Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyjęcie głowicy drukarki epson c42

rkarb 03 Paź 2006 21:07 7587 13
  • #1 03 Paź 2006 21:07
    rkarb
    Poziom 10  

Zatkała mi się (prawdopodobnie, bo długo nie używana, czyszczenie i wymiana tuszu nie pomogły) dysza w głowicy. Kupiłem na Allegro płyn do czyszczenia. Rozebrałem drukarkę, ale nie potrafie wyjąć samej głowicy - na Forum przeczytałem, że są jakieś zaczepy na wózku, ale ich nie mogę znaleźć. Może ktoś mi podpowie, bo już trace cierpliwość. POMOCY!!!

0 13
  • #2 03 Paź 2006 23:20
    konmaj
    Spec od drukarek

Właściwie to głowicy nie trzeba wyjmować - wystarczy wysunąć karetkę na środek drukarki (najlepiej ręcznie przy wyłączonej drukarce, tylko trzeba wcisnąć taki biały ząbek blokujący ją w stacji serwisowej), wyjąć zbiorniczki, podłożyć pod głowicę papierowy ręcznik, nabrać w strzykawkę z nałożonym gumowym wężykiem płynu do czyszczenia i przepompować go trochę przez kanalik od każdego koloru. Potem włożyć tusze, wyjąć ręcznik, wytrzeć nadmiar płynu z karetki, uruchomić drukarkę i spróbować wydruku.

0
  • #3 04 Paź 2006 06:31
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Post był raportowany.
    Przeniosłem z: Drukarki, kserokopiarki i plotery

0
  • #4 04 Paź 2006 10:33
    konmaj
    Spec od drukarek

Jeszcze jedno: jeżeli płyn nie będzie przechodził przez któreś z kanalików, to nie tłocz na siłę - zostaw głowicę zwilżoną płynem i następnego dnia spróbuj "pompować" znowu.

0
  • #5 04 Paź 2006 23:13
    rkarb
    Poziom 10  

W końcu mi się udało wyjąć głowicę i ją wyczyścić. Za to po zmontowaniu drukarka nie reaguje na drukowanie i nie mogę dojść dlaczego. Jutro będę próbował znowu
    Pozdrawiam wszystkich

0
  • #6 16 Paź 2006 18:46
    rkarb
    Poziom 10  

I niestety dalej nie znam powodu - świeci się zielona i czerwona dioda, a drukarka nie reaguje na polecenia z kompa. Po wyczyszczeniu głowicy płynem i spirytusem udało się włączyć czyszczenie głowicy programowo, a teraz małpa się zacięła. Czy to może być "pampers"? Może ktoś mi coś podpowie! Z góry dzięki!

0
  • #7 17 Paź 2006 21:52
    rkarb
    Poziom 10  

Niestety wszystkie operacje wykonane przeze mnie nie odniosły skutku, przeinstalowałem sterowniki, sprawdziłem kable, zasilanie jest, a SCC Service Utility wyświetla mi "comunication error". Może ktoś miał taki przypadek?

0
  • #8 17 Paź 2006 22:50
    konmaj
    Spec od drukarek

Spokojnie, ostrożnie rozbierz drukarkę, sprawdź wszystkie połączenia w środku (taśmy, kabelki itp.) - może coś słabo trzymało i odpięło się. Rozbierałem już kilka takich drukarek (2 x C42 i 2 x C40) i złożyłem bez problemów. Tylko raz połamałem uchwyty karetki: nie wiedziałem jak ją odczepić z prowadnicy, teraz już wiem :D

0
  • #9 19 Paź 2006 08:11
    rkarb
    Poziom 10  

Dzięki, ale niestety nie pomogło. Zdjąłem obudowę, posprawdzałem połączenia i nic. Drukarka reaguje na włączenie komputera obracaniem rolkami i ruchami karetki, ale komunikacji z nią nie ma. Może ktoś mi coś podpowie? Pozdrawiam wszystkich

0
  • #10 19 Paź 2006 13:18
    Darserw
    Poziom 26  

Drukarka nie widzi któregoś wkładu (może chip w atram. się wyzerował)bez wymiany :brak komunikacji.

0
  • #11 19 Paź 2006 14:37
    konmaj
    Spec od drukarek

A co pokazuje Status Monitor, jaki komunikat? Sprawdziłeś to?

0
  • #12 19 Paź 2006 21:46
    rkarb
    Poziom 10  

Epson Status Monitor wyświetla to samo: "communication error". Próbuję jeszcze raz ją rozebrać, może coś znajdę.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

teraz Status Monitor wyświetla "paper jam", nie wiem gdzie jest czujnik sygnalizujący blokadę papieru, może jakaś podpowiedź, bo papieru oczywiście nie ma

Dodano po 31 [minuty]:

A teraz "printing" "please wait" i się wiesza. Co robić?

0
  • #13 08 Lis 2006 10:50
    rkarb
    Poziom 10  

Nikt mi nic nie podpowie? Nie filozofia zanieść drukarkę do serwisu, czy kupić nową (przy dzisiejszych cenach chyba się bardziej opłaca), ale jak usunąć usterkę SAMEMU (przy niewielkiej pomocy przyjaciół)?

0
  • #14 08 Lis 2006 14:11
    konmaj
    Spec od drukarek

Ciężko tu coś podpowiadać - mnie to wygląda na elektrostatyczne uszkodzenie elektroniki drukarki, raczej nie do naprawienia :|

0