Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka PHILIPS DVDR 3305 - zawiesza się

03 Paź 2006 22:33 3494 7
  • Poziom 16  
    Ostanio mam problem z ta nagrywarką.

Włącza się normalnie - pojawia się na wyświetlaczu napis STARTUP, plansza z logo Philips sie pojawia także i pożniej na wyświetlaczu pokazuje się napis TIMER i nic nie mozna juz dalej zrobić.
    Jak wyłacze z pradu i włacze pojawia sie godzina. Można znowu właczyć ale cała procedura w kółko się powtarza.

Dodam, ze oprogramowane nie było nigdy znieniane ani aktualizowane.

Gdzie szukać przyczyny?[/url]
  • Poziom 33  
    Trudno powiedzieć. Ale moze właśnie zmiana oprogramowania pomoże. Bo tam mogło się coś wykasztanić. Czasem tak jest złośliwość rzeczy martwych. Ale przyczyn może być wiele.
  • Poziom 16  
    Nie bedzie to wina oprogramowania, udalo mi sie pożyczyc plytkę z procesorem i pamięcia. Po podmiance - efekt bez zmian. - moze cos z napedem jest nie tak????
  • Serwisant
    Jaki masz napęd może VAD8041 rozbierz i zobacz czy nie ma układu drivera SA56202TW???
  • Poziom 33  
    Dokładnie SA56202TW jak jest to spróbuj go podmienić . Ja bym go najpierw przelutował hot airem a jak nie pomoże to podmienił. Masz tutaj specyfikacje w załączniku

To że zacząłeś od podmiany procka i pamięci to dobrze. Wyeliminujemy po kolei możliwości usterek scalaków. Natępny w kolejności jest SA56202TW. Na 90% nagrywarka powinna ruszyć po podmianie jeśli optyka jest 100% spawna.

Jakbyś zrobił dobre zdjęcie mainboarda nagrywarki to by nie zaszkodziło bo nie koniecznie musi tam być SA56202TW bo Philips najczęściej na nim składał swoje napędy ale nie wszystkie.
  • Poziom 16  
    Dzięki za naprowadzenie. A więc :

Napęd ma symbol - 5VC0540
    Driver - SA 56203TW

Co do podstawienia napędu, nie mam narazie możliwości, ale na 99% wszystko wskazuje na napęd (brak jakiejkolwiek reakcji z jego strony po właczeniu nagrwarki - laser nie świeci, brak pick up-a, silniczki stoją)

Co do układu SA 56203TW z zewnątrz nie widać uszkodzenia (nawet sprawdziłem pod lupą). Nie mam hot air'a póki co - czy jest jakas inna metoda wygrzania tego układu i poprawienia lutów, bądz sprawdzenie poprawności jego działania?

zdjęcie mainboarda napędu.

Nagrywarka PHILIPS DVDR 3305 - zawiesza się
  • Poziom 33  
    Inne metody ? :] Raczej nie jesteś w posiadaniu lutownicy mikrofalowej ani stacji lutowniczej z mikroskopem jak nie masz hota (on jest najtańszy) to raczej zwykłą oporówką nie wiele zdziałasz (no chyba że grot milimetrowy i dużo roboty)

A co do reszty to właśnie ten układ jak patrzyłeś w specyfikacje jest odpowiedzialny za sterowanie napędem. Więc jeśli jest padnięty lub gdzieś nie halo to napęd nie ruszy za bardzo. Poza tym układy o dużym stopniu scalenia jeśli zostały nadpalone to nie okazują na zewnątrz za bardzo swojego uszkodzenia, więc na oko "chłop w szpitalu umarł" trzeba by było pomierzyć napięcia bądź go wylutować i sprawdzić na jakimś symulatorze.
  • Poziom 16  
    Wygrzałem SA56203TW i poprawiłem luty i nagrywarka znowu zaskoczyła i póki co działa.

Także dziękuję za wszystkie wskazówki,

Zamykam temat.