Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica 3340 - problem z błędem 36-01

Rafal Ror 03 Paź 2006 23:11 1379 10
  • #1 03 Paź 2006 23:11
    Rafal Ror
    Poziom 2  

Witam Konica 3340 bład 36-01,na innej maszynie zespół grzewczy działa

0 10
  • #3 05 Paź 2006 19:14
    serwek
    Poziom 25  

Tak czasami niestety się kończy przekładanie używanych zespołów z maszyny do maszyny ;)
    Pewnie styki sa inaczej podoginane we wsuwkach i diagnostyka maszyny zblokowała błędem "36".
    Musisz to wszystko pozprawdzać i odblokować w kodach.
    Pozdro.

0
  • #4 06 Sty 2009 21:00
    DyHa24
    Poziom 9  

Witam. Sorka za odgrzebywanie tematu, ale mam ten błąd 36-01 i nie wiem co zrobić :/ Szukałem w necie ale nie znalazłem, a poza tym większość linków nie działa.
    Pozdro.

0
  • #5 06 Sty 2009 21:16
    serwek
    Poziom 25  

Witam nowego Użytkownika Forum dla mechaników kopiarek i drukarek :))
    Na wstępie serdecznie Cię poproszę o uwierzytelnienie czy aby na pewno jesteś mechanikiem takowego sprzętu.

Czy profesjonalnie/ zawodowo wykonujesz tą profesję i po prostu potrzebujesz pomocy.
    W tedy chętnie i z całym zaangażowaniem Koledze pomogę. Jak będę mógł swoją wiedzą i życzliwością wesprę, udzielę własnej opinii, podzielę się doświadczeniem :D
    Proszę serdecznie (jeżeli to oczywiście możliwe i prowadzisz działalność gosp.) o podanie nazwy Firmy, danych oraz nr Regon dla zweryfikowania działalności, nr. adresowych, telefonu kontaktowego.
    Powyższe nie są obowiązkowe i dobrowolne!
    Przepraszam za utrudnienia ale weryfikowanie zwykłych Użytkowników jest koniecznością ponieważ porady fachowe, czynione w dobrej wierze osobom nieupoważnionym lub postronnym (nie fachowcom) może przysporzyć kłopotu, pokusy wprowadzania zmian ustawień nie zawsze zgodnych z potrzebą chwili. Chodzi o to żebyś wiedział o czym mowa i wiedział co robisz.
    Nie przysporzył sobie niepotrzebnych kłopotów.
    Proszę, nie miej żalu, staraj się zrozumieć sytuację !!!

Pozdrawiam serdecznie
    "serwek" ;))

P.S. Ogólnie rzecz ujmując, ten "kod" to wynik zadziałania tzw. "samo - diagnostyki" kopiarki, która w razie niedomagania lub awarii podzespołu danego modułu nie dopuszcza do uszkodzenia pozostałych być może nadal sprawnych.
    W tym przypadku ma on związek z temperaturą : Utrwalania.

1
  • #6 06 Sty 2009 21:32
    DyHa24
    Poziom 9  

Mechanikiem to nie jestem, a ksero mam prywatnie do użytku domowego. Mam tylko ksero, żadnych instrukcji do ksera nie mam. Nie wiem co to za błąd i czy da się to naprawić w domu czy trzeba oddać do serwisu.

PS. Dopiero teraz zobaczylem ten "PS" i czy da sie to jakos wylaczyc? Zanim to się pojawiło to kserowałem 150 stron, a następnego dnia pojawił się ten błąd.

PS2. (do posta napisanego przez 'mariuszek') Co to znaczy "przekroczony limit PM"? i czy ma ktoś tą serwisówkę? (domyślam się, że to jest jakaś instrukcja)

0
  • #7 06 Sty 2009 21:54
    sebono
    Poziom 22  

tak jak serwek napisał jest to błąd auto diagnostyki maszyny. Jeśli nie prowadzisz dz. gosp. i nie jesteś mechanikiem to lepiej wezwij serwis (może to być coś więcej niż tylko skasowanie na kodach ). O sm raczej możesz zapomnieć . Pzdr

1
  • #8 07 Sty 2009 21:54
    DyHa24
    Poziom 9  

Chciałbym spróbować to samemu zrobić, a w ostateczności dać do serwisu. Skoro są możliwości naprawy oprócz serwisu to wolę z nich skorzystać.

0
  • #9 09 Sty 2009 14:13
    Marcin_G.
    Poziom 10  

Witam.
    Udało Ci się skasować?

0
  • #10 09 Sty 2009 16:57
    DyHa24
    Poziom 9  

Nie, bo nie wiem jak to zrobić.

edit:
    napisze ktoś jak to na tych "kodach" zrobić?

0
  • #11 01 Mar 2009 19:26
    DyHa24
    Poziom 9  

nikt mi nie powie jak się uporać z tym błędem za pomocą tych "kodów"?

0