Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Telstar 8070 TX ST Supersonic - iskrzenie na obrazie

Miszak61 04 Paź 2006 15:52 1002 5
  • #1 04 Paź 2006 15:52
    Miszak61
    Poziom 9  

Witam.
    Podczas wyświetlania obrazu wystepuje iskrzenie, tak jakby prze antena przejeżdzał motor i iskrzy na odbiorniku. Inny odbiornik na tej samej antenie ma czysty obraz. Czy jest to spowodowane brakiem filtracji. Co należy zrobić?
    Dziękuję!

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Paź 2006 16:04
    any56
    Poziom 39  

Witam!
    Objaw, który opisałeś najprawdopodobniej spowodowany jest uszkodzeniem trafopowielacza (a dokładnie jednej z jego diod). Wszystko wygląda na to że ten podzespół jest do wymiany!
    Pozdrawiam!
    AS

0
  • #3 04 Paź 2006 16:30
    robert75n
    Poziom 29  

Przed wymianą trafa dobrze obejżyj płytę w okolicy trafa ,łączenie cewek odchylających ,lutowanie kondensatorów na WN oraz płytkę kineskopu czy nie przebija podstawka lub iskrownik,pozdrawiam Robert.

0
  • #4 04 Paź 2006 16:37
    LeDy
    Poziom 43  

Jeżeli idzie wyjąć przewod WN z trafopowielacza to go wyjmij i sprawdz czy jest czarny, zaśniedziały itp. i będziesz pewny,że to trafo. Poczekaj aż się kineskop rozładuje.Obetnij końcowkę kabla i wsadz ponownie może wystarczy a jak nie to trafo do wymiany.

0
  • #5 04 Paź 2006 16:55
    Miszak61
    Poziom 9  

Dziękuję za dotychczasowe informacje.

Poprawiłem wcześniej juz bardzo dużo lutów. Muszę uważnie popatrzeć jeszcze na płytę i płytkę kineskopu. Wykonam powyższe zadania i napiszę jak wyszło. W tym samym TV brakuje niebieskiego koloru (obraz zielonkawy).

Pozdrawiam!

0
  • #6 09 Paź 2006 13:04
    Miszak61
    Poziom 9  

Iskrzenie w TV Telstar 6070 TX TS naprawione.

Poprawiłem luty na płytce kineskopu, porawiłem luty w okolicach trafopowielacza i na nim samym. Sprawdziłem kabel WN w trafopowielaczu (obciołem i zarobiłem od nowa).

Teraz wszystko chodzi OK!

Dziękuję wszystkim za pomoc! :D

0
  Szukaj w 5mln produktów