się, to jak to zrobić?

Zaznaczam, że jestem kompletnie "zielony" w tych sprawach. Z góry dziękuję za pomoc.

• #109 25 Sty 2009 23:05
    potekw
    Poziom 17  

Atylla2001
    Najlepszym wyjściem, jest rozwiązanie umowy z cyfrą (3 miesięczny okres wypowiedzenia) i podpisanie następnej o wiele korzystniejszej (nowi klienci są lepiej traktowani ). Uzyskasz w ten sposób następny tuner, za niewielką kwotę. Mając 2 tunery do cyfry możesz płacąc 1 abonament oglądać niezależnie i zupełnie legalnie programy w 2 miejscach. Potrzebny będzie splitter (koszt z 2 kartami około 170zł) i konwerter TWIN lub QUAD 70 lub 120zł. Może na początku to spory wydatek ale umożliwia oglądanie niezależnie wielu programów i w kilku lokalizajach (splittery mają 4, 6 wyjść).
    Jest też tańsze wyjście zakup telewizji na kartę ale ilość odbieranych programów jest ograniczona.
    Żadne z w/w rozwiązań nie pozwala na oglądanie polsatu, więc należy zastanowić się nad odbiorem z anteny naziemnej lub skorzystać z oferty cyfrowego polsatu...
    Reasumując: możesz płacić 1abonament cyfry+ i oglądać niezależnie programy w kilku pokojach lub w każdym z pokoi używać indywidualne zestawy - przeanalizuj oferty(n-ka, cyfrowy polsat, telewizja na kartę).

• #110 27 Sty 2009 16:21
    karola44-81
    Poziom 27  

Cytat:
    Witam
    Mam pytanie o zestaw satelitarny. Mam obecnie to, co dostałem z cyfry+ (kenwood DTF1), ale chciałbym się "usamodzielnić" (sam telewizji nie oglądam, a "udomowione"dziewczyny męczą ). To, co chcą mieć, to jedynka, dwójka, tvp info, tvn, tvn24, polsat, polonia, tvp historia. Czy te programy są dostępne na "darmowych" satelitach? Czy muszę kupić jakiś nowy sprzęt, czy da się wykorzystać, to co już mam? Jeżeli da się, to jak to zrobić?

attyla2001 napisze ci moja propozycje a zadecydujesz sam, moze przypadnie to do gustu Twoim " udomowionym dziewczynom" ( ale mnie rozbawiles :) )
    Zobacz na oferte Telewizji na karte. Wzasadzie z tych ktore wymieniles jest wszstko- oprocz Polsatu.
    Pytanie tez nastepujace. Jakich osiagow oczekujesz po zestawie. Czy w gre wchodzi LCD na cala sciane, czy podlaczenie zwyklego TV kineskopowego. Jezeli zwykly TV to w zupelnosci ci wystarczy TnK podlaczone przez kabelek Euro.

Jezeli odpowiada ci zawartosc pakietu TnK to ni epozostaje Ci nic innego jak odlozenie max 200 zl na zestaw dekoder+karta startowa.
    Do wyboru w tych pieniazkach sa:

Zestaw podstawowy z dekoderem Technisat Digit S2-CD .
    jako opcja sygnowane znakiem kompatybilnosci jest takze:
    Opticum 4050CX ( http://globo.com.pl/pl/tunery/t_opticum4050cx.htm )
    Juz sa w sprzedazy jako pelnowartosciowy zestaw polecany przez TnK
    Ceny podobnie jak Technisata 199zl

Oraz jeszcze jedna opcja to BigSat BS77CX, ktory jest w podobnych pieniazkach co 2 pozostale.
    TnK nadawana jest z hotbirda. Ale do tego mozna dolozyc zeza i na astrze dodatkowo masz mase niemieckich popularnych programow, a takze TVP Historia i TVP Info

Zycze owocnych przemyslen.

• #111 04 Maj 2009 20:23
    orbita50
    Poziom 10  

Witam.Chce kupic dreambox lub d-box,ale nie wiem czy to bedzie funkcjonowac bez karty ,jesli tak to jakie programy tam znajde,w tej chwili mam polsat cyfrowy i dekoder echostar DSB-616 ale chce z tego zrezygnowac bo same problemy,prosze o pomoc.dzieki.

• #112 09 Sie 2009 18:23
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Witam.
    Poszukuję tunera z DVB-S2 MPEG4 oraz PVR Ready(możliwość podłączenia zewnętrznego dysku) który na chwilę obecną obsłuży Telewizję na kartę a w przyszłości platformę TVP oraz CP/C+, maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na tuner to 600 złotych.

• #113 11 Sie 2009 16:03
    Kostek7
    Poziom 27  

Szybka piłka, który z tych dekoderów Cyfrowego Polsatu to najmniejsze zło :
    - Mini Cyfrowego Polsatu
    - Familijny Cyfrowego Polsatu
    - Echostar DSB 717

PS. Samsung DSB-S305G już znam i nie chcę dalej znać.

• #114 30 Kwi 2010 12:24
    netTv
    Poziom 24  

Ze względu na jakość obrazu polecam F300 w ramach scart ma wyjście sygnału RGB i metalową obudowe, mini można sobie darować. Echostar 717, fatalna jakość obrazu w stosunku do Samsunga i dekoderów made in CP.

• #115 15 Sie 2010 21:34
    Greg111
    Poziom 10  

Witam. Chciałbym zakupic zestaw satelitarny bez abonamentu. Potrzebuje podłączyć 2 telewizory do ogladania podstawowych programów. Pomoże ktoś w wyborze? Z góry dziękuje za pomoc.

• #116 19 Sty 2012 20:19
    wpizdylion
    Poziom 1  

witam

prawdopodobnie padł mi tuner: Opticum 4100C. co polecacie do niekodowanych programów z Astry i HB?

ps. możliwie prosty w obsłudze i funkcjonalny

aha - talerz 80cm, monoblock
    sprzęt - taki jaki mi wcisnęli w sklepie - więc pewnie tanizna i lipa, ale 4 lata chulało i byłem zadowolony

ps2. napiszcie najlepiej cały zestaw do niekodow. programów Astry i HotBird
    tylko błagam - żadne Polsaty czy "enki" na karty i abonamenty

pozdrawiam

• #117 07 Paź 2012 20:12
    ashmedai
    Poziom 9  

Dołączę się z pytaniem o najtańszy dekoder do Astry (tv trwam). Talerz mam z Ntv razem z konwerterem. Może ma ktoś z was do odsprzedania? Dzięki!