Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o budowe obudowy subwoofera

luk1980 03 Paź 2006 18:07 1254 12
  • #1 03 Paź 2006 18:07
    luk1980
    Poziom 22  

Witam
    Mam pytanie może i głupie ale się zapytam.Mam zamiar zrobić obudowe czesciowo z żywicy i płyty MDF w miejscu koło wnęki byłej koła zapasowego w miejscu koła zapasowego mam załozoną butle z gazem czy obudowa z żywicy w której będzie sie miescił sub moze sie stykać bezpośrednio z butlą z gazem?

• #2 03 Paź 2006 18:16
    ogorki
    Poziom 17  

No chyba ten subwoofer to będzie powodował "małe" drgania, a tu butla z gazem, a z nim to nie ma żartów :D

• #3 03 Paź 2006 18:35
    luk1980
    Poziom 22  

No właśnie niewiem dobrze jakby ktos znający sie na zeczy mi powiedział tylko prosze sie nie smieć :-)

• #4 03 Paź 2006 18:43
    LukasX
    Poziom 11  

No własnie ja mam podobne pytanko czy bliski kontakt suba z butlą gazową niczym nie grozi :lol: wiem ze może głupie pytanie ale...:D

• #5 03 Paź 2006 18:47
    link2jack
    Poziom 18  

ludzie litosci... bardziej bym sie bal o słabo przykreconą tablice rejestracyją w czsie gdy ten sub bedzie "powodował małe drgania".

• #6 03 Paź 2006 19:12
    LukasX
    Poziom 11  

Smiej sie smiej:D ale jak mi przestanie zawór zwrotny czy co innego działac wtedy taki wesoły nie bede wiec lepiej zawsze sie upewnic:D

• #7 03 Paź 2006 21:10
    Benio86
    Poziom 9  

Smieszne troszke. Ja mam skrzynie basowa w moim aucie i jest blisko butli z gazem i nic sie nie dzieje.
    P.S Butla przeciez jest wykonana z masywnego materiału a zawory nie maja prawa sie zakrecac czy odkrecac pod wpływem drgan.:D:D

• #8 03 Paź 2006 21:45
    powalla
    Moderator CarAudio

ogorki napisał:
    No chyba ten subwoofer to będzie powodował "małe" drgania, a tu butla z gazem, a z nim to nie ma żartów :D

Ty chyba tylko po autostradach jeżdzisz ,bo drgania z ulicy są 10 x większe niż z suba.

• #9 03 Paź 2006 22:03
    luk1980
    Poziom 22  

Wielkie dzięki za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam i można zamknąć temat

• Pomocny post
    #10 03 Paź 2006 22:06
    Morthyr
    Poziom 14  

Koledze bardziej chyba chodzi o wplyw magnesu na elektro-zawor przy butli :) ale to chyba nie bedzie miec zadnego znaczenia bo w koncu takich samochodow jezdzi tysiace (sub obok butli) i jak narazie nie slyszalem zeby cos sie komus stalo.
    No a jak juz to stracisz tylko kilka $$ za gaz ktory ci ucieknie :) - co tez nie powinno sie stac bo drugi zawor jest przy gniezdzie i w zalozeniu to sprawy powinien byc :D - choc juz coraz czesciej nie sa bo ludzie mysla ze za to odpowiadaja pracownicy stacji z gazem a w koncu to nie oni jezdza tymi samochodami :D

• #11 03 Paź 2006 22:12
    luk1980
    Poziom 22  

Morthyr napisał:
    Koledze bardziej chyba chodzi o wplyw magnesu na elektro-zawor przy butli :) ale to chyba nie bedzie miec zadnego znaczenia bo w koncu takich samochodow jezdzi tysiace (sub obok butli) i jak narazie nie slyszalem zeby cos sie komus stalo.
    No a jak juz to stracisz tylko kilka $$ za gaz ktory ci ucieknie :) - co tez nie powinno sie stac bo drugi zawor jest przy gniezdzie i w zalozeniu to sprawy powinien byc :D - choc juz coraz czesciej nie sa bo ludzie mysla ze za to odpowiadaja pracownicy stacji z gazem a w koncu to nie oni jezdza tymi samochodami :D
    o to właśnie mi chodziło mam pytanie czy moge zrobić takzwaną 2 podłogę ?czy musi być ciągły dosęp do butli ?

• #12 03 Paź 2006 22:37
    Morthyr
    Poziom 14  

Tu raczej chodzi o bezpieczenstwo. Wiesz na 100% ze nikt ci z bagaznika nie zrobi garazu ? albo cos. I wtedy przy czarnym scenariuszu musisz sam zakrecic butle zeby zminimalizowac mozliwosc wybuchu lub pozaru lub tez zablokowac wyciek - to sa awarie, skrajne przypadki, rzeczy na ktore czesto nie masz zadnego wplywu a zdazaja sie - oby sie nikomu cos takiego nie przytrafilo, ale lepiej zachowac sobie tam dostep, no moze nie ciagly, ale taki zeby wrazie czego miec jak sie tam dostac.

• #13 04 Paź 2006 21:14
    br3chagrycha
    Poziom 11  

witam mam pytanie dotyczące suboofera hehe każdy ot o pyta:p ,. a więc tak chcem zrobić suboofer w stylu bass reflex z 2 głośników 10" w moim audi b4 a więc jakie ma byc to pudło i mniej więcej jakie mają być otwory wylotu powietrza srednica i długość tak mniej wiecej i czy lepiej 2 wyloty vzy też jeden i w jakich miejscach . z góry dziękuje :] podaje dane głośników

Moc znamionowa : - 300 RMS
    Pasmo przenoszenia : - 29 - 3.500 Hz
    Skuteczność : - 92 dB
    Cewka aluminiowa : - 510 mm
    Impedancja : - 4 ohm
    fs : - 45 Hz
    Qts : - 0.42
    Qms : - 2,8
    Qes : - 0.49
    Vas : - 40

Szukaj w ofercie
Zamknij