Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aficio 450 - rolka ładująca

ommi 04 Oct 2006 17:26 1544 9
 • #1
  ommi
  Level 11  
  czym wyczyścić rolkę ładującą?
  Jakim kodem się zmienia się napięcie na rolce (czy to jest to samo co bias?)

  Pozdrawiam
 • #2
  suchy22
  Level 20  
  Czyścić możesz spirytusem albo płynem do mycia okien itp... Zmienia się 2-001, ale po wyłączeniu powinna sama ustawić prawidłowy. Bias - chodzi tu bardziej o sekcję developera.
 • #3
  krystian k
  Photocopiers specialist
  biasem to niekombinu bo mozesz developer sobie popsuć
 • #4
  ommi
  Level 11  
  ogólnie miałem taki problem:
  poziome kreseczki na odbitce, co jakiś czas przesówały się minimalnie i znów wróciły na swoją pozycję - listwa czyszcąca - wymieniłem, ale kreski zostały tylko że już proste, wyczyściłem rolkę ładującą odrobiną wody i miękkim ręcznikiem papierowym. tylko, że teraz mam nieregularne pinowe kreski. Może jakaś blaszka, czy coś zepsułem?
  Pozdrawiam

  Dodano po 23 [minuty]:

  ok blaszki były niedogięte i teraz jest dobrze. To jeszcze jedno jak już tu jestem: 2001-1 miałem ustawione na 1820 i zmienilem na 1620 czy to moze miec jakis wplyw na dalsza prace i co własciwie tym zmieniam?
 • #5
  elserwisant
  Level 19  
  To dlaczego zmieniałeś skoro nawet nie wiesz co zmieniłeś ?!

  Zmieniłeś napięcie rolki, reszte poczytaj sobie w serwisówce.
 • #6
  ommi
  Level 11  
  no właśnie przeczytałem, że powinno być 1620 i miałem za dużo. Bardziej mnie interesuje na co to może wpłynąć.
 • #7
  suchy22
  Level 20  
  A utrwalanie kolega oglądał. Zatrzymaj kopię przed utrwalaniem i sprawdź czy kreski na pewno powstają na bębnie. Co do wartości to czekają cię wymiany... Co do zmiany to powinna przestawić na wartość jej odpowiednią, bez względu na to co ustawisz. Po włączeniu wartość może się zmienić. Kiedy były wymiany?
 • #8
  salut
  Level 20  
  Zmieniłeś napięcie rolki ładującej podczas kopiowania. Jeżeli nie wiesz na co i jak to wpływa umyj tylko obudowy.
 • #9
  marmag
  Level 13  
  Im wyższe napięcie na rolce ładującej tym kopia jaśniejsza, niższe napięcie kopie są ciemniejsze. Z podwyższaniem napięcia to raczej ostrożnie bo można uwalić bęben. Zresztą kopiarka robiąc proces kontrolny zmienia wartość tego napięcia (oczywiście można ustawić widełki w jakich ma być wartość napięcia na rolce ładującej). A biasem to dewelopera uszkodzić się nie da.
 • #10
  ommi
  Level 11  
  rolka umyta, nowa listwa a listwe, rolke ładowania i bęben wymieniałem jakoś w maju to pewnie ma około 50tys. Teraz robi czyste kopie. Ale znalazłem też chyba wade sypania tonerem na boki i kasety. Listwa z takimi dwoma blaszkami z plastiku co zbiera stary toner z listwy czyszczącej do ślimaka na stary toner jest uszkodzona tzn były dwie blaszki a jest tylko jedna (może dlatego listwa czyszcząca się szybciej zużyła). I jeszcze jedno pytanie czy mogę sobie zmienić 2209-2 (toner supply correct) bo powinno być 3.00 a jest 2.00 i na co to ma dokładnie wpływ.