Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio cb wymagane papierki

michcio997 26 Sie 2007 00:53 7668 37
 • #31
  niunio
  Poziom 15  
  Przepisy powinno się czytac i rozumiec a z nich wynika: "Mój dom, moja twierdza". Pan policjant ani jakiś Du..k z URT bez nakazu nie wejdzie na moją posesje!!!!!. Nie martw się o brak homologacji zasilacza. Postaraj się nie byc upierdliwy dla sąsiadów a twój problem sam się rozwiąże.
 • #32
  Stedar
  Poziom 12  
  wiem ale jak zaczniesz się stawiać to znajdą nakaz a ja miałem kontrole chyba ze trzy razy , dwa razy wpuszczałem (za trzecim to już sami wyśmieli sąsiada wpisali kontrole i poszli) bo tak naprawdę to miałem wszystko oryginał bez żadnych kombinacji i nikomu nic nie przeszkadzało tylko jednemu sąsiadowi ale ten typ tak ma :D ,a co do homologacji to chyba wszystkie urządzenia elektryczne żeby były dopuszczone do użytku potrzebują homologacji lub atestu
 • #33
  dudekrafal
  Poziom 10  
  Witam
  Panowie małe pytanie szybka odpowiedź :)

  Kupiłem takie radyjko na giełdzie do samego radia nie dostałem żadnego papierka, czy ja mogę z nim legalnie jeździć? Jeśli nie to co zrobić żeby było to legalne.
  radio cb wymagane papierki


  Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam Rafał :)
 • #34
  SQ9MEM
  Poziom 28  
  Do Stabo homologacji ani świadectwa zgodności nie znajdziesz. W chwili obecnej nie możliwości przeprowadzenia badań indywidualnych radia (tzn. jest, tyle że za ponad 1000 zł z tego co wiem). Legalnie tego radia używać nie możesz i nie możesz nic zrobić, aby jego użytkowanie było legalne. Masz dwie opcje - sprzedać i kupić co innego ze stosownymi dokumentami albo jeździć z tym i liczyć na to, że nikt tego nie skontroluje (w najgorszym wypadku zabiorą radio, choć może coś zmieniło się w tym zakresie).
 • #35
  albrecht
  Poziom 17  
  Jak zapytaja "niebiescy" o homologacje lub papiery do radia, to można by poprosić takiego delikwenta o pozwolenie radiowe wkońcu, niektóre ich krótkofalówki pracują na 2m, fakt maja tam jakiś przeszkolenie jak obchodzić się z tym sprzetem ale jakotakiego pozwolenia radiowego nie dostają chyba, wiem że zaraz podniosą się głosy że nie muszą mieć bo to z tytułu wykonywanego zawodu i że jest to służba użyteczności publicznej i takie tam, właśnie mnie to ciekawiło na jakiej podstawie policjant moze korzystać z takich urządzeń.
  A tak na poważnie mnie się nie zdarzyło, żeby wołali papiery od radia
 • #36
  SQ9MEM
  Poziom 28  
  "niektóre ich krótkofalówki pracują na 2m" - to bardzo ciekawe stwierdzenie. Owszem, po odpowiednim zaprogramowaniu mają możliwość pracy w paśmie AMATORSKIM 2m, ale oczywiście nie są tak zaprogramowane. A Policja i inne służby mundurowe mają przyznane przez UKE stosowne zakresy częstotliwości i stosowne pozwolenia. A pozwolenie należy posiadać (w takim przypadku), ale nie ma żadnego wymogu posiadania go przy sobie. Homologacji ani świadectwa zgodności też nie trzeba przy sobie posiadać. Różnica jest taka, że oni mogą zabezpieczyć radio celem sprawdzenia, a ty nie możesz nic.
 • #37
  liware
  Poziom 9  
  jak żyje zawsze i ja i ojciec jeździliśmy z używanymi CB bez żadnych papierków czy homologacji i nigdy rzaden policjant nie zapytał o to czy mamy coś takiego i szczerze to pierwszy raz słysze żeby policja miała prawo zainkasowac Cb jak im się nie spodoba :)
 • #38
  szczepan2000
  Poziom 9  
  Witam.Potrzebuje do radyjka CB Alan 100 plus deklarację zgodności czy obojętnie jaki papierek który bym potrzebował w razie kontroli.
  Z góry dzięki.