Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyjęcie głowicy drukarki epson c42

rkarb 03 Paź 2006 21:07 7563 13
  • #1 03 Paź 2006 21:07
    rkarb
    Poziom 9  

Zatkała mi się (prawdopodobnie, bo długo nie używana, czyszczenie i wymiana tuszu nie pomogły) dysza w głowicy. Kupiłem na Allegro płyn do czyszczenia. Rozebrałem drukarkę, ale nie potrafie wyjąć samej głowicy - na Forum przeczytałem, że są jakieś zaczepy na wózku, ale ich nie mogę znaleźć. Może ktoś mi podpowie, bo już trace cierpliwość. POMOCY!!!

0 13
  • #2 03 Paź 2006 23:20
    konmaj
    Spec od drukarek

Właściwie to głowicy nie trzeba wyjmować - wystarczy wysunąć karetkę na środek drukarki (najlepiej ręcznie przy wyłączonej drukarce, tylko trzeba wcisnąć taki biały ząbek blokujący ją w stacji serwisowej), wyjąć zbiorniczki, podłożyć pod głowicę papierowy ręcznik, nabrać w strzykawkę z nałożonym gumowym wężykiem płynu do czyszczenia i przepompować go trochę przez kanalik od każdego koloru. Potem włożyć tusze, wyjąć ręcznik, wytrzeć nadmiar płynu z karetki, uruchomić drukarkę i spróbować wydruku.

0
  • #3 04 Paź 2006 06:31
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0
  • #4 04 Paź 2006 10:33
    konmaj
    Spec od drukarek

Jeszcze jedno: jeżeli płyn nie będzie przechodził przez któreś z kanalików, to nie tłocz na siłę - zostaw głowicę zwilżoną płynem i następnego dnia spróbuj "pompować" znowu.

0
  • #5 04 Paź 2006 23:13
    rkarb
    Poziom 9  

W końcu mi się udało wyjąć głowicę i ją wyczyścić. Za to po zmontowaniu drukarka nie reaguje na drukowanie i nie mogę dojść dlaczego. Jutro będę próbował znowu
    Pozdrawiam wszystkich

0
  • #6 16 Paź 2006 18:46
    rkarb
    Poziom 9  

I niestety dalej nie znam powodu - świeci się zielona i czerwona dioda, a drukarka nie reaguje na polecenia z kompa. Po wyczyszczeniu głowicy płynem i spirytusem udało się włączyć czyszczenie głowicy programowo, a teraz małpa się zacięła. Czy to może być "pampers"? Może ktoś mi coś podpowie! Z góry dzięki!

0
  • #7 17 Paź 2006 21:52
    rkarb
    Poziom 9  

Niestety wszystkie operacje wykonane przeze mnie nie odniosły skutku, przeinstalowałem sterowniki, sprawdziłem kable, zasilanie jest, a SCC Service Utility wyświetla mi "comunication error". Może ktoś miał taki przypadek?

0
  • #8 17 Paź 2006 22:50
    konmaj
    Spec od drukarek

Spokojnie, ostrożnie rozbierz drukarkę, sprawdź wszystkie połączenia w środku (taśmy, kabelki itp.) - może coś słabo trzymało i odpięło się. Rozbierałem już kilka takich drukarek (2 x C42 i 2 x C40) i złożyłem bez problemów. Tylko raz połamałem uchwyty karetki: nie wiedziałem jak ją odczepić z prowadnicy, teraz już wiem :D

0
  • #9 19 Paź 2006 08:11
    rkarb
    Poziom 9  

Dzięki, ale niestety nie pomogło. Zdjąłem obudowę, posprawdzałem połączenia i nic. Drukarka reaguje na włączenie komputera obracaniem rolkami i ruchami karetki, ale komunikacji z nią nie ma. Może ktoś mi coś podpowie? Pozdrawiam wszystkich

0
  • #10 19 Paź 2006 13:18
    Darserw
    Poziom 26  

Drukarka nie widzi któregoś wkładu (może chip w atram. się wyzerował)bez wymiany :brak komunikacji.

0
  • #11 19 Paź 2006 14:37
    konmaj
    Spec od drukarek

A co pokazuje Status Monitor, jaki komunikat? Sprawdziłeś to?

0
  • #12 19 Paź 2006 21:46
    rkarb
    Poziom 9  

Epson Status Monitor wyświetla to samo: "communication error". Próbuję jeszcze raz ją rozebrać, może coś znajdę.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

teraz Status Monitor wyświetla "paper jam", nie wiem gdzie jest czujnik sygnalizujący blokadę papieru, może jakaś podpowiedź, bo papieru oczywiście nie ma

Dodano po 31 [minuty]:

A teraz "printing" "please wait" i się wiesza. Co robić?

0
  • #13 08 Lis 2006 10:50
    rkarb
    Poziom 9  

Nikt mi nic nie podpowie? Nie filozofia zanieść drukarkę do serwisu, czy kupić nową (przy dzisiejszych cenach chyba się bardziej opłaca), ale jak usunąć usterkę SAMEMU (przy niewielkiej pomocy przyjaciół)?

0
  • #14 08 Lis 2006 14:11
    konmaj
    Spec od drukarek

Ciężko tu coś podpowiadać - mnie to wygląda na elektrostatyczne uszkodzenie elektroniki drukarki, raczej nie do naprawienia :|

0