Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

THOMSON 29DM400 ...prosze o diagnoze

raFalcon 03 Oct 2006 20:26 1345 0
    raFalcon
    Level 1  
    Witam..nie cale 2 miesiace temu kupilem THOMSON'a 29DM400 (ETC210)..niestety po jakims czasie zaczela sie psuc geometria obraz rozciagnal sie na boki przez co zostal znacznie uciety, natomisat u gory obrazu pojawil sie czerwonawy cienki pasek..zadzwonilem po serwis do Gliwic..serwisanci na miejscu stwierdzili ze cos sie musialo rozregulowac i ustawia to w menu serwisowym. Niestety "fachowcy" postanowili te geometrie ustawic na oko!..bez pomocy jakiegos ekranu testowego..na koniec gdy okazalo sie ze obraz dalej jest troche przyciety wmawiali mi ze tak napewno musialo byc ze nie da sie tak wyregulowac zeby obraz byl caly jednoczesnie z anteny zwyklej i satelity!!na moja prosbe jeszcze troche poregulowali (bo byelem i jestem przekonany ze mialem do czynienia z tzw sciema!!) i wydawac sie moglo ze obraz jest juz ok ..prosilem zeby jeszcze moment poczekali az porownam obraz z innym TV jednak serwisanci pojechali..za ok 15 minut dzowilem juz do serwisu ze maja wracac bo obraz przyciety jest po 7 cm po lewej i prawej stronie!!..wieczorem tego samego dnia okazalo sie ze kolor czarny stal sie zielonkawy i pojawily sie ukosne cienkie pasy (dobrze widoczne podczas przelanczania programow)..ponadto obraz stawal sie corazto bardziej mglisty( bardzo mglisty!!)!..kolejnego dnia po wlaczeniu TV po ok 5 s wylaczyl sie (obraz zgasil sie a ostatnia rzecza jaka byla widoczna byla charakterystyczna pionowa biala linia)..po wylaczeniu sie dioda migotala po czym po kilku sekundach TV ponownie sie zalanczal i wylanczal..postanowilem go ostatecznie wylaczyc...
    Bardzo prosze o diagnoze...mam wrazenie ze tu pojawilo sie wiecej usterek!!...i to po 1,5 miesiaca od zakupu!!...z gory dziekuje!! i POZDRAWIAM!!

Kontynuuj tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3077154&highlight=#3077154(am)