Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz Rainbow - demontaż podzespołów

data11 03 Oct 2006 15:06 7130 2
    data11
    Level 2  
    Witam szanownych kolegów.Mam problem z Elektroszczotką a dokładnie z silnikiem do elektroszczotki.Od pewnego czasu wywalało zabezpieczenie, rozebrałem elektroszczotkę i okazało się że jest wywalone łożysko.Przyznam się że przed rozebraniem nie poczytałem jak powinno się rozbierać silnik aby wymienić łożysko i obudowa z tworzywa w której jest osadzone łóżysko popękało.
    Może któryś z kolegów ma spalony silnik z dobrym plastikiem?Chętnie kupię.Jest to silnik G S ELEKTRIC 5570-02-1 .Napęd na pasek jest po środku elektoszczotki.Moje GG-6197904
    Przepraszam jeżeli nie można dawać takich zapytań.
    Pozdrawiam.
    data11
    Level 2  
    Witam ponownie kolegów.
    Widzę że jednak nie ma możliwości dokupienia tej części.Dorobiłem tą obudowę z teflonu i zobaczę jak się sprawuje.Opiszę kiedy indziej ponieważ sprawdzę i być może będzie też ktoś jak ja potrzebujący tej części i zawsze można ją będzie dorobić.
    Pozdrawiam.
    bendzi85
    Level 10  
    Quote:
    Przyznam się że przed rozebraniem nie poczytałem jak powinno się rozbierać silnik aby wymienić łożysko i obudowa z tworzywa w której jest osadzone łożysko popękało.

A gdzie można poczytać jak się wyjmuje to łożysko:?:

Też posiadam silnik G S ELECTRIC 5570-02-1 i zastanawiam się jak je wymontować żeby nie popękał ten plastik w którym jest osadzone. Próbowałem już go na czymś wesprzeć i lekko uderzać gumowym młotkiem w wirnik ale nie chce zejść. Zalewałem już 2 razy łożysko WD-40 ale dalej nic. Nie chce uderzać mocniej bo może faktycznie rozlecieć się ten plastik. A żadnego ściągacza nie ma chyba szans nawet założyć... Ma ktoś na to jakiś sposób albo przynajmniej jakiś pomysł jak to zdjąć:?: