Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za alarm (w samochodzie volvo)

eddy34 04 Oct 2006 11:22 1746 2
    eddy34
    Level 2  
    Proszę Szanownych Użytkowników forum o pomoc w identyfikacji alarmu. Niestety nie dysponuje aparatem więc nie mogę dokładniejszych zdjęć dosłać. Kluczyk został zeskanowany i jest mój, natomiast zdjęcie z samochodu znalezione na allegro. Mam taki sam alarm, w takim samym samochodzie (volvo 850), jest identycznie zamontowany. W komorze silnika może zobaczyć (od prawej): krańcówkę do klapy silnika, na lewo od akumulatora wiązka przewodów do alarmu na której znajdują się bezpieczniki (3 sztuki - nie widać na tej fotce), oraz po lewej stronie centralka zintegrowana z syreną. Po ściągnięciu wierzchniej gumki z centralki oczom ukazuje się w lewym dolnym rogu (dół = najbliżej lamp) stacyjka wyłączająca alarm (niestety nie mam kluczyka), a patrząc w stronę komory silnika znajduje się niebieska PCB na której są dwa potencjometry, nad nimi złączka z wtyczką białą (koło gniazdka namalowana biała kropka), następnie (patrząc w prawo) złączka z wtyczką czerwoną (i podobnie j.w. czerwona kropka) obie "jedno przewodowe", złączka czarna z dwoma przewodami czerwonym i czarnym, następnie znajduje się dip-switch (chyba 10), goldpiny (chyba 2x5 "lekko utopione"), później duża złączka z sygnałami od czujników. Na płytce znajdują się jeszcze inne elementy (tj. kondensatory, rezystory, etc.).

Auto pochodzi z włoch, to znalezione na allegro także więc sugeruje jakiś popularny system włoski - niestety nie znalazłem nic podobnego szukając w sieci.
    User removed account
    User removed account  
    eddy34
    Level 2  
    a właśnie... dodam, że nie znalazłem żadnych napisów... (no chyba że od spodu coś jest, spróbuje wykręcić)

Dodane: nie ma nigdzie żadnej nazwy, dip-switch ma 6 suwaczków, są jeszcze dwie diodki na pcb, jedna miga gdy wcisnę przycisk w kluczyku