Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Trilux TAP2106TI "pierdzenie" z głośnika

10 Lip 2003 01:06 2300 5
  • Poziom 11  
    Telewizor ten "pierdzi" sobie na fonii , objaw nasila się przy jasnych partiach treści obrazu a zwłaszcza na napisach (np w trakcie informacji ) ,najgorzej objaw uwidacznia się na TVN na kanale 35 (nie wiem jaki to ma związek ale tak jest) , co koledzy sądzicie o powyższym objawie? kiedyś obiło mi sie o uszy że to poziom bieli jest za wysoki i ładuje sie na fonie ,ale nie wiem czy to prawda i nie wiem jak to usunąć bo jest to denerwujące i uniemożliwia wręcz prawidłowy odbiór dźwięku ,a czytać z ruchu warg jeszcze sie nie nauczyłem. :(
  • Poziom 17  
    prawdopodobnie wystarczy dostroc filtr 38 MHZ
  • Poziom 11  
    Jakość obrazu jest w porządku bez smug i śnieżeń tylko ta fonia, poza tym ciężko się stroi bez przyrządów na pałę - obecnie nic oprócz miernika uniwersalnego nie posiadam, a nie może to być eliminator w torze fonii kopnięty przy tym objawie?
  • Poziom 17  
    Jezeli jest w tymOTV filtr ceramiczny to może byc to
  • Poziom 21  
    Filtr 38 MHz obroc o 1/4 obrotu lub wymien fale powierzchniową lub filtr ceramiczny
  • Poziom 11  
    Masz na myśli FCM czy DCM ? i mówisz o filtrze na falę powierzchniową na wejściu peczki ? niestety strzelam bo nie mam schematu , muszę go skąś wyskrobać dopiero , a tv stoi u babci mojej żony 40 kilosów ode mnie