Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat toledo 1,9tdi kontrolka swiec zarowych

wiesiek28 03 Oct 2006 18:10 8902 11
    wiesiek28
    Level 12  
    Witam problem polega natym iz po 25 sekundach zapala sie kontrolka swiec zarowych i mruga wszystko wyglada na sprawne i działa bez zarzutu gdzie szukac problemu? prosze o wskazuwki.
    elek555
    Level 37  
    Jeśli faktycznie wszystko jest sprawne- to jest to bład przypadkowy /do wykasowania/.Jest jeszcze dość ciepło i różnica w odpalaniu moze być niewielka/ w przypadku spalenia jednej świecy/. Jeśli po 3 skasowaniu błąd powróci to warto rozpiąć przewód równoległego zasilania świec i sprawdzić je /podłączając na chwilę każdą osobno do + akumulatora/.Brak poboru prądu przez dowolną- to zakup i wymiana całego kompletu.
    wiesiek28
    Level 12  
    świece sprawdzałem sa ok.
    maryca
    Level 17  
    Mrugająca kontrolka świec żarowych oznacza że są błedy zapisane w sterowniku silnika , a nie że sie swiece spaliły.
    dyziek@
    VIP Meritorious for electroda.pl
    przechodzilem to w swoim tdi, jezeli sprawdziles swiece, to zobacz czujnik temp i czujnik wody w filtrze paliwa
    mateo027
    Level 26  
    Kolego co znaczy wykasowac "tylko porządnie bo będa wracać"??Mi sie zdawalo, ze jest jedna metoda wykasowania?
    elek555
    Level 37  
    Też o to pytałem "kolegów" ,na 3 wizycie w serwisie VW z tym samym mruganiem kontrolki świec. Myślę że Wiesiek chciałby, podobnie jak ja wyjechać i nie wracać do fachowców "od kasowania" 3 razy.
    wiesiek28
    Level 12  
    temat zakonczony był to bład komputera .dziekuje za sugestje i pomoc